W ostatnich miesiącach branża turystyczna przeszła naprawdę ciężkie chwile. Wciąż nie wszystkie hotele i obiekty noclegowe „doszły do siebie”. Po rozmowach z hotelarzami i właścicielami różnych pensjonatów, dworków i zamków zauważyliśmy, że te bardziej kameralne miejsca cieszą się coraz większą popularnością.

Ludzie w tym momencie szukają miejsca, w którym odpoczną, zrelaksują się i zapomną o epidemii. W kameralnych miejscach, gdzie nie ma tylu ludzi i jest dużo roślinności, ludzie czują się bezpieczniej. Nie ma co się temu dziwić – na świeżym powietrzu wirus ma gorsze warunki do rozprzestrzeniania.

Z tego też powodu dzisiaj chcielibyśmy Wam podrzucić kilka naszych propozycji na wakacje z rodziną lub na organizację spotkania biznesowego w kameralnym miejscu.

1. Pałac i Folwark Galiny

Mieszczący się na granicy Warmii i Mazur obiekt może pochwalić się 5-hektarowym parkiem, który przecięty jest korytem rzeki Pisy. Park wraz z rzeką tworzą naprawdę niesamowicie malownicze krajobrazy. W tym miejscu zwalnia czas. Budynki pałacowe i folwarkowe zostały wpisane do rejestru zabytków. Historia pałacu sięga XVI wieku, a historia folwarku XIX wieku. Oba budynki zostały starannie odrestaurowane, by przyjąć gości zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Na terenie kompleksu znajduje się 36 komfortowych pokoi i apartamentów oraz klimatyczne sale konferencyjne (w tym dawna wozownia z oranżerią czy zabytkowa kuźnia). Pałac i Folwark Galiny w swojej ofercie posiada również stadninę koni, własną plażę z pomostem, korty tenisowe, wypożyczalnię sprzętu sportowego i rowerów, a także strefę masażów i tradycyjną ruską banię.

2. Kadyny Folwark Hotel & Spa

Zatrzymajmy się jeszcze na chwile w województwie warmińsko-mazurskim. W folwarku, który również może pochwalić się własną stadniną koni i pięknym malowniczym ogrodem o wielkości 4,5 ha. Kompleks oferuje 4 sale konferencyjne, przepyszne dania kuchni staropolskiej, domek grillowy z miejscem na ognisko i winiarnio-kawiarnię. Na gości czeka również wiele atrakcji na łonie natury. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy minigolfa, miłośnicy rozgrywek sportowych, jak i miłośnicy relaksu w SPA. Każdy z gości znajdzie tu coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził.

3. Dwór Kolesin

Z województwa warmińsko-mazurskiego przenosimy się do województwa lubuskiego, do miejscowości Kolesin pod Babimostem. Dwór ten powstał w 1586 roku jako majątek ziemski w stylu barokowym. Odrestaurowany obiekt służy eleganckim przyjęciom i spotkaniom biznesowym. Sprawdzi się również na wakacje z dala od miejskiego zgiełku. Mimo lokalizacji w spokojnej okolicy, Dwór Kolesin może pochwalić się dogodnym dojazdem. Znajduje się bowiem niedaleko portu lotniczego i autostrady.

W bliskiej odległości od dworu znajduje się Jezioro Wojnowskie, które nie tylko gwarantuje przepiękne widoki, ale również wiele możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w tym spływy kajakowe, nordic walking wokół jeziora i piesze spacery. To, co może zainteresować jednocześnie miłośników relaksu i spędzania czasu w plenerze, to EKO SPA, czyli kompleks saun, bali i jacuzzi na świeżym powietrzu.

4. Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****

Na dziś to już ostatnia propozycja. Urokliwy kompleks historycznych budynków to miejsce, które chętnie odwiedzają zwłaszcza mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Łodzi. Dlaczego? Obiekt znajduje się bowiem w bardzo podobnych odległościach od każdego z tych dużych miast. Czym może pochwalić się zabytkowy kompleks pałacowo-hotelowy? Chyba Was nie zaskoczymy, że malowniczym terenem, na którym można zorganizować plenerowe spotkania biznesowe, pikniki firmowe czy różne formy rekreacji.

Energetyczny Ogród Medytacji, Witalna Wioska, 10-hektarowy park z 3 ścieżkami tematycznymi, własny ośrodek jeździecki i wiele, wiele innych atrakcji. Jest w czym wybierać! Aż zamarzyło nam się położyć na jednym z leżaków, czytając dobrą książkę i popijając świeżo parzoną kawkę.

Na dzisiaj to tyle z naszych propozycji kameralnych miejsc na organizację eventu. Takich obiektów jest w Polsce naprawdę dużo, dużo więcej. Warto odkrywać Polskę. My ją odkrywamy na nowo, mimo że pracujemy z polskimi ośrodkami noclegowymi i obiektami biznesowymi już kilkanaście lat. Ten kraj cały czas nas zadziwia!