stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE) merytorycznym inicjatorem kierunku studiów podyplomowych Event Managment

W połowie marca, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego miało miejsce pierwsze spotkanie dotyczące powołania kierunku studiów podyplomowych Event Managment. W rozmowach wzięli udział zaproszeni goście z Sheffield Business School w Anglii - Liz Sharples (Events Management Subject Team Leader) oraz Chiara Orefice (Course Leader MSc International Events and Conference Management). Stronę polską reprezentowali natomiast: Doc. dr Piotr Sokół (prodziekan do spraw studenckich), Dr Waldemar Kozioł (kierownik studiów IBP), Prof. UW dr hab. Grzegorz Karasiewicz (kierownik Katedry Marketingu), Mgr Natalia Gmerek (doktorantka Katedra Marketingu) oraz Andrzej Bagniuk, Seweryn Jakubiec, Patrycja Szczerba ze Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Spotkanie zaowocowało decyzją na temat powołania kierunku w Polsce. Rozpoczęto przygotowania mające na celu ustalenie programu studiów, listy rekomendowanych wykładowców, kalendarza wykładów, rekrutacji oraz programu promocji. Panie z Sheffield zadeklarowały pomoc w konsultacji przy tworzeniu programu studiów, możliwość wykładów gościnnych podczas studiów, wsparcie przy organizacji wymiany studentów, natomiast SBE - wsparcie w zapewnieniu wykładowców-praktyków oraz promocję idei studiów w branży

W ramach dwudniowej wizyty Lizy Sharples oraz Chiary Orefice na Wydziale Zarządzania odbyły się wykłady i warsztaty z udziałem studentów oraz grupy osób ze środowiska branżowego (organizatorzy, lokacje, media). Panie opowiedziały o specyfice kształcenia się w zawodzie event managera, o tym w jaki sposób odbywa się to na ich macierzystej uczelni i o tym jaka jest rola eventów w biznesie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia warsztatowe przeprowadzane w grupach roboczych. Ciekawym elementem konferencji był warsztat na temat promocji eventów zorganizowany przez animatorkę kultury Hannę Nowak-Radziejowską, która pracowała m.in. przy projektach w Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy mieli okazję przećwiczyć zaprezentowane metody komunikacji, wykorzystywane by przyciągnąć tłumy na dane wydarzenie. „Podjęliśmy ciekawe problemy, których rozwiązanie trzeba było znaleźć w kilka minut. To doskonale odzwierciedla pracę event managera, kiedy to nie raz jesteśmy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji nie mając czasu na zastanowienie. Takie spotkania powinny mieć miejsce częściej, aby branża mogła kształtować się zgodnie z zdrowymi zasadami konkurencji i na światowym poziomie.” – podsumował Paweł Tabor, jeden z uczestników konferencji.

Po części oficjalnej prelegentki zostały zaproszone na spotkanie z członkami SBE, które odbyło się w bardzo klimatycznym klubie Reedycja na warszawskiej Woli. Zarówno to nietypowe miejsce, jak i serwowany przez Taste Time catering, szczerze spodobały się gościom, którzy zgodnie stwierdzili, iż nazwa podawanego welcome drinka „Deja Vu” jest w tym kontekście bardzo trafiona.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz