Wyróżnić można wiele rodzajów spotkań biznesowych i wydarzeń, które organizowane są przez i dla specjalistów w danej dziedzinie. Należą do nich m.in. właśnie sympozja i konferencje. Wiele osób traktuje te pojęcia synonimicznie, co oczywiście jest błędem. W praktyce bowiem sympozja znacząco różnią się od konferencji, co udowodnimy w tym artykule.

Napiszemy, czym dokładnie charakteryzują się owe wydarzenia, a także podpowiemy, jak wygląda proces ich organizacji. Dodatkowo też postaramy się wskazać jedne z najciekawszych obiektów na organizację konferencji i sympozjów. Zanim jednak przejdziemy do tych propozycji, musimy wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy konferencją a sympozjum. Zapraszamy do lektury!

Czym jest konferencja?


Pora raz i dokładnie odpowiedzieć na pytanie, czym jest konferencja. Otóż to nic innego, jak wspólne dyskusje i narady, które odbywają się w określonej grupie specjalistów, zazwyczaj z pokrewnych dziedzin. Celem takiego spotkania jest oczywiście zdobycie lub poszerzenie wiedzy, omówienie jakieś problemu czy przedstawienie badań. Zwykle konferencja ma otwarty charakter, służąc tym samym wymianie doświadczeń i informacji.

Warto dodać, że harmonogram konferencji obejmuje nie tylko wykłady, ale też panele dyskusyjne, a często nawet praktyczne zadania. Bardzo istotne jest to, że uczestnikiem (tj. słuchaczem) konferencji może być każdy – nawet osoba, która dopiero zaczęła się interesować którymś z podejmowanych tematów. Zdarza się, że w konferencjach bierze udział nawet kilka tysięcy uczestników. To, co jeszcze wyróżnia konferencje na tle innych spotkań, to czas trwania. Tego typu wydarzenia potrafią trwać nawet kilka dni.


Czym jest sympozjum?


Skoro już wiadomo, jak brzmi definicja konferencji, to możemy przejść krok dalej, tłumacząc, czym jest sympozjum. Otóż to zebranie profesjonalistów, specjalistów czy badaczy ze ściśle określonej dziedziny. Doskonałym przykładem jest chociażby medycyna. Jednostki spotykają się po to, aby omówić konkretne tematy lub zagadnienia. I choć brzmi to bardzo podobnie do definicji konferencji, to trzeba dodać, że sympozjum ma o wiele węższy charakter. Skoncentrowane jest ono wokół dokładnie zacieśnionego zakresu tematycznego.

Dodatkowo, o ile konferencja ma otwarty charakter, o tyle sympozjum skierowane jest wyłącznie do specjalistów. Eksperci we własnym gronie omawiają konkretne tematy i zagadnienia, wymieniając się przy tym wiedzą. Sympozja najczęściej organizuje się dla przedstawicieli akademickich lub medycznych. Po tym, jak wybrani eksperci wygłoszą swoje przemówienia, następują dyskusje wokół podjętego tematu. Ponadto warto dodać, że sympozjum obejmuje zazwyczaj jeden temat, a wykłady kończą się w ciągu jednego dnia.


Gdzie zorganizować konferencję?


Skoro już wiesz, sympozjum – czym się różni od konferencji, to możemy zaprezentować ciekawe obiekty, w których mogą się odbyć te wydarzenia. Z racji tego, że eventy te mają różny charakter, to miejsce, w którym będą się odbywały, musi być specjalnie dobrane. Konferencje warto jest zorganizować w dużych miastach, co w bezpośredni sposób wpływa na frekwencję uczestników. Sale konferencyjne w Warszawie, które warto jest wziąć pod uwagę, to np. te, które znajdują się w Hotel Lord **** Warsaw Airport. Reprezentuje on 4-gwiazdkowe hotele na konferencję, charakteryzujące się nowoczesnością oraz kompleksową ofertą usług. Poza profesjonalnymi salami konferencyjnymi czeka tam równie komfortowe zaplecze noclegowe, więc w grę wchodzi organizacja kilkudniowych spotkań.

Atrakcyjne są również obiekty na konferencję w Krakowie. Przykład stanowi HOTEL KOSSAK, który zlokalizowany został zaledwie 5 minut spacerem od centrum miasta. Jego eleganckie wnętrza w połączeniu z usługami świadczonymi na wysokim poziomie gwarantują świetne warunki zarówno do pracy, jak i wypoczynku.

Gdzie zorganizować sympozjum?

Niektórzy twierdzą, że konferencja a sympozjum to dwa różne światy. Dlatego też za chwilę zaprezentujemy warte uwagi obiekty na organizację sympozjów, które nieco będą się różniły od powyższych hoteli. Sympozja, ze względu na ich bardziej zamknięty i kameralny charakter, warto zorganizować w takim miejscu, w którym nikt nie będzie przeszkadzał. Doskonałą propozycję stanowią obiekty na sympozjum w górach. Cicha, spokojna, a przy tym malownicza okolica, to – według nas – zawsze znakomite rozwiązanie! Potwierdza to Belmonte Hotel & Resort, czyli luksusowy hotel w miejscowości Krynica-Zdrój. Oferuje on profesjonalnie wyposażone sale, 251 pokoi i apartamentów, pełne zaplecze gastronomiczne oraz strefę SPA&Wellness.

Bardzo podobna ofertę ma Crystal Mountain*****, czyli idealne miejsce na spotkanie biznesowe w Wiśle. Również jest to 5-gwiazdkowy hotel na eventy, który otoczony został przepiękną przyrodą. Do dyspozycji gości oddaje on m.in. 4 przestronne, modułowe i w pełni wyposażone sale. Czeka tam także 491 komfortowych pokoi oraz pełne zaplecze gastronomiczne. Po pracy z kolei warto udać się tam do klimatycznego Lobby Baru lub Pool Baru, czyli odpowiednich miejsc na relaks po wielogodzinnych rozmowach.

Powyższe propozycje obiektów to dopiero namiastka tego, co czeka na naszej stronie, na którą zapraszamy! Znajdziesz na niej najlepsze obiekty na konferencję i sympozja.