Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
8.11.2010

Turyści zagraniczni najchętniej nocują w hotelach

Turyści zagraniczni najchętniej nocują w hotelach 83% turystów z zagranicy nocowało w Polsce w I półroczu br. w hotelach. W analogicznym okresie ubiegłego roku dokonali podobnego wyboru, jak wynika z opublikowanego raportu GUS "Baza noclegowa oraz jej wykorzystanie w I półroczu 2010 roku".

Największy popyt na usługi hoteli wykazali goście z takich państw jak: Izrael – 96 proc., Japonia – 95 proc., Luksemburg i Szwajcaria – po 94 proc., Grecja – 93 proc., USA – 92 proc., Wielka Brytania i Włochy po 91 proc. Nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi, Niemcy nie wybierali tego rodzaju zakwaterowania równie często. Aż 31,7% z nich wybrało pozostałe obiekty zbiorowego zakwaterowania. Najmniejszy odsetek turystów zagranicznych zanotowano w obiektach typowo wakacyjnych. Jednak nie wynika to z faktu ich małej popularności, lecz tego, iż badany okres prawie w całości przypada na okres przedwakacyjny. Dodatkowym aspektem mogą być cele przyjazdów turystów z zagranicy. Wśród nich najczęściej wymienia się sprawy służbowe.

W hotelach odnotowano największą liczbę noclegów turystów zagranicznych - 3,1 mln. To aż 71,4% wszystkich noclegów udzielonych tej grupie turystów w obiektach zbiorowego zakwaterowania w I półroczu 2010. Łącznie w tym okresie udzielono 23 mln noclegów, w tym prawie 4,4 mln turystom zagranicznym. Na prowadzeniu są obiekty hotelowe z wynikiem 12,3 mln noclegów, natomiast pozostałe obiekty to 10,7 mln. Największą liczbę noclegów udzielonych w obiektach zbiorowego zakwaterowania stwierdzono w województwach: małopolskim, zachodniopomorskim i mazowieckim.

Źródło: horecanet.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij