Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
19.10.2021

Znamy już laureatów prestiżowej nagrody World Luxury Hotel Awards. Wśród nich wrocławska reprezentacja w postaci hotelu The Bridge Wrocław MGallery!

Znamy już laureatów prestiżowej nagrody World Luxury Hotel Awards. Wśród nich wrocławska reprezentacja w postaci hotelu The Bridge Wrocław MGallery!

Hotel zlokalizowany na Ostrowie Tumskim wygrał w kategorii Luxury Architecture Design Hotel w Europie Wschodniej. Publiczność zdecydowała, że właśnie ten obiekt wyróżnia się najbardziej swoim designem w tym regionie. Głosować może bezpłatnie każdy podróżnik za pomocą strony internetowej. Wyróżnienie w tym konkursie jest szczytowym osiągnięciem w branży luksusowych hoteli. 

Za projekt hotelu The Bridge Wroclaw MGallery odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – Medusa Group. Inwestorem jest firma Tacit Investment.


5-gwiazdkowy The Bridge Wrocław MGallery stanowi most pomiędzy współczesnością a historycznym i kulturalnym dziedzictwem Wrocławia. Znajdziemy tu liczne nawiązania do architektury występującej na obszarze Ostrowa Tumskiego – regularny rytm dwukondygnacyjnych pilastrów, wydatny gzyms, masywna bryła dachu. Ponadto architekci przełożyli rygorystyczną symetrię fasady seminarium na osiową kompozycję elewacji hotelu.

Na ścianach z kolei możemy podziwiać ryciny odwołujące się do dziedzictwa stolicy Dolnego Śląska. Oryginalne wizualizacje powstały dzięki współpracy z wrocławskim Muzeum Narodowym i studiem projektowym Kolektyf. 

Charakterystycznym elementem dla wrocławskiego hotelu jest ściana wodna we foyer - nawiązuje ona do Odry i dawnego mostu, w miejscu którego znajduje się dzisiaj hotel. 

Wielkie gratulacje!

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij