Sytuacja w branży noclegowej oczami Hotelarzy. Raport z badania MojeKonferencje.pl

Sytuacja w branży noclegowej oczami Hotelarzy. Raport z badania MojeKonferencje.pl

Po wielu rozmowach z hotelarzami zauważyliśmy, że opinie na temat oficjalnego otwarcia obiektów noclegowych 4 maja są często skrajnie różne. By móc obiektywnie wypowiadać się na ten temat, postanowiliśmy przeprowadzić badanie wśród hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych lub konferencyjnych.

W naszym badaniu wzięło udział 145 osób - dziękujemy bardzo tym osobom, które poświęciły kilka minut swojego cennego czasu na wypełnienie naszej ankiety. Wśród ankietowanych znaleźli się zarówno Hotelarze, którzy zdecydowali się otworzyć swój obiekt, jak Ci, którzy z tą decyzją na razie musieli się wstrzymać. 

Raport z badania powstał dzięki uprzejmości Tomasza Chojnackiego (Hotel Marketing Group), który pomógł nam "suche liczby" zamienić w bardzo ciekawą (naszym zdaniem!) publikację, która jest sporą dawką wiedzy na temat aktualnej kondycji branży turystycznej i konferencyjnej w Polsce. 

W naszym Raporcie znajdziecie zarówno obiektywne liczby i wykresy, jak i subiektywne opinie hotelarzy. I tu znów musimy podziękować osobom, które zgodziły się na publikację swoich wypowiedzi. Było ich znacznie więcej niż z publikacji wynika. Niestety nie mogliśmy wykorzystać ich wszystkich, gdyż ograniczała nas długość raportu. Jesteśmy jednak wdzięczni za okazane nam wsparcie i pomoc przy tworzeniu Raportu. 


Z publikacji dowiemy się m.in.:

  • jaki procent obiektów noclegowych nie otworzył się w pierwszej połowie maja,
  • kiedy hotelarze planują otworzyć swoje obiekty,
  • przed jakimi wyzwaniami stoją hotele
  • i jakie widzą realne szanse na powrót w tym roku klienta biznesowego. 

Poruszamy również temat certyfikacji hoteli pod kątem bezpieczeństwa i wdrażanych wymogów sanitarnych - to ostatnio temat bardzo popularny i "na czasie". 

Nasz Raport kierujemy nie tylko do osób związanych z hotelarstwem, ale również do turystów, czyli praktycznie każdego z nas. Możemy się z niego dowiedzieć, jakie działania podjęły hotele, by zagwarantować swoim gościom maksimum bezpieczeństwa, co obiekty myślą o dezynfekcji pokoi hotelowych, a także w jakich terminach planują otworzyć swoje drzwi dla gości. Zachęcamy do zapoznania się z całym Raportem:

POBIERZ PEŁEN RAPORT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz