Pałace w Polsce zdecydowanie potrafią zachwycić! Zwykle są to przepiękne, monumentalne budowle, które w swoich wnętrzach skrywają wiele tajemnic i ciekawych historii. Najczęściej usytuowane są w przepięknych miejscach – przy jeziorach, lasach oraz na rozległych terenach zielonych. Nie brakuje w nich przestrzeni do efektywnego wypoczynku. Zamki w Polsce stają się coraz bardziej popularne jako miejsca na organizację różnorodnych wydarzeń. Coraz więcej obiektów tego typu jest też oddawanych do użytku noclegowego. Jeśli więc marzysz o tym, by choć na chwilę przenieść się kilka wieków wstecz i poczuć się jak król, to koniecznie musisz poznać kilka naszych propozycji obiektów!

Zamki i pałace na konferencje


Zamki i pałace w Polsce z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów i organizatorów wydarzeń. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ miejsca te są absolutnie unikatowe. Łączą one historyczny charakter z nowoczesnymi rozwiązaniami, zachwycając przy tym zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Organizacja konferencji w takich warunkach to prawdziwa gratka dla miłośników wszystkiego, co wyjątkowe. Aby jednak zbytnio nie przedłużać, przejdziemy do sedna, prezentując przykładowe pałace w Polsce na organizację konferencji i szkoleń.

Pierwszym przykładem jest Pałacyk Otrębusy Business & SPA, który mieści się zaledwie 6 kilometrów od Warszawy. Na gości czekają tam niezwykle eleganckie, klasyczne wnętrza, w których każdy poczuje się wyjątkowo. Organizacja konferencji w takich okolicznościach to gwarancja ogromnego sukcesu! Szczególnie, że znajdują się tam aż 4 różne pod względem wielkości sale konferencyjne.


Nieco dalej, dokładnie w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie) mieści się z kolei Pałac i Folwark Galiny. Historia pierwszego z nich sięga XVI wieku, a drugiego – XIX. Reprezentuje on odrestaurowane pałace w Polsce, z których aż nie chce się wyjeżdżać! Ów obiekt słynie z gościnności, profesjonalnej obsługi oraz odpowiednich warunków na organizację spotkań biznesowych. Znajduje się tam łącznie 5 sal konferencyjnych.


By poznać trzeci obiekt, trzeba się przenieść do województwa wielkopolskiego. Znajduje się tam Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie, inaczej Zamek Rokosowo. Został on zbudowany w XIX wieku w stylu gotyku romantycznego. Niepowtarzalny klimat tego obiektu odczuć można naprawdę na każdym kroku. Goście biznesowi mogą liczyć na pięć sal, które są przestronne, okazałe i zaaranżowane na wzór królewskich komnat.

Zamki – hotele w Polsce


Zamki w Polsce udowadniają, że organizacja konferencji to dla nich pestka! Ale jak radzą sobie z innymi wyzwaniami? Otóż okazuje się, że noclegi w Polsce także mogą mieć miejsce w tego typu obiektach. Czy warto? Zdecydowanie tak! Szczególnie, jeśli kogoś fascynują tak wyjątkowe obiekty – pełne klasy, niepowtarzalnego stylu i klimatu, którego nie sposób podrobić. Zamki – hotele w Polsce tak naprawdę znajdują się niemal w każdym województwie – zarówno w okolicy dużych miast, jak i zupełnie z dala od zgiełku codzienności. Najwięcej z nich znajduje się na Dolnym Śląsku, jednak w pozostałych częściach kraju również nie można narzekać na ich brak.


Zamki w Polsce w noclegiem to np. Talaria Resort & SPA w Trojanowie. Obiekt ten ma w swojej ofercie 34 przepiękne pokoje, które zdecydowanie wyróżniają się wystrojem. Równie atrakcyjny jest też Pałac Krobielowice, który położony został niedaleko Wrocławia. Poza bogatą ofertą noclegową, do dyspozycji gości oddaje też różnorodne atrakcje, jak np. pole golfowe i sauny. Jeśli z kolei szukasz obiektu w województwie świętokrzyskim, to koniecznie musisz poznać Zespół Dworski Hotel Sarmata***. Zostały w nim stworzone niepowtarzalne warunki do tego, aby miło spędzić czas w sarmackim klimacie. Wnętrza tego obiektu sięgają 1861 roku. Aktualnie można w nich liczyć m.in. na 127 miejsc noclegowych w pokojach i apartamentach oraz na smakowitą restaurację.

Warto przy tym dodać, że powyższe propozycje to dopiero namiastka zamków i pałaców w Polsce. Zarówno tych, które pozwalają na organizację konferencji i szkoleń, jak i takich, które są odpowiednie na relaks. Więcej propozycji znajduje się na naszej stronie – dokładnie POD TYM LINKIEM.

Niemniej jednak koniecznie musisz poznać też następujące propozycje.


Pałac pod Kampinosem


Ten przepiękny obiekt mieści się w malowniczej otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego w Lesznie. Historia tego miejsca sięga jeszcze XVIII wieku, a niepowtarzalny klimat odczuć można na każdym kroku. Ów kompleks otoczony jest zachwycającym parkiem, którego wielkość to aż 7,5 ha. Musimy przyznać, że to świetne miejsce na relaks i organizację różnorodnych zabaw integracyjnych oraz pikników. We wnętrzach Pałacu pod Kampinosem przygotowana została z kolei wygodna baza noclegowa, która jest w stanie pomieścić nawet 145 gości. W obiekcie oczywiście znajdują się też wielofunkcyjne sale biznesowe. Największa z nich, która powstaje w wyniku połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń, pozwala na zaproszenie do 220 osób.


Pałac Mała Wieś


Jest to klasycystyczny obiekt, który powstał w 1786 roku. Za jego pierwszego właściciela uznaje się Bazylego Walickiego, czyli doradcę samego Stanisława Augusta Poniatowskiego. Współcześnie miejsce to stanowi odpowiednią przestrzeń na organizację najbardziej wymagających przedsięwzięć. Na gości czekają w nim m.in. 54 pokoje i apartamenty o 4-gwiazdkowym standardzie, w których można efektywnie wypocząć. Pałac Mała Wieś ma w swojej ofercie również znakomitą Restaurację Stara Wozownia, w której podawane są najlepsze polskie kulinaria w nowoczesnym wydaniu. Niewątpliwą atrakcją jest również klimatyczna Herbaciarnia Pałacowa oraz zadbane ogrody: francuski, różany, romantyczny, a także Sad Książęcy. W obiekcie czeka aż 11 przestrzeni na organizację konferencji i szkoleń.


Hotel Zamek Ryn


Obiekt ten usytuowany jest w samym sercu Mazur. To absolutnie unikatowy, XIV-wieczny Zamek Krzyżacki, który został pieczołowicie odrestaurowany. Dzięki temu dziś nie tylko świetnie się prezentuje, ale i zdecydowanie wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami. Hotel Zamek Ryn to odpowiednie miejsce na osób, które chcą zorganizować spotkanie biznesowe w wyjątkowym miejscu. Zamek do dyspozycji gości oddaje aż 10 sal konferencyjno-bankietowych, których łączna powierzchnia to 2000 m2. Obiekt posiada też 167 gustownie urządzonych pokoi w 4-gwiazdkowym standardzie oraz fantastyczną restaurację. Mało tego – w Hotel Zamek Ryn znajduje się też doskonałe Centrum Redukcji Stresu, choć to zdecydowanie nie koniec oferty!


Hotel St. Bruno


To kolejny Zamek Krzyżacki, który z kolei wzniesiony został już około 1341 roku. Aktualnie jest on 4-gwiazdkowym, ekskluzywnym obiektem, który świetnie sprawdza się zarówno jako tło wypoczynku, jak i miejsce do organizacji konferencji i szkoleń. W obiekcie usytuowanych jest 150 miejsc noclegowych, które rozmieszczone zostały w 69 eleganckich, przytulnych pokojach i apartamentach. Sercem obiektu jest oczywiście Restauracja La La Bibliotheque, w której doświadczyć można niezapomnianych doznań smakowych. Na organizatorów wydarzeń czeka aż 6 sal konferencyjnych o różnej wielkości, które są w pełni wyposażone. Po spotkaniach biznesowych warto z kolei wybrać się do znajdującego się w obiekcie Night Clubu albo Medi.SPA&Wellness – w zależności od potrzeb.