TEMPLUM - Perełka łódzkiej architektury!

TEMPLUM - Perełka łódzkiej architektury!

Charakter każdej epoki można określić za pomocą budynków. W różnych miejscach można znaleźć perły średniowiecza, renesansu lub baroku. W Polsce odnowiono wiele pozostałości modernistycznych, jak i miejsca łączące w sobie różne style. Ze współczesną architekturą jest podobnie. Powstają nowoczesne centra konferencyjne oraz biura usytuowane w przeszklonych biurowcach, które ukazują styl życia ludzi XXI wieku. Bardzo trudno jest jednak sprawić, aby budynek posiadał duszę. Wchodząc do miejsc z przeszłości, oddziałuje na nas ich atmosfera budowana latami. Oglądamy zdobienia oraz wykończenia wnętrz, a każde z nich jest jedyne w swoim rodzaju. Eventy także mają swoją tematykę. Każdy doświadczony organizator wie, że kluczem do sukcesu jest idealne dopasowanie miejsca do charakteru spotkania. Gdy połączy się je w parę doskonałą, efekt przedsięwzięcia może wzrosnąć nawet dwukrotnie!

Dlaczego jednak poruszamy ten temat? Otóż, czasem warto jest poszukać miejsc eventowych, które posiadają swoją jedną indywidualną cechę, ale za to na tyle widoczną, że nie można ich porównać do niczego innego. W Łodzi prawdziwą perełką architektury jest TEMPLUM. To dawny budynek sakralny, którego historia sięga 1926 roku. Obecnie obiekt został unowocześniony i dostosowany do wymogów organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych. Wciąż jednak można dostrzec wiele pozostałości po dawnych czasach, takich jak: biała fasada, spiczasty dach oraz okna z kolorowymi witrażami. To miejsce, jakiego nie spotkamy nigdzie indziej! 


Nietypowy kształt budynku sprawia, że na pierwszy rzut oka przypomina on kameralną świątynię. Gdy przekroczymy jednak próg, otworzy się przed nami nowoczesna przestrzeń o doskonałej akustyce i oświetleniu. W TEMPLUM od lat z powodzeniem odbywają się koncerty, pokazy, wystąpienia oraz spotkania na światowym poziomie. Obiekt zbudował renomę, łącząc swoją wyjątkowość z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. 

Sala Główna TEMPLUM znajduje się na parterze. Posiada 11,5 m x 8 m, dzięki czemu w ustawieniu teatralnym może pomieścić nawet 100 osób. Z przedsionka wchodzi się schodami na balkon o powierzchni 30 m2, który świetnie sprawdza się jako przestrzeń dla VIP-ów. W całym budynku funkcjonuje dostęp do internetu. Wnętrza są zachowane w jasnych kolorach oraz posiadają duże okna zapewniające dostęp do naturalnego światła. Jednocześnie sale ozdobione są żyrandolami, które po zmroku tworzą uroczystą atmosferę.


TEMPLUM posiada także 2 sale boczne: Prawą i Lewą. Każda z nich może być wykorzystana niezależnie, dzięki czemu istnieje możliwość organizacji kilku spotkań w tym samym czasie. Prelegent, mając przed sobą publikę, może w pełni skupić na na swoim wystąpieniu, ponieważ obiekt zapewnia doskonałej jakości sprzęt audiowizualny. Pod balkonem umieszczony jest projektor. Do dyspozycji oddano ekran projekcyjny, amplituner, mixer, Bluray oraz mikrofon bezprzewodowy. Przestrzenie TEMPLUM są dostosowane do wymagań koncertowych, dlatego oferują rozbudowany system nagłośnienia.


Obiekt jest niezwykle reprezentacyjny, a przy tym funkcjonalny, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji. TEMPLUM to miejsce pełne sztuki i kultury, które sprawia, że wydarzenia nabierają zupełnie nowego wymiaru. Poszukując miejsca na konferencję w Łodzi, warto skierować swój wzrok właśnie w stronę tej wyjątkowej perełki architektury! 

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz