Zamki i Pałace idealne pod hotel

Z wyliczeń Światowej Organizacji Turystyki wynika, że obłożenie w zabytkowych hotelach jest o 30 – 40 proc. większe niż w nowoczesnych obiektach turystycznych. W Polsce bowiem wciąż rośnie liczba amatorów noclegów w wiekowych murach. To zazwyczaj goście z grubym portfelem, którzy mogą pozwolić sobie na wydatek kilkuset złotych za noc po to, by poczuć klimat sprzed kilkuset lat. Popularność w tym segmencie rynku zauważają kolejni bogaci inwestorzy, którzy nie wahają się wydać nawet kilkunastu milionów, by czekać na zwrot kosztów 10-15 lat. A mają w czym wybierać, bo w Polsce istnieje ok. 400 zamków i przeszło 2 tysiące pałaców. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na kupno takich budynków, by później samemu w nich mieszkać. Ogromną popularnością cieszą się zamki i pałace przy organizacji różnego rodzaju imprez firmowych, konferencji, czy szkoleń. Impreza w stylu XVII–wiecznym zapisze się na trwałe w pamięci uczestników. W samym sercu Warszawy zachwyca niebanalną architekturą z XVI wieku . Dostojeństwa dodaje mu sąsiedztwo najważniejszych zabytków stolicy: Starego i Nowego Miasta, Placu Zamkowego z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, a także Pałacu Prezydenckiego. Oprócz konferencji i spotkań biznesowych, organizowane są tu również ekskluzywne imprezy targowo-promocyjne. Amatorów bardziej kameralnej atmosfery zainteresuje XVIII-wieczny wyposażony w 5 sal konferencyjnych (najmniejsza pomieści 10, a największa 75 osób). Do dyspozycji gości jest tutaj 8 apartamentów i 16 pokoi. Urozmaiceniem spotkania biznesowego będzie tutaj nauka gry w golfa, albo degustacja win z własnej winiarni. Hotele znajdujące się w zabytkowych murach mają swoją historię, którą starają się uwydatnić na każdym kroku. korzysta z tradycji XV-wiecznego Zamku Rycerskiego. Według dawnych legend mają tu straszyć duchy. A wszystko wskazuje na to, że Polacy lubią się bać, gdyż obiekt nie narzeka na brak gości. Specjalnie dla amatorów klimatu grozy organizowane są tutaj liczne zabawy, jak „Wyprawa po złote runo”, czy „Wampiry na Zamku”. Wszystkie oczywiście zaczynają się dopiero po północy. Zaadaptowanie zamku na hotel przynosi dochody nie tylko właścicielom, ale też lokalnym społecznościom. Niekiedy miejsce pracy w odrestaurowanym obiekcie znajduje kilkadziesiąt osób, zwłaszcza, jeśli hotel wyposażony jest w restaurację, centrum spa, czy fitness, a także innego rodzaju rozrywki, jak pola golfowe, centra rozrywki. Motywacji może dodać fakt, że właściciele zamków i pałaców, którzy urządzają hotele czy pensjonaty, mogą się ubiegać o środki na tworzenie nowych miejsc pracy z programów unijnych. Uruchomienie tego typu biznesu jest również nie bez znaczenia dla lokalnych małych firm, jak sklepy, zakłady fryzjerskie, restauracje, sklepy z pamiątkami, parkingi. To napędza całą koniunkturę tych często zapomnianych regionów Polski, a zamkom i pałacom przywraca dawny blask i sławę.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz