Zamki i Pałace idealne pod hotel

Z wyliczeń Światowej Organizacji Turystyki wynika, że obłożenie w zabytkowych hotelach jest o 30 – 40 proc. większe niż w nowoczesnych obiektach turystycznych. W Polsce bowiem wciąż rośnie liczba amatorów noclegów w wiekowych murach. To zazwyczaj goście z grubym portfelem, którzy mogą pozwolić sobie na wydatek kilkuset złotych za noc po to, by poczuć klimat sprzed kilkuset lat. Popularność w tym segmencie rynku zauważają kolejni bogaci inwestorzy, którzy nie wahają się wydać nawet kilkunastu milionów, by czekać na zwrot kosztów 10-15 lat. A mają w czym wybierać, bo w Polsce istnieje ok. 400 zamków i przeszło 2 tysiące pałaców. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na kupno takich budynków, by później samemu w nich mieszkać. Ogromną popularnością cieszą się zamki i pałace przy organizacji różnego rodzaju imprez firmowych, konferencji, czy szkoleń. Impreza w stylu XVII–wiecznym zapisze się na trwałe w pamięci uczestników. W samym sercu Warszawy zachwyca niebanalną architekturą z XVI wieku . Dostojeństwa dodaje mu sąsiedztwo najważniejszych zabytków stolicy: Starego i Nowego Miasta, Placu Zamkowego z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, a także Pałacu Prezydenckiego. Oprócz konferencji i spotkań biznesowych, organizowane są tu również ekskluzywne imprezy targowo-promocyjne. Amatorów bardziej kameralnej atmosfery zainteresuje XVIII-wieczny wyposażony w 5 sal konferencyjnych (najmniejsza pomieści 10, a największa 75 osób). Do dyspozycji gości jest tutaj 8 apartamentów i 16 pokoi. Urozmaiceniem spotkania biznesowego będzie tutaj nauka gry w golfa, albo degustacja win z własnej winiarni. Hotele znajdujące się w zabytkowych murach mają swoją historię, którą starają się uwydatnić na każdym kroku. korzysta z tradycji XV-wiecznego Zamku Rycerskiego. Według dawnych legend mają tu straszyć duchy. A wszystko wskazuje na to, że Polacy lubią się bać, gdyż obiekt nie narzeka na brak gości. Specjalnie dla amatorów klimatu grozy organizowane są tutaj liczne zabawy, jak „Wyprawa po złote runo”, czy „Wampiry na Zamku”. Wszystkie oczywiście zaczynają się dopiero po północy. Zaadaptowanie zamku na hotel przynosi dochody nie tylko właścicielom, ale też lokalnym społecznościom. Niekiedy miejsce pracy w odrestaurowanym obiekcie znajduje kilkadziesiąt osób, zwłaszcza, jeśli hotel wyposażony jest w restaurację, centrum spa, czy fitness, a także innego rodzaju rozrywki, jak pola golfowe, centra rozrywki. Motywacji może dodać fakt, że właściciele zamków i pałaców, którzy urządzają hotele czy pensjonaty, mogą się ubiegać o środki na tworzenie nowych miejsc pracy z programów unijnych. Uruchomienie tego typu biznesu jest również nie bez znaczenia dla lokalnych małych firm, jak sklepy, zakłady fryzjerskie, restauracje, sklepy z pamiątkami, parkingi. To napędza całą koniunkturę tych często zapomnianych regionów Polski, a zamkom i pałacom przywraca dawny blask i sławę.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Świeradowie-Zdroju - Elements Hotel & Spa, ekskluzywne miejsce na konferencje i szkolenia!
Hotel 5-gwiazdkowy w Świeradowie-Zdroju - Elements Hotel & Spa, ekskluzywne miejsce na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne połączenie biznesu i relaksu w Element Hotel & Spa. Jego oferta konferencyjna, luksusowe wnętrza oraz niezapomniane doświadczenia w centrum Wellness & Spa czekają na Ciebie w sercu malowniczych Gór Izerskich!

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją

Odkryj ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku - niezwykłe miejsce, gdzie biznes spotyka sztukę. Przestronne sale gościnnego obiektu to nie tylko idealne miejsce na konferencje, ale także platforma dla artystycznych spotkań i wystaw.

4-gwiazdkowy hotel w centrum Wrocławia - Art Hotel, odpowiedni na konferencje i szkolenia!
4-gwiazdkowy hotel w centrum Wrocławia - Art Hotel, odpowiedni na konferencje i szkolenia!

Art Hotel Wrocław to nie tylko eleganckie miejsce na nocleg, ale przede wszystkim doskonałe centrum biznesowe, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego jeśli planujesz wyjątkowe spotkanie biznesowe w sercu Wrocławia, będzie to niezawodny wybór!

Hotel SPA w Dźwirzynie - NEPTUNO Resort & Spa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel SPA w Dźwirzynie - NEPTUNO Resort & Spa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Oprócz doskonałych warunków do pracy Neptuno Resort & Spa oferuje także liczne atrakcje relaksacyjne. Od strefy SPA & Wellness, przez wypożyczalnię rowerów, po strefę fitness. Tam zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizacja konferencji w kinie - KinoGram Warszawa poleca się na eventy!
Organizacja konferencji w kinie - KinoGram Warszawa poleca się na eventy!

Odkryj wyjątkową przestrzeń KinoGram w sercu Warszawy, idealną do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Zainspiruj się industrialnym stylem i unikalną atmosferą, połączoną z wysokim poziomem usług i wyjątkowymi doznaniami kulinarymi.

Archiwum
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Akceptuję