Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
20.01.2011

Zakaz palenia wyszedł lokalom na zdrowie

Nieprawdą okazały się podejrzenia mówiące o tym, że zakaz palenia spowoduje zmniejszenie liczby klientów barów i restauracji. Efekty okazały się zaskakujące.

Wraz z wprowadzeniem zakazu palenia w lokalach gastronomicznych i hotelach właściciele snuli czarne scenariusze. Miało być coraz mniej klientów rezygnujących w wyjścia do klubu kosztem puszczenia dymka. Rzeczywistość jednak zaskoczyła. Właściciele podejrzewali, że po zatwierdzeniu nowej ustawy ich obroty spadną o 15%. Stało się jednak odwrotnie. Systematycznie wzrasta liczba osób zadowolonych z nowego przepisu i odwiedzających lokale objęte zakazem.

Dodatkowo sami restauratorzy widzą w zakazie szansę na większe obroty. Wśród pozytywnych zmian dostrzegają większe zainteresowanie restauracjami wśród rodzin z dziećmi, a jeśli chodzi o puby to tutaj również funkcjonują optymistyczne wizje. Zdaniem barmanów palacze zaczynają sięgać po alternatywę dla papierosa, coś, co zajmie ich ręce, a mianowicie różnego rodzaju przekąski, paluszki, słone orzeszki.

Jak widać ustawa o zakazie palenia wpłynie nie tylko na zdrowie gości, ale również na kondycję finansową objętych nią lokali.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij