Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
3.06.2011

Szkolenia pracowników. Od czego zacząć?Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników firmy to inwestycja gwarantująca wymierne korzyści finansowe. Dedykowane konkretnym potrzebom firmy szkolenia, wzmagają identyfikację kadry z firmą poprzez zrozumienie jej strategii i celów działania. Szkolenia niejednokrotnie postrzegane są przez pracowników jako forma nagrody czy wyróżnienia i pełnić mogą funkcję motywacyjną. A jak powszechnie wiadomo, zaangażowany, lojalny i wykształcony pracownik to cenny skarb dla każdego pracodawcy.

Firmy, które decydują się na inwestycje w rozwój swoich pracowników często stają przed pytaniami: od czego zacząć? jak wybrać firmę szkoleniową? jakich szkoleń potrzebujemy? Brak odpowiedzi na te podstawowe pytania kończą się najczęściej błędnymi decyzjami lub nawet rezygnacją ze wcześniejszych zamierzeń.

A więc od czego zacząć? Przed przystąpieniem do udziału w szkoleniu, powinno nastąpić tzw. badanie potrzeb szkoleniowych polegające na rozpoznaniu aktualnej sytuacji firmy, przewidywanych, oczekiwanych kierunków rozwoju, ocenie potencjału rynku, na którym podmiot funkcjonuje, jak również określenie umiejętności i predyspozycji pracowników. Przedsiębiorstwa rzadko decydują się jednak na przeprowadzenie kompleksowej analizy potrzeb szkoleniowych z uwagi na wysoki koszt takiego przedsięwzięcia. Nie należy się jednak zniechęcać, gdyż duże możliwości i oszczędność kosztów dają projekty realizowane w w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przykładem jest realizowany obecnie w województwie dolnośląskim projekt pt.: „Koło ratunkowe na kryzys - TOC + LEAN + HR - szkolenia w zakresie ciągłego doskonalenia organizacji". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a jego koordynatorem firma Vento Consulting.

Udział w projekcie „Koło ratunkowe na kryzys…”, daje możliwość pozyskania wiedzy i praktycznych umiejętności od doświadczonych praktyków, którzy współpracowali z takimi firmami jak Toyota czy Isuzu. Szkolenia dla mikro i małych firm zatrudniających do 49 osób dofinansowane są do 80%, natomiast firmy średnie - zatrudniające do 249 osób, otrzymują dofinansowanie w wysokości do 70% za trzy dni szkolenia w formie warsztatów, uzupełnionych kursem na platformie e-learningowej.

W ramach projektu profesjonalni konsultanci przeprowadzają w siedzibie przedsiębiorcy bezpłatne badanie potrzeb szkoleniowych firmy oraz dokonują analizy sytuacji zastanej. Na podstawie wyników badania, właściciel firmy we współpracy z konsultantem ustala program szkolenia. Zaangażowanie właścicieli danego podmiotu pozwala lepiej wykorzystać wiedzę i umiejętności zespołu oraz ma wpływ na osiągane efekty.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniach z takich obszarów biznesu, jak: Zarządzanie projektami, Sprzedaż i Marketing, Logistyka, Finanse, Narzędzia logicznego myślenia, Coaching, Kierowanie, Zarządzanie zmianą, Oceny pracowniczych oraz w szkoleniach związanych z zarządzaniem i optymalizacją produkcji.

Więcej informacji na temat projektu oraz aktualny harmonogram znajdują się na stronie: www.doskonalenie-vento.net.pl. Informacje udzielane są pod numerami telefonu: (71) 78 79 779 oraz +516 007 511 lub mailowo pod adresem: [email protected]
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij