Szybkie wyszukiwanie
Hotel Zalewski ****
17.12.2010

Wzrosły ceny noclegów w europejskich hotelach

W grudniu europejskie hotele podniosły ceny za nocleg. W porównaniu do listopada to 6 proc. wzrostu (grudzień 107 euro, listopad 101 euro), jak wynika z porównania przygotowanego przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl.

Największy wzrost cen można zauważyć w Niemczech, co wynika z imprez świątecznych organizowanych m.in. w Norymberdze, Stuttgarcie i Frankfurcie. Inne metropolie, które również cieszą się dużym powodzeniem w okresie świątecznym, drastycznie podniosły ceny w tym miesiącu: Londyn o 18 % (186 Euro), Bruksela o 28% (118 Euro) oraz Wiedeń o 15% (129 Euro). Jednak największy skok w górę odnotowano w Andaluzji, która zimą często jest odwiedzana z powodu łagodnych temperatur. Nocleg w Sewilli kosztuje 107 Euro czyli o 41% więcej, a w Granadzie 104 Euro o 53% więcej niż w listopadzie.

Jednak nie we wszystkich miejscach ceny podskoczyły, np. w Barcelonie, cena za nocleg wynosi średnio 118 Euro, czyli o 15% mniej niż miesiąc temu. Również Mediolan kusi niższymi cenami noclegów, a Istambuł wykazał się największym spadkiem do 97 euro, czyli aż o 20 %.

Polskie miasta generalnie obniżyły ceny w porównaniu z poprzednim miesiącem: Warszawa 64 Euro (7% mniej), Poznań 70 Euro (5% mniej) oraz Gdańsk 72 Euro (4% mniej). Wyjątkiem jest Zakopane, gdzie średnio cena za nocleg jest o 13% wyższa niż w listopadzie, czyli wynosi ok. 82 euro. Wiąże się to oczywiście z rozpoczętym sezonem narciarskim.

Źródło: e-hotelarz.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij