Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.05.2013

W środę, 22 maja br. nastąpiło otwarcie Novotel Łódź Centrum.

W środę, 22 maja br. nastąpiło otwarcie Novotel Łódź Centrum. Na uroczystość przybyło ponad 250 znamienitych gości, a byli wśród nich liczni przedstawiciele biznesu i kultury. To pierwszy, czterogwiazdkowy hotel tej marki w Łodzi. Obiekt oferuje gościom 161 pokoi oraz 8 sal konferencyjnych i jest zlokalizowany w samym centrum miasta przy al. Piłsudskiego 11a.

NSieć hoteli Novotel powiększyła się! Dołączył do niej Novotel Łódź Centrum. To 12. hotel tej marki w Polsce, a pierwszy czterogwiazdkowy w Łodzi. Działalność nowego obiektu zainaugurowało międzynarodowe spotkanie biznesowe „New business opportunities between Asia and Europe”. Kongres zorganizowany przez łódzki Alliance Francaise przy udziale władz miasta i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego zgromadził blisko 300 menedżerów firm, instytucji i organizacji z Francji, Indii i Tajwanu i innych krajów azjatyckich, a także przedstawicieli ambasad tych krajów. Dyskutowano i wymieniano informacje zarówno na sesjach plenarnych jak podczas spotkań w podgrupach. Gośćmi konferencji byli
m.in. wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek Witold Stępień, I wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Na wieczornym uroczystym otwarciu hotelu nie mogło zabraknąć przedstawicieli biznesu. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Orbis SA – Laurenta Picheral oraz Dyrektora hotelu - Przemysława Orchowicza. Wspólnie z I wiceprezydentem Łodzi Markiem Cieślakiem przecięli wstęgę tym samym oficjalnie otwierając Novotel Łódź Centrum.

Po oficjalnej części uroczystości, prowadząca Karolina Borkowska zaprosiła gości do obejrzenia hotelu i skorzystania z atrakcji przygotowanych na tę okazję. W lobby czekało na nich specjalne studio fotograficzne, gdzie mogli robić sobie zabawne zdjęcia. Uroczystość uświetnił występ Noviki z zespołem. Po koncercie odbyła się zabawa z nagrodami, w której do wygrania były vouchery na nocleg w wybranych hotelach Novotel w Polsce.

Specjalnie na tę okazję szef kuchni Kamil Kubiak przygotował wykwintne menu. Ku uciesze smakoszy serwowane było między innymi: roladka z kurczaka muśnięta truflami owinięta marchewką, terina z łososia
z suszonymi pomidorami, krem z białych warzyw z sosem serowym i oliwą truflową czy sandacz po parysku podany z konfiturą z czerwonej cebuli. Szczególne zainteresowanie gości wzbudzała stacja z ciekłym azotem, dzięki której mogli oni poznawać zupełnie nowe smaki. Novotel Łódź Centrum mieści się na skrzyżowaniu ulicy Henryka Sienkiewicza i alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, niedaleko Muzeum Kinematografii. To ścisłe centrum miasta i lokalizacja strategiczno-biznesowa dla Grupy Hotelowej Orbis. Hotel posiada charakterystyczną biało-grafitową bryłę, efektowną fasadę i przeszkolony front, który jest podświetlony światłem leadowym. Przy jego projektowaniu francuskie studio aranżacji Igloo Architectures skupiło się na uzyskaniu maksymalnego efektu przejrzystości, odpowiednim doborze oświetlenia i materiałów wykończeniowych.

Novotel Łódź Centrum oferuje 161 pokoi hotelowych,zaprojektowanych w odcieniach beżu i brązu. W pokojach o standardzie Executive, klienci znajdą m.in. szklany panel pomiędzy pokojem a łazienką w technologii Privalite, który za pomocą jednego przycisku może być zmatowiony, w ten sposób oddzielając od siebie te dwie przestrzenie. Miłośnicy nowych technologii znajdą dodatkowe wyposażenie, w skład, którego wchodzi: stacja dokująca do iPhona i iPada, czy ekspres do kawy Nespresso. Novotel Łódź Centrum oferuje aż 8 modularnych sala konferencyjnych i pomieszczeń typu Business Corner. Sale konferencyjne, wyposażono zgodnie z najnowszym standardem Novotel Premium Meeting Rooms. Posiadają wszystkie nowości technologiczne m.in. sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem, czy projekcją na ekranie poprzez multimedialne panele dotykowe.


INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij