Targi Dziedzictwo - doroczne spotkanie branży konserwatorskiej

Targi Dziedzictwo - doroczne spotkanie branży konserwatorskiej

Już 5 października br. w Warszawie rozpoczną się 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Przez trzy dni konserwatorzy zabytków, muzealnicy, bibliotekarze oraz archiwiści będą mogli w jednym miejscu dokonać przeglądu szerokiej oferty wystawców, a także wziąć udział w wydarzeniach programu merytorycznego.

Targi Dziedzictwo to wyjątkowe wydarzenie, które skupia specjalistów związanych z konserwacją i ochroną dziedzictwa narodowego. Na szczególną uwagę zasługuje unikalny program merytoryczny, który powstaje we współpracy z najważniejszymi instytucjami oraz organizacjami branżowymi. Wykłady i prelekcje zainteresują przedstawicieli urzędów państwowych i samorządowych, administracji kościelnej, organizacji branżowych oraz sektora prywatnego.

Bogactwo branżowej wiedzy

Program wydarzeń towarzyszących tworzą dwa bloki tematyczne: „Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie - teoria a praktyka” oraz „Ochrona zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych”, które obejmą szereg ważnych dla branży konserwatorskiej obszarów. Wśród omawianych tematów znajdą się zagadnienia związane z uregulowaniami prawnymi, organizacyjnymi i osiągnięciami w dziedzinie ochrony dziedzictwa kultury. Wojewódzcy i samorządowi konserwatorzy zabytków będą mogli wziąć udział w panelach, podczas których będzie mowa o najnowszych technikach i technologiach stosowanych przy zabezpieczaniu i przywracaniu świetności dobrom kultury. Z kolei zainteresowani ochroną zabytków sakralnych i pracami archeologicznymi również znajdą wartościowe propozycje warsztatów. Odrębne prelekcje będą poświęcone zabytkom ruchomym w przestrzeni miejskiej oraz współpracy architektów z konserwatorami.

W programie przewidziane są także spotkania na temat ochrony zbiorów muzealnych, bibliotecznych i archiwalnych. Specjaliści opowiedzą o ochronie przeciwpożarowej, postępowaniu z dobrami kultury w przypadku sytuacji kryzysowych, czy walce z przestępczością i terroryzmem. Nie zabraknie też wykładów dotyczących zasobów bibliotek i digitalizacji zbiorów. Przez trzy dni do dyspozycji zainteresowanych będą także eksperci z Departamentu Funduszy i Spraw Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z dostępem do źródeł finansowania inwestycji i prac konserwatorskich.

Oferta wystawców

Wśród wystawców Targów Dziedzictwo znajdą się polscy i zagraniczni dostawcy sprzętu, narzędzi i usług wykorzystywanych w pracy konserwatorów zabytków, archiwów, muzeów i bibliotek. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami z zakresu ochrony zbiorów i konserwacji zabytków. Prezentowane będą materiały, urządzenia i narzędzia stosowane w konserwacji, restauracji i rewaloryzacji zabytków. Swoją ofertę przedstawią przedsiębiorstwa budowlane, producenci mebli do archiwów i bibliotek, sprzętu elektronicznego, przeciwpożarowego, wyposażenia biurowego, systemów magazynowych, a także dostawcy programów komputerowych czy firmy zajmujące się zarządzaniem dokumentacją.

Dziedzictwo w obrazach  
Uzupełnieniem prezentowanej na targach oferty wystawców oraz wystąpień prelegentów, będą tematyczne wystawy. „A jednak jest Warszawa!” to prezentacja fotografii ukazujących odbudowę stolicy po II wojnie światowej, zachowanych w zbiorach Archiwum Państwowego w Warszawie, Archiwum Akt Nowych, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród ekspozycji znajdą się także wystawy poświęcone projektom architektonicznym związanym z warszawskim Elizeum, architekturze sakralnej oraz drewnianym cerkwiom w polskim i ukraińskim regionie Karpat nominowanym do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zaprasza także do obejrzenia filmu pt. „Pamięć Polski”, który prezentuje obiekty polskiego dziedzictwa dokumentacyjnego i piśmienniczego wpisane na Krajową Listę Programu UNESCO Pamięć Świata.

Organizatorzy Targów Dziedzictwo

Organizatorem targów jest firma MT Targi Polska wraz z partnerami: Polskim Komitetem Błękitnej Tarczy, Stowarzyszeniem Starożytników, Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz firmą Archaios.

Targi Dziedzictwo odbędą się w dniach 5-7 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja uprawniająca do bezpłatnego wstępu. Rejestracji online można dokonać do 3 października br. Więcej informacji, szczegółowy program oraz link do formularza rejestracyjnego znajdują się na stronie www.targidziedzictwo.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Wyjątkowy hotel pod Poznaniem - Hotel Remes Sport & Spa, doskonały na konferencje i szkolenia!
Wyjątkowy hotel pod Poznaniem - Hotel Remes Sport & Spa, doskonały na konferencje i szkolenia!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjątkowego Hotelu Remes Sport & Spa, ukrytego w spokojnej oazie pod Poznaniem! Ten elegancki obiekt to idealne miejsce na konferencje i szkolenia biznesowe, które zapewnią Twoim gościom niezapomniane wrażenia.

4-gwiazdkowy hotel w centrum Gdańska - Holiday Inn Gdańsk City Centre z imponującą ofertą konferencyjną!
4-gwiazdkowy hotel w centrum Gdańska - Holiday Inn Gdańsk City Centre z imponującą ofertą konferencyjną!

Zorganizuj niezapomniane spotkanie biznesowe w 4-gwiazdkowym hotelu w centrum Gdańska - Holiday Inn Gdańsk City Centre. Oferuje on imponującą ofertę konferencyjną, 240 klimatyzowanych pokoi, w tym 3 przestronne apartamenty oraz nowoczesne sale konferencyjne, idealne na kameralne spotkania czy duże wydarzenia firmowe.

4-gwiazdkowy hotel w Częstochowie - Arche Hotel Częstochowa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
4-gwiazdkowy hotel w Częstochowie - Arche Hotel Częstochowa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Arche Hotel Częstochowa to oaza komfortu i elegancji, która staje się doskonałym wyborem dla organizacji spotkań biznesowych. Zlokalizowany blisko centrum miasta, ten  czterogwiazdkowy hotel oferuje imponujące centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 800 metrów kwadratowych, składające się z siedmiu w pełni wyposażonych sal. 

Hotel konferencyjny z niesamowitym widokiem na rzekę Odrę w stolicy Dolnego Śląska – Hotel HP Park Plaza Wrocław
Hotel konferencyjny z niesamowitym widokiem na rzekę Odrę w stolicy Dolnego Śląska – Hotel HP Park Plaza Wrocław

Niesamowite widoki, wysoki 4-gwiazdkowy standard i kompleksowa oferta konferencyjna — brzmi zachęcająco? Poznaj wyjątkowy hotel z oferty HP Park, czyli HP Park Plaza Wrocław. Siedem wyjątkowych sal biznesowych i restauracja PANORAMA spełnią potrzeby każdego spotkania biznesowego.

Innowacyjne centrum eventowe w sercu Poznania — Concordia Design
Innowacyjne centrum eventowe w sercu Poznania — Concordia Design

Odkryj nowoczesne miejsce na wyjątkowy event w samym centrum Poznania — Concordia Design. To centrum, które zapewni kompleksową obsługę Twojego wydarzenia i oczaruje wszystkich gości swoimi niezwykłymi przestrzeniami. Można tu zorganizować spotkania nawet dla 500 osób!

Archiwum
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Akceptuję