Centrum szkoleniowo-konferencyjne

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa

Braci Leśnej 3,
05-090 Warszawa,
mazowieckie
Zobacz na mapie
7
Liczba sal
450
Największa sala konferencyjna
-
Liczba miejsc noclegowych
120
Liczba miejsc parkingowych
450
Liczba osób na event/piknik zewnętrzny

Sale konferencyjne i szkoleniowe

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze posiada 3 nowoczesne sale o pełnym zapleczu technologicznym. Rozbudowany system audio-video umożliwia prowadzenie prelekcji na światowym poziomie. Dużym atutem jest wyposażenie w postaci tzw. walizki dziennikarskiej. Istnieje możliwość podłączenia kabiny tłumaczenia symultanicznego, która znacząco ułatwia organizację międzynarodowych konferencji. Natomiast profesjonalny system BlackMagic pozwala uzyskać o wiele ciekawsze efekty multimedialne, które zachwycą wszystkich zebranych.


Pomieszczenia są klimatyzowane, a dzięki specjalistycznym okładzinom ściennym zapewniają doskonałą akustykę. W salach zamontowano nagłośnienie sufitowe i głośniki projekcyjne do filmów. Dzięki tak nowoczesnemu systemowi dźwięk jest głęboki oraz rozchodzi się miarowo we wszystkie strony.

Monitory posiadają funkcję „przedłużania obrazu”, a rolety w oknach umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Można więc być pewnym, że każdy wyświetlany obraz będzie bardzo wyraźny. Występujący mogą korzystać ze stołu prezydialnego z zamontowanymi mikrofonami, bądź przy użyciu ich bezprzewodowych wersji, poruszać się miedzy rzędami krzeseł. Możliwe jest także rejestrowanie spotkania dzięki kamerom o wysokiej rozdzielczości, bądź nadawanie na żywo, korzystając z opcji streamingu w sieci.


Sala A jest w stanie pomieścić nawet 450 osób w układzie teatralnym. Istnieje możliwość jej podziału, aby uzyskać powierzchnię wystawienniczą. Na dodatkowych podestach świetnie prezentują się tematyczne sesje zdjęciowe. Wykończenie podłogi wykonane jest w technologii żywicy epoksydowej, więc można po niej jeździć kołami. 


Sala B jest miejscem przeznaczonym dla wydarzeń o bardziej kameralnym klimacie. Maksymalnie można w niej ustawić 200 krzeseł. Istnieje tu duża swoboda w aranżacji stołów. Najbardziej sprawdzają się układy: teatralny, bankietowy, szkolny i podkowa.


Mała Sala o pow. 77 m2 jest przeznaczona dla wydarzeń, w których może brać udział maksymalnie do 30 osób. Jest idealnym miejscem do przeprowadzenia wykładów, szkoleń, seminariów. Istnieje możliwość aranżacji sali w ustawieniu kameralnym (do 20 osób), teatralnym (do 30 osób), bankietowym, szkolnym (do 22 osób), w tzw. podkowę (do 24 osób) lub w prostokąt (do 22 osób). Sala jest wyposażona w rzutnik, biurko, komputer, przenośną mównicę.

Dostępne w IBL sale konferencyjne są bardzo różnorodne, dzięki czemu mogą dopasować się do wymogów konkretnych wydarzeń. Umożliwia to stworzenie elastycznej oferty, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. 

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa - Opis obiektu

Instytut Badawczy Leśnictwa (IBL) uruchomił w 2017 roku nowoczesne Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze. Obiekt mieści się ledwie 17 kilometrów od centrum Warszawy. Tak dogodna lokalizacja zapewnia łatwy dojazd uczestnikom szkoleń, konferencji, wystaw czy seminariów. Dodatkowo w bliskiej odległości znajduje się trasa S8, co stwarza dogodne warunki dla podróży z różnych regionów kraju.


Centrum leży w otoczeniu borów sękocińskich. Goście mogą więc cieszyć się leśnymi zapachami i pięknymi widokami starych sosen. Niedawno powstały budynek posiada współczesny design, który idealnie wpasowuje się w naturalną okolicę. Charakterystyczne akcenty ze szkła, drewna i cegły z całą pewnością zachwycą uczestników spotkania.

Ponadto doświadczeni pracownicy Instytutu Badawczy Leśnictwa stale służą radą, aby w jak najlepszy sposób zaspokoić potrzeby klientów. Można liczyć na pomoc podczas przygotowywania scenariusza wydarzenia, materiałów dla uczestników, aranżacji wnętrza oraz cateringu. 


Na terenie Instytutu Badawczy Leśnictwa znajduje się około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.


Centrum działa przez cały tydzień, więc szybko odnajdzie się odpowiedni termin pod event biznesowy. 
Obiekty konferencyjne w lesie
Obiekty konferencyjne w lesie
Obiekty konferencyjne z klimatyzacją
Obiekty konferencyjne z klimatyzacją
Obiekty konferencyjne z parkingiem
Obiekty konferencyjne z parkingiem

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa - Pokoje

Dodatkowo istnieje możliwość zakwaterowania gości, korzystając z pobliskiej bazy noclegowej.

Leśna Polana:  https://www.booking.com/Share-2plzXC

 

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa - Restauracja

Foyer i recepcja dają dodatkową przestrzeń podczas konferencji. Goście mogą tu odpocząć na wygodnych kanapach. Duża powierzenia umożliwia przygotowanie przerw lunchowych oraz kawowych. 


Przestronne i eleganckie foyer umożliwia ustawienie dodatkowych stołów na poczęstunek. Pracownicy zapewniają stałe wsparcie w przygotowaniu zaplecza cateringowego od lokalnych firm.


Dodatkowo znajdują się tutaj trzy ekrany, na których można oglądać przebieg spotkań w salach A i B. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest także komputer, urządzenie kopiujące oraz punkt ładowania telefonów komórkowych i laptopów.  Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa - Usługi dodatkowe

Dodatkowe sale konferencyjne w głównym budynku Instytutu Badawczego Leśnictwa


Sala konferencyjna o nazwie "Sosna"  mieszcząca do 120 osób w ustawieniu krzeseł w literę E oraz do 200 osób w ustawieniu teatralnym znajduje się na parterze. Sala wyposażona w mównicę, rzutnik, nagłośnienie, mikrofony, komputer. Przed salą znajduje się funkcjonalne foyer, które służy do przygotowania przerwy na kawę oraz lunch. 


Na I i II piętrze znajdują się dwie małe sale konferencyjne (o nazwach "Bluszcz" i "Lipa") mieszczące do 30 osób każda. Obie sale są klimatyzowane, z podwieszonym oświetleniem. Sale z kameralną atmosferą, ustawienie krzeseł typu podkowa. Sale wyposażone w media: rzutnik, komputer, ekran, telefon, tablicę flipchart.


  

Instytut wyraża gotowość profesjonalnej pomocy w zorganizowaniu usług niezbędnych dla sprawnego przebiegu zaplanowanych wydarzeń.


Wraz z udostępnieniem sal konferencyjnych, Instytut może pomóc w organizacji lub zorganizować:

  • usługę cateringową, zarówno pełną z lunchem i przerwami na kawę,
  • przygotować materiały promocyjne wydarzenia,
  • przygotować materiały konferencyjne dla uczestników,
  • przygotować ognisko, grilla na terenie Instytutu,
  • transport autokarowy gości z bazy hotelowej,
  • nocleg dla uczestników wydarzenia,
  • wystrój i aranżację florystyczną Centrum Konferencyjno–Wystawienniczego.
Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa - Lokalizacja
Odległość od lotniska:około 17 km do lotniska Chopina
Opinie
4.67
3 opinie

Byłaś/eś w obiekcie Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa ?

Dodaj opinię! Oceń obiekt! Twoja opinia pomoże wypromować to wspaniałe miejsce.

Dodaj opinię
4

Myślę , że To Centrum Konferencyjne położone w województwie mazowieckim to godne polecenia miejsce . Byłem tam kilka razy na spotkaniach organizowanych przez Nadleśnictwo . Sala w której miałem okazję być , była w stanie pomieścić około 400 osób - nie powodując przy tym dyskomfortu oraz braku przestrzeni . W przerwie był zorganizowany lunch oraz gorąca smaczna kawka. Polecam z czystym sumieniem .

5

Idealne sale konferencyjne w województwie mazowieckim. Nasze oczekiwania spełniły w stu procentach. Nowocześnie, funkcjonalnie, z zastosowaniem najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o dostępny na rynku sprzęt. Poza tym dogodna lokalizacja, wszyscy uczestnicy mieli możliwość łatwego dojazdu.Duże możliwości aranżacji przestrzeni, jej zastosowania. Pełen profesjonalizm w przygotowaniu oprawy cateringowej wydarzenia. Współpraca z takim miejscem to czysta przyjemność.

5

Organizowałem tu swój event w te wakacje i byłem bardzo zadowolony. Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa ma świetne sale konferencyjne, a przy tym położony jest z daleka od ruchliwych ulic Warszawy. Położenie w Sękocinie gwarantuje spokój i ciszę, tak potrzebną czasami podczas spotkań. Sale konferencyjne posiadają wszystko, co jest niezbędne, sprzęt audiowizualny, nagłośnienie, klimatyzację. Do tego bardzo smaczny catering, mocno chwalony przez moich gości.

Sprawdź dostępność
Sprawdź dostępność

Obiekty konferencyjne w okolicy Warszawa

Hotel Książę Poniatowski
~1.42 km
Hotel Książę Poniatowski Warszawa
Tylko ~1.42 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
Green GardenHotel
~5.26 km
Green GardenHotel Warszawa
Tylko ~5.26 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
 PAŁAC na WODZIE - 4 KM od Lotniska Okęcie hotel
~5.86 km
PAŁAC na WODZIE - 4 KM od Lotniska Okęcie hotel Warszawa
Tylko ~5.86 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
Perła Leśna
~6.43 km
Perła Leśna Nadarzyn
Tylko ~6.43 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
Air Hotel
~8.29 km
Air Hotel Warszawa
Tylko ~8.29 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
Pałacyk Otrębusy Business & SPA
~9.14 km
Pałacyk Otrębusy Business & SPA Warszawa
Tylko ~9.14 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa
Hotel Witkowski
~9.7 km
Hotel Witkowski Warszawa
Tylko ~9.7 km od Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa

Wyznacz trasę

Zaznacz obiekt na mapie, następnie uzupełnij adres początkowy i kliknij przycisk “Wyznacz trasę”.

Twoja lokalizacja

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz