Zmiany w organizacji wydarzeń (w pomieszczeniach i w plenerze)

Zmiany w organizacji wydarzeń (w pomieszczeniach i w plenerze)

Od 20 czerwca działają kina, teatry, amfiteatry i inne miejsce związane z prowadzeniem działalności twórczej. Oczywiście w obiektach tych obowiązują ograniczenia, do których organizatorzy i uczestnicy muszą się stosować. 

Podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych uczestnicy nie mogą zajmować więcej niż 50% dostępnych miejsc. Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami, czyli w tzw. szachownicę. Wszyscy zgromadzeni muszą mieć zakryte usta i nos. 

Wydarzenia można organizować również na dużych obiektach sportowych na świeżym powietrzu - zarówno tych otwartych, jak i półotwartych, z miejscami siedzącymi lub bez. Tutaj istnieje możliwość udostępnienia tylko 1/4 dostępnych miejsc. Uczestnicy imprezy muszą zająć co czwarte miejsce i siadać lub stać w rzędach naprzemiennie. Każdy z uczestników musi zakryć usta i nos, a także zachować dystans 2 metrów między innymi osobami - chyba, że organizator wyznaczy specjalne miejsca na widowni.

Dla przykładu podajemy, ile osób może przebywać jednocześnie w popularnych obiektach sportowo-koncertowych:

  • PGE Narodowy w Warszawie - 14 500 osób
  • Stadion Śląski w Chorzowie - 13 500 osób
  • Ergo Arena w Gdańsku - 5 000 osób 
  • Atlas Arena w Łodzi - 5 000 osób 
  • Amfiteatr Kazielnia w Kielcach - 2 500 osób


A jak to jest z wydarzeniami plenerowymi? Aktualnie w takich imprezach może brać udział do 150 osób. Od 17 lipca liczba ta wzrośnie. Organizator eventu będzie musiał zadbać o to, by wyraźnie oddzielić i oznaczyć widownię oraz wyznaczyć znakami poziomymi miejsca dla publiczności tak, by na jedną osobę przypadało min. 5 m2 lub by zachowany został 2-metrowy odstęp

Pamiętajmy więc, biorąc udział w wydarzeniu (bez znaczenia czy jako organizator, czy uczestnik), żeby zakrywać usta i nos, zachować 2-metrowy dystans i dezynfekować ręce przed wejściem na teren obiektu. 

Obowiązek zachowania dystansu między uczestnikami nie dotyczy:

  • osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia;
  • osoby, która towarzyszy osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
  • osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących


Źródło:

- Rozporządzenie Rady Ministrów z 19.06.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

- www.gov.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz