Wawel będzie miał swój pierwsze hotel na wodzie

Prosto z Sandomierza do Krakowa przypłynęła potężna barka o nazwie "Maria". Ma ona niedługo stanąć przy bulwarach wiślanych. Będzie hotelem na wodzie dla szkolnych wycieczek. Statek jest na razie wykańczany w porcie na Dąbiu. Reporterzy "Gazety Krakowskiej" pierwsi weszli na jego pokład.

"Maria" ma ponad 40 m długości. Na dachu znajduje się taras widokowy. Planowana jest w tym miejscu mała kawiarnia i stoliki z parasolami. Barka stanie się hotelem, który pomieści ponad 45 osób, dzieci z opiekunami. Kajut jest 13. Każda ma dwa piętrowe łóżka, okno i łazienkę z prysznicem. Statek posiada również własny system ogrzewania. Hotel będzie mógł działać nawet w zimie.

Na rufie barki znajduje się galeryjka. Tu ma powstać coś w rodzaju świetlicy, gdzie dzieci będą mogły obejrzeć telewizję lub odbyć lekcję. Za tablicę posłuży im projektor i rzutnik. Pośrodku stanie fontanna tryskająca wodą.

Cena za dobę hotelową powinna wynieść około 40 zł. Przewiduje się, że barka może zacząć funkcjonować już w czasie wakacji. Urzędnicy nie mieli żadnych przeciwwskazań i zgodzili się na zacumowanie jej na rzece. Teraz odbywają się negocjacje z urzędem miasta, by mogła zakotwiczyć przy moście Dębnickim.

Źródło: e – hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz