Szkolenie MPI Poland Club po raz pierwszy w Gdańsku

Praca w międzynarodowym zespole była tematem pierwszego szkolenia MPI Poland Club w Gdańsku. Spotkanie było okazją do ćwiczenia kompetencji przydatnych w komunikowaniu między kulturami. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele branży turystycznej i eventowej.

Język a kultura

Prawie połowa Polaków (46%) deklaruje znajomość języków obcych – wynika z badania CBOS z 2009 roku. Świat się kurczy a języki to poważny kapitał na rynku. Większość firm ma albo zagranicznego właściciela albo partnera czy klientów. Obecnie tylko niewielka część projektów realizowana przez firmy nie łączy się z bezwzględnym wymogiem znajomości języków.

Wciąż jako uniwersalny język biznesu króluje angielski. Wydaje się jednak, że i ta tendencja zaczyna się powoli zmieniać. Dziś to co rzadkie znaczy cenne. Już nie hiszpański czy francuski ale niderlandzki, szwedzki, turecki, hebrajski czy japoński są najbardziej pożądane w poszukiwaniu pracy. Jest jeszcze coś o czym się zapomina a jest niezbędne w efektywnej komunikacji – umiejętności kulturowe.

Gdańsk okiem Brytyjczyka
Jake Jepcott Dyrektor ds. Rozwoju Olivia Busienss Centre
, jeden z prelegentów podczas spotkania, nim przeprowadził się do Polski usłyszał od wujka takie słowa - Po przyjeździe do Polski zapomnij, że jesteś Brytyjczykiem. Poznaj polską kulturę, język, historię. Stań się jednym z nich. Jake od 12 lat mieszka w Gdańsku. Radę wziął głęboko do serca. Czuje się bardzo związany z miastem i jego mieszkańcami.

6 września dyskutował z uczestnikami m.in. czym są stereotypy. Bardzo mocno podkreślał atuty Polaków. Jak twierdzi naszą mocną stroną jest kreatywność. Był zdziwiony, kiedy polskie produkty, których sprzedażą się zajmował, cieszyły się większą popularnością pod nazwami zagranicznych marek niż z etykietą "Made in Poland". Polska w tym Gdańsk jest otwarta na zagraniczne inwestycje a Zachód otwiera się Polskę. Można mieć więc nadzieję, że to chwilowa moda, i już wkrótce polskie nazwiska i marki będą szeroko rozpoznawalne poza granicami. Konferencja w Trójmieście była pierwszym spotkaniem w całości poświęcona zagadnieniom kulturowym.

Warsztat i praktyka
Drugą część spotkania poprowadził trener biznesu Bartosz Jurkiewicz. W trakcie zajęć warsztatowych uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat różnić kulturowych i tego jaki wpływ mają na komunikowanie biznesowe. Nie tylko język jest tu istotny. Czasami bywa i tak, że odgrywa on wręcz drugorzędną rolę. Gesty, mimika, postawa, wymiar czasu a nawet odległości to charakterystyczne dla danych kultur pojęcia, z których warto zdać sobie sprawę zanim przejdzie się do negocjowania z zagranicznym partnerem.

Anna Górska, Prezes GOT/GCB, v-ce Prezes MPI Poland Club ds. członkowskich: Ciekawi goście, bardzo aktywni uczestnicy i świetna atmosfera - cieszę się, że spotkanie MPI Poland Club w Gdańsku było tak udane. Mam nadzieję, że nie była to ostatnia wspólna inicjatywa MPI Poland Club i Gdańsk Convention Bureau/GOT.

Gdańsk Convention Bureau/GOT jest Partnerem Strategicznym MPI Poland Club.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Blue Mountain Resort to więcej niż tylko kompleks apartamentowy. To miejsce, gdzie marzenia o idealnym wydarzeniu stają się rzeczywistością. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych gości już dziś!

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz