W ramach Business Garden powstanie 200-pokojowy hotel i centrum kongresowe

Już w 2012 roku w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy. Na działce o powierzchni 6 ha znajdzie się m.in. hotel i centrum kongresowe oraz 60 proc. terenów zielonych. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest spółka SwedeCenter.

Business Garden w Warszawie będzie pierwszym obiektem w Polsce, gdzie na powierzchni 90 tys. m kw znajdą się zarówno powierzchnie biurowe, część handlowa i hotelowo-konferencyjna, na której stanie 200-pokojowy hotel. Dodatkowo całość będzie otoczona terenami zielonymi. Inwestor miejsce to opisuje jako przyjazne biznesmenom.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu budowy, który ma się zakończyć w trzecim kwartale 2012 roku została firma Hochtief Polska.

Przy budowie kompleksu wykonawca będzie się kierował zasadami zrównoważonego budownictwa, troszcząc się o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Również po ukończeniu budowy planuje się wyposażenie budynków w innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej. Oprócz tego na porządku dziennym ma tutaj być segregowanie odpadów i stosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu ma powstać również parking rowerowy dla najemców i gości. Kompleks będzie mieścił się przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie.

Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską i inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. W Polsce działa od początku lat 90-tych, razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA. Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.

Business Garden to nie pierwsza inwestycja firmy SwedeCenter na polskim rynku. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnych znamionach co warszawski park biznesowy: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu. Spółka SwedeCenter działa w Polsce już od lat 90-tych prowadząc działalność razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum