Nie tak dawno napisaliśmy artykuł o tym, jak zorganizować imprezę integracyjną, a dziś pragniemy pójść o krok dalej. Mianowicie, warto się zastanowić, dlaczego w ogóle warto jest organizować różnorodne eventy dla pracowników. Przede wszystkim organizacja imprez firmowych niesie ogrom dobrej zabawy. Tego typu wydarzenia sprzyjają integracji i budowaniu więzi, co z kolei przekłada się na lepsze wyniki danej firmy. Okazuje się jednak, że tych zalet jest o wiele więcej. I właśnie o nich będzie ów tekst.

Imprezy firmowe


Organizacja imprez dla firm może mieć różne oblicza. Eventy firmowe mogą bowiem przybierać formę gier i zabaw integracyjnych, jak i team buildingu. Niezależnie jednak od tego, co wybierzesz, musisz dokładnie wiedzieć, po co to robisz. Nie jest tajemnicą, że im więcej czasu ludzie zaczynają ze sobą spędzać, tym też zyskują większą przestrzeń na zawieranie różnorodnych relacji. I choć w pracy statystycznie spędza się sporo godzin, to jednak nie zawsze obowiązki można pogodzić z dobrym poznaniem się i z budowaniem trwałych więzi. W związku z tym na ratunek przychodzą imprezy firmowe.

Podczas tego typu przedsięwzięć przede wszystkim poprawie ulega komunikacja w zespole. Na co dzień w pracy wprawdzie trudno jest rozmawiać o czymś innym, niż o obowiązkach czy o planach na wieczór. Tak naprawdę dopiero w innych okolicznościach można się wymienić informacjami na temat swoich pasji, marzeń czy zabawnych historii z przeszłości. Ludzie dzięki imprezom po prostu lepiej się poznają. W bezpośredni sposób wpływa to na zmniejszenie dystansu pomiędzy pracownikami. Szczególnie widać to w relacji pracodawca-pracownik. Wówczas często okazuje się, że przełożony daje się poznać zupełnie z innej strony.

Kolejną zaletą jest oczywiście budowanie zgranego zespołu. Wzajemne poznawanie się i branie udziału we wszelkich zabawach sprawia, że więzi pomiędzy ludźmi się zacieśniają. Wzajemna współpraca przekłada się na dobrą atmosferę, co z kolei można zauważyć w lepszym samopoczuciu pracowników. Im lepiej czują się oni w miejscu pracy, tym są też bardziej szczęśliwi, a w rezultacie wzrasta ich efektywność. Z tego wszystkiego wynika kolejna zaleta. Organizacja imprez firmowych skutecznie wzmacnia poczucie przynależności do danej firmy. Im bardziej pracownicy są przywiązani do siebie nawzajem, tym oczywiście też mniej chętnie zmieniają swoje miejsce pracy.

Ponadto eventy firmowe mają bardzo duże znaczenie względem nowych pracowników. Dołączenie do jakiegoś zespołu zawsze jest w jakiś sposób stresujące. Dlatego też warto jest zadbać o to, by odpowiednio wprowadzić nową osobę do firmy. W takim przypadku impreza firmowa nie tylko zminimalizuje stres, ale też sprawia, że nowy pracownik szybciej ma szansę poczuć przynależność do danego zespołu.

Organizacja imprez firmowych


Imprezy firmowe oczywiście nie są obowiązkiem dla każdego przedsiębiorstwa. Wszystko zależy bowiem od profilu firmy czy trybu pracy. Uważamy jednak, że to doskonały pomysł dla pracodawców, którym zależy na tym, by dany zespół pracowników był zgrany. Współcześnie istnieje tak wiele różnych propozycji na spotkania integracyjne i eventy, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Organizacja imprez dla firm naprawdę wiele wnosi do każdego zespołu – niezależnie od tego, z ilu osób się on składa. Budowanie poczucia przynależności oraz dobrej atmosfery przydaje się zarówno w kameralnych grupach, jak i w tych znacznie większych.

Cykliczne imprezy firmowe wpływają na wiele aspektów funkcjonowania firmy. Zmniejszają napięcie, skracają dystans, a także sprzyjają pracy grupowej. Warto mieć to wszystko na względzie, jeśli chce się stworzyć takie miejsce pracy, do którego pracownicy będą przychodzili z radością i zaangażowaniem. Czy imprezy firmowe w tym pomagają? Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości!

A jeśli interesują Cię miejsca na organizację eventów firmowych, koniecznie sprawdź nasze propozycje obiektów. Warto wziąć pod uwagę zarówno hotele nad morzem, obiekty na integrację na Mazurach czy hotele w górach na imprezy firmowe.