Szybkie wyszukiwanie

Instytut Europejski w Łodzi

 • Zobacz na mapie google
  • Odległość od lotniska: 7 km
  • Wyświetl numer
  • Wyświetl numer
  • Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność przejdź na stronę www
 • 8 Liczba sal
 • 400 Największa
  sala konferencyjna:
 • 7 Liczba miejsc
  noclegowych:
 • - Liczba miejsc
  parkingowych
  • Dodatkowe udogodnienia:

  • Obiekty konferencyjne z klimatyzacją Obiekty konferencyjne z parkingiem Obiekty konferencyjne z Wifi

Sale konferencyjne i szkoleniowe

Głównym pomieszczeniem Centrum jest sala wielofunkcyjna o powierzchni 420 m2, która dedykowana jest dla ok. 400 osób. Sale Centrum wyposażone są w urządzenia audiowizualne (ekrany, projektory, nagłośnienie, kamery, możliwość odtwarzania i rejestracji audio i wideo, flipcharty, białe tablice). Sala wielofunkcyjna i sala C101 wyposażone są także w sprzęt do tłumaczenia symultanicznego. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane.

Ponadto posiadamy na parterze obszerny hol o powierzchni ok. 250 m kw, a na I piętrze dwa hole o powierzchni ok. 180 m kw. oraz 3 sale restauracyjne o powierzchni ok. 160 m kw dla 150 os.
Liczba miejsc w ustawieniu Teatr Podkowa Szkoła
Sala C020 400 160 120
Sala C101 100 50 40
Sala C102 60 30 24
Sala C103 (laboratorium komputerowe) 40 --- 15
Sale C104 i C105 40 20 20
Sala C106 25 10 12
Sala C107 10 6 6
Sale restauracyjne 160 150 ---

Opis obiektu

Należące do Instytutu Europejskiego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne im. Alcide de Gasperi, stanowi jego główne zaplecze lokalowe i techniczne dla realizacji podstawowych celów, którymi pozostają w szczególności, prowadzenie działalności naukowej, szkoleniowej i dydaktycznej oraz organizacja konferencji. Centrum zlokalizowane jest w samym Budynek posiada własny parking na ok. 60 samochodów. Obok CENTRUM mieści się zabytkowa willa Schweikerta, w której znajduje się sala wykładowa dla ok. 35 os, 2 sale dla 12 osób i poddasze dla ok. 60 os. Do willi przylega piękny zabytkowy ogród, w którym można organizować imprezy okolicznościowe.


Naszą specjalnością są konferencje i szkolenia, ale realizujemy także zamówienia na imprezy firmowe, koncerty (w tym w plenerze - parking lub ogród), pokazy mody, wystawy, targi, spotkania okolicznościowe, bankiety, wesela i komunie. Obiekt jest dostępny przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze, a sale można wynająć w systemie godzinowym lub całodniowym. Przy stałej współpracy ? atrakcyjne rabaty.


Zapraszamy do współpracy!

Pokoje

Pokoje gościnne w willi Schweikerta

Pokój gościnny jednoosobowy nr 302 - 19 m2
Kameralny pokój jednoosobowy (19m2) z łazienką, usytuowany na II piętrze zabytkowej willi Schweikerta, z widokiem na północną stronę miasta.

Pokój gościnny jednoosobowy nr 315 - 21 m2
Średniej wielkości jednoosobowy apartament (21 m2) z łazienką, usytuowany na II piętrze zabytkowej willi Schweikerta, z widokiem na dziedziniec i ulicę Piotrkowską.

Dwa dwuosobowe apartamenty gościnne nr 303 i 314 - po 30 m2 każdy
Dwuosobowy apartament (30 m2) z łazienką oraz niewielkim holem, mieszczący się na II piętrze zabytkowej willi Schweikerta, z którego okien podziwiać można łódzką Archikatedrę, a także przepiękny okaz buka czerwonego rosnącego na dziedzińcu pałacyku.

Usługi dodatkowe

- Internet w każdej Sali
- WLAN
- sprzęt do wideokonferencji
- catering wg ustalonego menu
- mobilny sprzęt nagłaśniający (mikser ze wzmacniaczem + kolumny)
- mikrofony bezprzewodowe i mikroporty
- flipcharty
- nagrywanie sesji audio-video
- laptopy
- prezentery bezprzewodowe ze wskaźnikiem
- dostęp do drukarki i kserokopiarki
- obsługa recepcji i szatni
- dodatkowa ochrona i sprzątanie

Lokalizacja

Kliknij żeby wczytaj mapę google
POWRÓT

Obiekty w okolicy

~0.76 km
Expo Łódź
Expo Łódź

Łódź

Zobacz
~0.87 km
Centrum Biznesowe Synergia - Przerwa Conference & Events
Centrum Biznesowe Synergia - Przerwa Conference & Events

Łódź

Zobacz
~0.88 km
Sala Aplauz
Sala Aplauz

Łódź

Zobacz
~0.94 km
Novotel Łódź Centrum
Novotel Łódź Centrum

Łódź

Zobacz
~1.09 km
Hotel Campanile Łódź
Hotel Campanile Łódź

Łódź

Zobacz
~1.35 km
Stare Kino Cinema Residence
Stare Kino Cinema Residence

Łódź

Zobacz
~1.4 km
DoubleTree by Hilton Łódź
DoubleTree by Hilton Łódź

Łódź

Zobacz
~0.76 km
Expo Łódź
Expo Łódź

Łódź

Zobacz
~0.87 km
Centrum Biznesowe Synergia - Przerwa Conference & Events
Centrum Biznesowe Synergia - Przerwa Conference & Events

Łódź

Zobacz
~0.88 km
Sala Aplauz
Sala Aplauz

Łódź

Zobacz
~0.94 km
Novotel Łódź Centrum
Novotel Łódź Centrum

Łódź

Zobacz
~1.09 km
Hotel Campanile Łódź
Hotel Campanile Łódź

Łódź

Zobacz
~1.35 km
Stare Kino Cinema Residence
Stare Kino Cinema Residence

Łódź

Zobacz
~1.4 km
DoubleTree by Hilton Łódź
DoubleTree by Hilton Łódź

Łódź

Zobacz

Komentarze (6 wypowiedzi)

obiekt: Instytut Europejski w Łodzi
 • 4

Miejsce, które warto polecić. Bardzo dobre do organizacji szkolenia czy konferencji. Ładny zabytkowy budynek, a w środku profesjonalnie wyposażone sale i świetna obsługa. Wszystko zadbane i dopracowane. Sala klimatyzowana, z dużą ilością miejsca, bardzo dobrze nagłośniona. Szczerze polecam Instytut Europejski w Łodzi.


 • 5

Dawno nie widziałam takiego miejsca - chyba największe wrażenie robi personel. Jest tak uprzejmy, że Instytut Europejski w Łodzi mocno utkwił w mojej pamięci. Szkolenie organizowałam dla naszej firmy, która preferuje warsztaty, dlatego Instytut Europejski w Łodzi spełnił nasze oczekiwania. Szkolenia w kilku salach jednocześnie, w każdej sali serwis, pomocny dział techniczny. Szkolenie w Instytut Europejski w Łodzi było perfekcyjnie zorganizowane.


 • 5

To super miejsce na organizację konferencji w Łodzi. Skorzystaliśmy z usług Instytutu Europejskiego w zeszłym tygodniu i stwierdzamy, że nie widzieliśmy lepszego miejsca na konferencję w Łodzi w okolicy. Sale mają wszystko -ekrany, projektory, nagłośnienie, kamery, możliwość odtwarzania i rejestracji audio i wideo, flipcharty, białe tablice; personel jest pomocny. Do tego wielki hol - sprawdził się idealnie dla wystawców. Instytut Europejski w Łodzi to super miejsce na szkolenie, konferencje czy wielki event. My wrócimy napewno.


 • 5

Instytut Europejski w Łodzi to bardzo dobra miejscówka i obiekt konferencyjny! Mieści się bowiem na najważniejszej ulicy Łodzi, czyli Piotrkowskiej. Do tego sala szkoleniowa, z której tam korzystaliśmy jest naprawdę ekstra - elegancka, dobrze zaaranżowana, z możliwością dokonywania zmian wg potrzeb spotkania biznesowego oraz z bardzo wygodnymi meblami, na których świetnie się siedzi i nie trzeba odliczać upływających godzin!


 • 5

Z Instytutem Europejskim współpracujemy już od ponad 3 lat, organizując w nim coroczne edycje konferencji naukowej. Dowolność w ustawieniu stołów i krzeseł w salach konferencyjnych, nowoczesny sprzęt oraz obsługa, to niewątpliwe atuty tego obiektu. Ostatnio, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, po zakończonych prelekcjach zorganizowano dla nas bankiet w ogrodzie zabytkowej willi, która stoi obok Instytutu. Z całego serca polecam to miejsce.


 • 4

Ostatnio bardzo pilnie poszukiwałem sali na konferencje, do tego jedyny termin, który odpowiadał moim uczestnikom to niedziela. Całe szczęście obiekt ten czynny jest 7 dni w tygodniu, a sale można wynająć o dowolnej porze :) Dzięki temu nie uległem kompromitacji, od której byłem naprawdę blisko! Dobrze wyposażone sale, możliwa dowolna aranżacja, do tego własny parking przed obiektem - kolejny plus. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ikona mapa

Wyznacz trasę

Zaznacz obiekt na mapie, następnie uzupełnij adres
początkowy i kliknij przycisk "Wyznacz trasę".

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij