Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
24.01.2011

W ramach Business Garden powstanie 200-pokojowy hotel i centrum kongresowe

Już w 2012 roku w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy. Na działce o powierzchni 6 ha znajdzie się m.in. hotel i centrum kongresowe oraz 60 proc. terenów zielonych. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest spółka SwedeCenter.

Business Garden w Warszawie będzie pierwszym obiektem w Polsce, gdzie na powierzchni 90 tys. m kw znajdą się zarówno powierzchnie biurowe, część handlowa i hotelowo-konferencyjna, na której stanie 200-pokojowy hotel. Dodatkowo całość będzie otoczona terenami zielonymi. Inwestor miejsce to opisuje jako przyjazne biznesmenom.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu budowy, który ma się zakończyć w trzecim kwartale 2012 roku została firma Hochtief Polska.

Przy budowie kompleksu wykonawca będzie się kierował zasadami zrównoważonego budownictwa, troszcząc się o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Również po ukończeniu budowy planuje się wyposażenie budynków w innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej. Oprócz tego na porządku dziennym ma tutaj być segregowanie odpadów i stosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu ma powstać również parking rowerowy dla najemców i gości. Kompleks będzie mieścił się przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie.

Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską i inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. W Polsce działa od początku lat 90-tych, razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA. Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.

Business Garden to nie pierwsza inwestycja firmy SwedeCenter na polskim rynku. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnych znamionach co warszawski park biznesowy: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu. Spółka SwedeCenter działa w Polsce już od lat 90-tych prowadząc działalność razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij