Sztuka flair w krakowskim Radisson Blu

Uczestnicy programu Mam Talent, grupa Flair Brothers, gościli w krakowskim hotelu Radisson Blu podczas wyjątkowego kursu barmańskiego. Zdradzali oni podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty sekrety sztuki flair.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Radisson Blu Hotel Kraków Wojciech Liszka i prezes Fundacji Poza Horyzonty Jasiek Mela kilka dni temu zainicjowali niecodzienne wydarzenie. W murach krakowskiego hotelu doszło do spotkania pomiędzy mistrzami sztuki barowej Flair Brothers a podopiecznymi Fundacji. Założyciele grupy Flair Brothers, dwaj bracia z Wisły i pasjonaci barmaństwa, już od wielu lat udawadniają, że sztuka flair nie ma przed nimi tajemnic. Z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności w programie telewizyjnym „Mam Talent” – cała trójka jurorów: Małgorzata Foremniak, Robert Kozyra i Agnieszka Chylińska byli na „tak”!. Regularnie biorą udział w konkursach barmańskich i udzielają okolicznościowych występów podróżując po całej Polsce. W codziennej pracy nie zapominają jednak o tych, dla których ich obecność może przyczynić się do przeżycia czegoś nietuzinkowego.

„Kiedy jechaliśmy na spotkanie z podopiecznymi fundacji czuliśmy ekscytację i ogromną radość – to pierwszy raz, kiedy mieliśmy okazję uczyć sztuki flair osoby niepełnosprawne i przyznaję, że kryła się za tym duża niepewność. Kurs był fantastyczny, a każdy z uczestników miał okazję, by pokazać się z ciekawej strony. Dla nas to także świetne doświadczenie. Nie zależy nam na komercyjnych pokazach tak bardzo, jak na kontakcie z ludźmi pełnymi zapału do nauki i zabawy w stylu flair” - powiedział Andrzej Kos współzałożyciel grupy Flair Brothers.
„Myślę, że tego dnia odkryliśmy ukryte dotychczas talenty barmańskie. Jestem pewny, że gdyby uczestnicy poświęcili ćwiczeniom uwagę, mogliby stanać w jednym rzędzie z najlepszymi. Tak naprawdę warunkiem sukcesu jest czas poświęcony na ćwiczenia, a nie kryterium jakim jest bycie pełno- czy niepełnosprawnym” – dodał Piotr Kos, drugi z braci.
„Pomysł na to spotkanie zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Celem było pokazanie sobie i innym, że także osoby niepełnosprawne mogą mieć ciekawe i nietypowe umiejętności, które uatrakcyjnią jego pozycję na rynku pracy. Kto wie, może za parę lat zobaczymy za barem jednego z klubów czy pubów uczestnika dzisiejszych warsztatów” – tak z uśmiechem całą akcję komentuje założyciel Fundacji Poza Horyzonty, Jasiek Mela.

Hotel Radisson Blu w Krakowie i Fundacja Jaśka Meli tworzą zgrany duet nie od dziś. W ubiegłym roku pod przewodnictwem krakowskiej placówki odbył się charytatywny bieg Krakow Businnes Run 2012, którego fundusze zostały przeznaczone na sfinansowanie protezy dla jednej z podopiecznych Fundacji – Justyny Topa. W tym roku inicjatywa Kraków Businnes Run powtórzy się z jeszcze większą mocą, by pomóc kolejnej osobie. Planowana rejestracja na bieg sztafetowy rusza już 6 maja i przewiduje zapis 400 pięcioosobowych drużyn. Ta szlachetna akcja ma na celu scalić krakowskie środowisko biznesowe, promować sport, a przede wszystkim sprawić by podopieczni Fundacji zyskali nową jakość życia.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum