Szkolenia pracowników. Od czego zacząć?Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników firmy to inwestycja gwarantująca wymierne korzyści finansowe. Dedykowane konkretnym potrzebom firmy szkolenia, wzmagają identyfikację kadry z firmą poprzez zrozumienie jej strategii i celów działania. Szkolenia niejednokrotnie postrzegane są przez pracowników jako forma nagrody czy wyróżnienia i pełnić mogą funkcję motywacyjną. A jak powszechnie wiadomo, zaangażowany, lojalny i wykształcony pracownik to cenny skarb dla każdego pracodawcy.

Firmy, które decydują się na inwestycje w rozwój swoich pracowników często stają przed pytaniami: od czego zacząć? jak wybrać firmę szkoleniową? jakich szkoleń potrzebujemy? Brak odpowiedzi na te podstawowe pytania kończą się najczęściej błędnymi decyzjami lub nawet rezygnacją ze wcześniejszych zamierzeń.

A więc od czego zacząć? Przed przystąpieniem do udziału w szkoleniu, powinno nastąpić tzw. badanie potrzeb szkoleniowych polegające na rozpoznaniu aktualnej sytuacji firmy, przewidywanych, oczekiwanych kierunków rozwoju, ocenie potencjału rynku, na którym podmiot funkcjonuje, jak również określenie umiejętności i predyspozycji pracowników. Przedsiębiorstwa rzadko decydują się jednak na przeprowadzenie kompleksowej analizy potrzeb szkoleniowych z uwagi na wysoki koszt takiego przedsięwzięcia. Nie należy się jednak zniechęcać, gdyż duże możliwości i oszczędność kosztów dają projekty realizowane w w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przykładem jest realizowany obecnie w województwie dolnośląskim projekt pt.: „Koło ratunkowe na kryzys - TOC + LEAN + HR - szkolenia w zakresie ciągłego doskonalenia organizacji". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a jego koordynatorem firma Vento Consulting.

Udział w projekcie „Koło ratunkowe na kryzys…”, daje możliwość pozyskania wiedzy i praktycznych umiejętności od doświadczonych praktyków, którzy współpracowali z takimi firmami jak Toyota czy Isuzu. Szkolenia dla mikro i małych firm zatrudniających do 49 osób dofinansowane są do 80%, natomiast firmy średnie - zatrudniające do 249 osób, otrzymują dofinansowanie w wysokości do 70% za trzy dni szkolenia w formie warsztatów, uzupełnionych kursem na platformie e-learningowej.

W ramach projektu profesjonalni konsultanci przeprowadzają w siedzibie przedsiębiorcy bezpłatne badanie potrzeb szkoleniowych firmy oraz dokonują analizy sytuacji zastanej. Na podstawie wyników badania, właściciel firmy we współpracy z konsultantem ustala program szkolenia. Zaangażowanie właścicieli danego podmiotu pozwala lepiej wykorzystać wiedzę i umiejętności zespołu oraz ma wpływ na osiągane efekty.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniach z takich obszarów biznesu, jak: Zarządzanie projektami, Sprzedaż i Marketing, Logistyka, Finanse, Narzędzia logicznego myślenia, Coaching, Kierowanie, Zarządzanie zmianą, Oceny pracowniczych oraz w szkoleniach związanych z zarządzaniem i optymalizacją produkcji.

Więcej informacji na temat projektu oraz aktualny harmonogram znajdują się na stronie: www.doskonalenie-vento.net.pl. Informacje udzielane są pod numerami telefonu: (71) 78 79 779 oraz +516 007 511 lub mailowo pod adresem: [email protected]

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”
W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią w nowej formie powraca Konferencja Event Biznes, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Nowe Horyzonty” w Warszawie 28 października!

Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!
Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!

Hotel Cottonina to miejsce, które łączy profesjonalizm z gościnnością, oferując kompleksowe usługi dla biznesu w pięknej, naturalnej scenerii. Dzięki szerokiej ofercie usług dodatkowych oraz wyjątkowej atmosferze, Hotel Cottonina stanowi idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz