Warszawa wśród kandydatów do organizacji Międzynarodowego Kongresu Transfuzji Krwi

Warszawa wśród kandydatów do organizacji Międzynarodowego Kongresu Transfuzji Krwi
Dzięki staraniom EXPO XXI Warszawa, wspieranym przez Warsaw Convention Bureau, Warszawa znalazła się na short liście do organizacji największego kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Transfuzji Krwi (ISBT International Society of Blood Transfusion) w 2019 roku. Prezentacja wybranych destynacji i ofert oraz ogłoszenie wyników odbędzie się 3 września 2016 roku na tegorocznym kongresie ISBT w Dubaju.

Starania o organizację prestiżowego kongresu zostały zainicjowane przez EXPO XXI Warszawa już dwa lata temu. W tym celu Anna Górska, Business Development Director EXPO XXI, skontaktowała się z polskimi przedstawicielami ISBT, w szczególności z prof. dr hab. med. Magdaleną Łętowską, zastępcą Dyrektora d/s transfuzjologii w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Rozmowy trwały ponad półtora roku. W tym czasie pani profesor Łętowska, która od lat aktywnie działa w międzynarodowych środowiskach, promując Polskę i polski świat nauki, otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Kongresów Polskich. Pani profesor, która poprowadzi finałową prezentację w Dubaju przy wsparciu EXPO XXI Warszawa i Warsaw Convention Bureau, wysoko ocenia szanse Warszawy na organizację wydarzenia. Na korzyść miasta wpływa m.in. ocena Polski, jako destynacji bezpiecznej i ciągle jeszcze atrakcyjnej finansowo w porównaniu z innymi miastami europejskimi. Pozycję Warszawy wzmacnia także fakt, że kongres nie był jeszcze nigdy organizowany w regionie Europy Wschodniej.

Proces pozyskania kongresu ISBT to modelowy przykład na to, jak zdobywa się kongres międzynarodowy, Dzisiaj nie wystarczy już świetnie wyposażone centrum kongresowe czy liczne połączenia lotnicze do danej destynacji. Niezbędny jest także silny lokalny Ambasador czy wsparcie biura Convention. Mile widziana jest także pomoc innych podmiotów z branży, w szczególności członków ICCA – skomentowała proces pozyskiwania wydarzenia Anna Górska, Business Development Director EXPO XXI Warszawa.

Regionalne kongresy ISBT organizowane są dwa razy w roku, jeden w Europie, drugi w Azji, za każdym razem w innym mieście na świecie. Europejski kongres liczy od 2500 do 3000 uczestników, zawsze jest organizowany w czerwcu i trwa aż 5 dni. W ubiegłym roku wydarzenie obyło się w Londynie w Centrum Kongresowym ExCel, a w przyszłym roku zawita do Kopenhagi. Organizacja tak dużego kongresu w Polsce to nie tylko ogromna promocja dla miasta i kraju, prestiż dla osób zaangażowanych w przedsięwzięcie
i transfer cennej wiedzy, ale też ogromne wpływy finansowe m.in. dla hoteli, obiektów kulturalnych czy restauracji itp. Zaangażowanie EXPO XXI Warszawa przekłada się nie tylko na promocję obiektu, ale także budowanie wizerunku stolicy, jako potencjalnego miejsca organizacji kongresów. To z kolei będzie zachętą dla innych organizacji i stowarzyszeń międzynarodowych do rozważenia Warszawy przy poszukiwaniu nowych miejsc na swoje eventy.

O EXPO XXI Warszawa
EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie Centrum EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów, w ostatnich miesiącach został on rozbudowany. A do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Polska Izba Przemysłu Targowego, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media, Sapphire Ventures.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz