Best Western to jedna z największych i najbardziej popularnych sieci hotelowych na świecie. Do giganta należy ponad 4 tysiące hoteli w ponad 100 krajach na całym świecie. W swym portfolio posiada obiekty konferencyjne i wypoczynkowe działające pod szyldem Best Western, Best Western Plus oraz Best Western Premier. Większość z nich wygląda jak typowy hotel, jednak istnieje również część, która swoim wystrojem, historią lub lokalizacją zachwyca, intryguje, a czasem wręcz szokuje gości.

Jednym z ciekawszych przykładów może być hotel Best Western Premier w Katajanokka w Helsinkach. Obiekt ten funkcjonuje od 2007 roku, ale samo miejsce ma o wiele dłuższą i ciekawą historię. 170 lat wstecz na tym samym miejscu znajdowało się bowiem…więzienie. Przypomnienie dawnego przeznaczenia stanowią ceglane mury hotelu. Oczywiście dawne cele zamienione zostały na komfortowe pokoje dla gości.

źródło www.bestwestern.fi
źródło: www.bestwestern.fi

Inny ciekawy obiekt tej sieci to Best Western Angel and Royal Hotel, który jest nie tylko najstarszym hotelem tej marki, ale także najstarszym obiektem hotelowym na świecie. Budynek liczy bowiem blisko 800 lat!

źródło www.bestwestern.co.uk
źródło: www.bestwestern.co.uk

Pop, rock, blues, jazz i soul – to gatunki muzyki, które stały się inspiracją dla projektantów wystroju całkowicie dźwiękoszczelnych pokoi w rzymskim hotelu Best Western Hotel Franklin Feel The Sound. Bębny służą tam jako stoliki nocne, zagłówki łóżek stworzone zostały na wzór klawiatury fortepianu, a łazienki oświetla kula dyskotekowa. Oprócz tego każdy pokój wyposażony jest w profesjonalny odtwarzacz muzyki. Hotel ten został wyróżniony jako jeden z najlepszych biznesowych hoteli w Rzymie w tegorocznym rankingu opublikowanym przez serwis HRS, w którym głosowały osoby podróżujące służbowo.

źródło www.bestwestern.it
źródło: www.bestwestern.it

Na koniec trochę Polskiego akcentu. Co powiedzielibyście na spotkanie z żubrem zaraz za progiem hotelu? Taką możliwość oferuje gościom Best Western Hotel Żubrówka, położony na obrzeżach Białowieskiego Parku Narodowego. W wystroju obiektu dominują naturalne elementy, które sprawiają, że obiekt wkomponowuje się w otaczający go krajobraz. Hotelowe jacuzzi otoczone jest przez prawdziwe konary drzew i kamienie, a leżąc w saunie poczuć można zapach drewna.

zdjecie_pokoju_C281397
źródło: www.mojekonferencje.pl

Jak widać, ciekawych miejsc nie brakuje. Hotelarze stale dążą do zadziwiania i zaskakiwania swych gości tak by trafić w ich gusta. I słusznie. Pobyt w tak nietypowych hotelach to bowiem z pewnością ciekawy pomysł nie tylko na urlop, ale i kreatywne spotkanie biznesowe i konferencję, co z pewnością zrobi piorunujące wrażenie na wszystkich uczestnikach.