Żaneta Berus uhonorowana nagrodą Europejskiego Klub Biznesu

Żaneta Berus uhonorowana nagrodą Europejskiego Klub Biznesu
24 września br. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się Gala wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska. Po raz drugi w historii, jury uhonorowało osoby i firmy, które miały znaczący wpływ na rozwój polskiej przedsiębiorczości, gospodarki, kultury, nauki i sportu. W tym prestiżowym gronie znalazła się także Żaneta Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa, która odebrała wyróżnienie w kategorii Bene Meritus – Dobrze zasłużony.

Stowarzyszenie Europejskiego Klubu Biznesu Polska to ogólnopolska organizacja gospodarcza, w której skład wchodzą wybitni przedstawiciele biznesu, nauki, kultury, dyplomacji i sportu. W 2015 roku członkowie Klubu po raz pierwszy zdecydowali się na przyznanie prestiżowych nagród najbardziej zasłużonym autorytetom z różnych dziedzin gospodarki w pięciu równorzędnych kategoriach: Wybitny przedsiębiorca, Dobrze Zasłużony, Znak Czasu, Dla Przyszłości oraz Za Działalność Społeczną. Tegoroczna uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 24 września br. w Teatrze Królewskim – letniej rezydencji ostatniego Króla Rzeczpospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego – jednym z najbardziej prestiżowych miejsc spotkań przedstawicieli biznesu, kultury i sztuki. Wyjątkowe wydarzenie poprowadził Przemysław Talkowski, prowadzący program „Państwo w państwie” i ubiegłoroczny laureat nagrody Dobrze Zasłużony.

Wśród tegorocznych laureatów nagród Europejskiego Klub Biznesu znalazła się także Żaneta Berus, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzająca jednego z najbardziej nowoczesnych obiektów eventowych w stolicy – EXPO XXI Warszawa. Jako członek wielu organizacji branżowych od wielu lat buduje pozytywny wizerunek Polski za granicą, promując nasz kraj jako ciekawą destynację biznesową i turystyczną, a jej wieloletnia działalność ma niebagatelny wpływ na rozwój polskiego przemysłu spotkań. Za zasługi na rzecz kraju, Kapituła Nagród Europejskiego Klubu Biznesu pod przewodnictwem Profesor dr hab. Elżbiety Mączyńskiej, postanowiła uhonorować ją tytułem BENE MERITUS (Dobrze Zasłużony). Wyróżnienie przyznawane jest za szczególne osiągnięcia w swojej dziedzinie, przekładające się na wizerunek i pozycję Polski w Europie. Wśród zasług Żanety Berus, Kapituła Konkursu szczególnie podkreśliła profesjonalizm, kreatywność, odważne i dynamiczne kierowanie EXPO XXI Warszawa oraz wybitne, wieloletnie osiągnięcia w branży MICE. To jednak nie pierwsza nagroda dla Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa. Żaneta Berus ma bowiem na swoim koncie także prestiżowe odznaczenie państwowe -  Srebrny Krzyż Zasług, przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, oraz liczne wyróżnienia branżowe m.in. tytuł MP-12 jako menadżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, Osobowość Roku MICE POLAND 2014 w kategorii menadżer obiektu i Businesswoman Roku 2014 w kategorii „Lider branży MICE”.

Tytuł „Dobrze zasłużony” jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem zwłaszcza, że moje nazwisko pojawia się w gronie tak wybitnych laureatów. W ciągu kilkunastu lat pracy w branży eventowej, moim głównym celem było działanie na rzecz promocji Polski, która jest jednym z najciekawszych miejsc na europejskiej mapie przemysłu spotkań. Bardzo się cieszę, że z każdym rokiem obserwujemy co raz większą liczbę kongresów i konferencji organizowanych przez zagraniczne firmy, które doceniają nasz kraj i to, jak dużo ma do zaoferowania w kwestii nowoczesnych obiektów eventowych, idealnego położenia czy wysoko rozwiniętej infrastruktury. Stajemy się modną destynacją dla branży MICE w Europie. Nagroda przyznana przez jury daje mi ogromną satysfakcję, ale też podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Wraz z całym zespołem EXPO XXI Warszawa nie zwolnimy tempa i poprzez naszą działalność będziemy stale dążyć do promocji Polski poza jej granicami – powiedziała Żaneta Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz