Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
16.12.2010

Świąteczne drzewko życzeń w Sofitel Warsaw Victoria

W lobby Sofitel Warsaw Victoria pojawiła się oryginalna choinka, która w niczym nie przypomina tradycyjnego zielonego drzewka. Zaskakuje swoją nowoczesną formą oraz nietypowymi ozdobami. Białe, metalowe elementy układają się w kształt drzewka, a główną dekoracją stylizowanych gałązek są kolorowe karteczki post-it, na których goście hotelu i mieszkańcy Warszawy wypisują życzenia świąteczne. Niezwykłe „Sofitel Christmas Wish Tree” stworzyli uznani artyści - Beata i Paweł Konarscy, na specjalne zamówienie hotelu.

„Sofitel Christmas Wish Tree” to kolejna artystyczna akcja Sofitel Warsaw Victoria, który wprowadza w hotelową przestrzeń sztukę współczesną, także polskich artystów. Konarska&Konarski to twórcy specjalizujący się w artystycznych instalacjach w przestrzeni miejskiej. Tym razem w sposób twórczy zinterpretowali symbol bożonarodzeniowego drzewka oraz świąteczne przesłanie o bliskości i wzajemnych relacjach ludzi w tym świątecznym czasie. Transparentna, biała instalacja z metalu, papieru i szkła wpisuje się w przestrzeń hotelu, intrygując formą i zaproszeniem do działania – specjalnie przygotowane miejsce do wypisywania życzeń na kartkach czeka na gości.

„Odbiorca patrzący na drzewko, widząc życzenia innych osób wie, że ten hotel nie jest miejscem przepływu anonimowych ludzi, ale takich którzy zostawiając na drzewku swoje życzenia - zostawiają cząstkę siebie. Dzięki temu ma wrażenie, że w pewnym sensie współtworzy tę przestrzeń, jest osobą mającą wpływ na charakter, formę, nastrój tego miejsca. Kształt choinki finalnie jest więc dziełem samych gości hotelowych” – wyjaśnia Beata Konarska. Artystom udało się sprowokować ludzi do udziału - pozytywnie reagują na «awangardową» choinkę – chętnie wypisują życzenia i umieszczają je na choince. W prostym geście pisania życzeń i dzielenia się z innymi pozytywnymi emocjami przy tej niezwykłej choince w sposób symboliczny goście jednoczą się w czasie świąt, zbierając się przy drzewku, wspólnie je „strojąc”. „Sofitel Christmas Wish Tree łączy ludzi zupełnie sobie obcych – nie każda choinka to potrafi… ” - mówi Jean-Michel Lathuilliere, Dyrektor Generalny Sofitel Warsaw Victoria.

„Odważne odejście od tradycyjnych dekoracji gwiazdkowych w przestrzeni publicznej lobby hotelu oraz pozytywne reakcje gości pokazują, że był to dobry wybór – «interaktywna» choinka Sofitel Warsaw Victoria zostanie dobrze zapamiętana przez osoby odwiedzające Warszawę w okresie świątecznym” - dodaje Jean-Michel Lathuilliere.

Sofitel Christmas Wish Tree ma szansę także zaistnieć w kontekscie międzynarodowym. Co roku sieć Sofitel organizuje konkurs „Sofitel Christmas Trophy” na najpiękniejsze drzewko świąteczne w hotelach tej marki na całym świecie. Ze względu na bogactwo form i fantazję twórców dekoracji świątecznych rywalizacja odbywa się w 3 kategoriach: „Innowacja”, „Francuska elegancja” i „Życie jest piękne”. Interaktyne drzewko z Warszawy ma duże szanse na wygraną w kategorii „Innowacja”.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij