Pałac Żelechów
Szybkie wyszukiwanie

WALCOWNIA Muzeum Hutnictwa Cynku

wyślij zapytanie

Opis obiektu

WALCOWNIA to Muzeum Hutnictwa Cynku znajdujące się w Katowicach-Szopienicach. Niegdyś było to dno z najważniejszych i najprężniej działających miejsc dla przemysłu hutniczego w Polsce, które realnie wpłynęło na rozwój Śląska. Budynek został uznany za ważny zabytek regionu i po dziś dzień zachwyca surowością stylu industrialnego.

Walcownię Cynku wybudowano w 1904 roku. W pobliżu znajdowała się Hut Bernhardi oraz linia kolejowa Szopienice-Siemianowice, co ułatwiało dostawy surowca. WALCOWNIA funkcjonowała blisko 110 lat. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Hutnictwa Cynku, w którym można podziwiać pozostałość po urządzeniach produkcyjnych, piecach i maszynach parowych.

Obiekt oferuje wynajem sal oraz przestrzeni eventowych, które zostały odrestaurowane, dostosowane do współczesnych standardów oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, nagłośnienie, klimatyzację i ogrzewanie.  

  • Największa
    sala konferencyjna: 2500
  • Liczba
    miejsc noclegowych: 0
    • Dodatkowe udogodnienia:

    • Obiekty konferencyjne z klimatyzacją Obiekty konferencyjne z parkingiem Obiekty konferencyjne z Wifi

Sale konferencyjne i szkoleniowe

WALCOWNIA Muzeum Hutnictwa Cynku posiada wielofunkcyjny charakter, dzięki czemu dostosowuje się do różnego rodzaju spotkań. Duże, otwarte i zabytkowe przestrzenie nadają miejscu niesamowitego klimaty, dzięki czemu jest to jedyne takie miejcie w Polsce.

Obiekt udostępnia blisko 10 tysięcy m2 powierzchni eventowej. Sama hala oferuje 6 tysięcy m2, z czego wykorzystać na cele spotkań można ok. 3 tysięcy m2. WALCOWNIA doskonale nadaje się do organizacji przedsięwzięć wymagających wstawiania dużych konstrukcji, dekoracji i stelaży.

Na poziomie 0 budynku można z powodzeniem zaplanować konferencje, targi, gale, wystawy, bankiety, jubileusze, koncerty i pokazy. Goście mają swobodny dostęp do bezprzewodowego internetu, projektora multimedialnego, stolików, mikrofonu oraz nagłośnienia.

Mimo że przestrzenie są tak duże, panują w nich komfortowe warunki, dzięki klimatyzacji i ogrzewaniu. Goście mają do dyspozycji małą scenę oraz dane floor. Podczas organizacji eventów, obiekt udostępnia również pełne zaplecze socjalne, sanitarne i strefę cateringową.  

Liczba miejsc w ustawieniu
  Teatr Podkowa Szkoła
Cynkownia 2500 590 590
Maszynownia 600 150 150
Sala Wykładowa 90 40 30

Usługi dodatkowe

Obiekt jest monitorowany, chroniony oraz został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na terenie Muzeum Hutnictwa Cynku znajduje się duży parking.  

Lokalizacja

Kliknij żeby wczytaj mapę google
POWRÓT

Obiekty w okolicy

Komentarze (0 wypowiedzi)

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

DODAJ KOMENTARZ +
Mojekonferencje.pl

Ta prezentacja jest w tej chwili nieaktywna.

Wejdź na mojekonferencje.pl i wybierz z ponad 700 obiektów konferencyjnych.

ikona mapa

Wyznacz trasę

Zaznacz obiekt na mapie, następnie uzupełnij adres
początkowy i kliknij przycisk "Wyślij".

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij
$(function() { $('.disabled-slider').owlCarousel({ items : 5, itemsDesktop : [1140,3], itemsDesktopSmall : [979,3], itemsTablet: [768,2], itemsTabletSmall:[640,2], itemsMobile : [550,1], pagination : true, navigation : true, // scrollPerPage:true, slideSpeed:500, itemsScaleUp: true }); });