Szybkie wyszukiwanie
Hotel Zalewski ****
12.08.2013

Szczytny bieg od Radisson Blu Kraków

Niebieska pałeczka będzie symbolem charytatywnego biegu biznesu Krakow Business Run 2013. Przez Europę, Afrykę, Stany Zjednoczone, Azję i Oceanię pobiegnie sztafeta dedykowana podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Inicjatorem akcji jest krakowski Radisson Blu Hotel.

Już 15 września ulicami Krakowa przebiegnie Business Run. Sztafeta Dookoła Świata jest częścią wspomnianej już akcji, dzięki której cały świat mógł zaangażować się w szczytny cel jakim jest pomóc podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Agnieszce Harasim. Idea niebieskiej pałeczki narodziła się w Polsce jednak do akcji dołączyły się też najpiękniejsze i najbardziej odległe państwa świata jak m.in. Chiny, Turcja, Australia i Tajlandia.

- Ta impreza ma w sobie wielki potencjał. Lokalna krakowska inicjatywa w ciągu zaledwie roku zmieniła się w Poland Business Run – imprezę o ogólnopolskim zasięgu, która odbędzie się też w Poznaniu i Katowicach, a za rok ma szansę odbić się w kraju jeszcze większym echem. Z zadowoleniem obserwujemy jak w niezwykły sposób integruje ona biznes we wspólnym, charytatywnym celu – pomocy podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Postanowiliśmy pójść nieco dalej i poinformować o niej resztę świata, by ta piękna idea pomocy obiegła nie tylko polskie miasta ale cały glob – mówi Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny Radisson Blu Hotel Krakow.

- Wysłana przez nas z Krakowa pałeczka sztafetowa odwiedzi takie miasta jak Cannes, Rzym, Kair, Dakar, Sydney, Dubaj, Disneyland, Pekin, Moskwę, Berlin, a także polskie miasta w których znajdują się hotele sieci Radisson Blu – Warszawę, Gdańsk, Szczecin i Wrocław. W każdym z tych miast zostanie sfotografowana i będzie przekazywana dalej, aż z powrotem trafi do Krakowa – wyjaśnia.

Krakow Business Run 2013 współorganizowany przez krakowski hotel Radisson Blu, UBS Service Centre Poland Sp. z o.o. Luxoft, Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty, Gminę Miejską Kraków reprezentowaną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Charytatywny bieg ma w tym roku już swoją druga edycję. Poprzednio zebrane fundusze przeznaczono na protezę nogi dla Justyny Topa.

W ślad za Krakowem do akcji przystąpiły już inne miasta. 15 września o 10 30 do biegu staną również biegacze z Poznania i Katowic. W ten sposób 4000 biegaczy przebiegnie prawie 16000 km dla czterech podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, którzy dzięki ich zaangażowaniu otrzymają potrzebne protezy.


INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij