Konferencja Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych na EuroLab

„Jakość i kompetencje laboratoriów medycznych, a finansowanie świadczeń z zakresu laboratoryjnej diagnostyki medycznej” to temat konferencji przygotowanej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. Konferencja odbędzie się 11 marca w ramach „Dnia medycznej diagnostyki laboratoryjnej”, organizowanego podczas XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych Eurolab 2011. Wstęp na targi oraz konferencję jest bezpłatny. Obowiązuje jednak rejestracja, której można dokonać na www.targieurolab.pl/rejestracja lub na miejscu. Zapisy on-line prowadzone są do 7 marca, do godz. 15.00.

- Targi EuroLab, jako najważniejsza impreza dla branży laboratoryjnej, stanowią doskonałą okazję dla zwiedzających, by zapoznać się z kompleksową i najbardziej aktualną ofertą usług i produktów dla rożnego rodzaju laboratoriów. Jest to również istotne wydarzenie ze względu na opracowany specjalnie na targi bogaty program merytoryczny. O jego wysoki poziom dbają zarówno eksperci z firm, jak i ważnych instytucji branżowych organizujących poszczególne seminaria i konferencje. Przykładem jest Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, która przygotowuje interesującą konferencję kierowaną do diagnostów laboratoryjnych, za uczestnictwo w której diagności mogą zdobyć aż 6 z 14 punktów edukacyjnych możliwych do otrzymania podczas trzech dni targów – ¬ mówi Piotr Skoneczka, Project Manager Targów EuroLab.

Co podczas konferencji KIDL?

Ekspert z Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, dr Tomasz Anyszek, będzie poddawać ocenie wybrane laboratoria medyczne w krajach Unii Europejskiej pod kątem jakości i kompetencji. Kwestię medycyny laboratoryjnej opartej o dowody naukowe (EBLM) jako narzędzia pomocniczego przy kontraktowaniu świadczeń z zakresu diagnostyki medycznej omówi dr hab. Bogdan Solnica. O roli programu POLMICRO, tj. Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wiarygodności w Diagnostyce Mikrobiologicznej, w ocenie i kontroli jakości w medycznych laboratoriach mikrobiologicznych w Polsce opowie dr Elżbieta Stefaniuk. Z kolei mgr Barbara Przybył-Hac przedstawi rolę Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w ocenie i kontroli jakości w medycznych laboratoriach diagnostycznych w Polsce. Poza tym, dr Józef Jakubiec poruszy zagadnienia związane z rynkiem diagnostyki In Vitro (IVD) w Europie. Eksperci omówią również kwestie techniczne związane z zawodem diagnosty, tj. podstawy prawne wykorzystania zawodu diagnosty laboratoryjnego przedstawi Alina Budziszewska-Makulska, a w sprawie formy zatrudnienia - umowa o pracę czy kontrakt - doradzi mgr Elżbieta Garwacka-Czachor.

Oprócz konferencji Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych trzeciego dnia targów odbędzie się również cykl wykładów prowadzonych przez ekspertów z firmy Merck. Omówią oni regulacje prawne w handlu substancjami chemicznymi, Western Blotting – produkty i zastosowanie oraz nowoczesne technologie w badaniach biologii komórki. Wykłady firmy Merck zaplanowane są również na pierwszy i drugi dzień targów. Z kolei firmy Symbios i Promega przedstawią prezentację pt. „Od próbki do profilu DNA – najnowsze narzędzia dla kryminalistyki”.

Dzień Marii Skłodowskiej-Curie

Pierwszego dnia targów warto zwrócić uwagę na konferencję „Nauka jest kobietą” organizowaną z okazji 100. rocznicy przyznawania Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie. Tego dnia zaplanowany został również wykład nt. doskonalenia pomiarów masy w laboratorium przygotowany przez firmę Radwag Wagi Elektroniczne. Firma Donserv przeprowadzi spotkanie pt. „Niepewność pomiarów i praktyczne sposoby jej oznaczania”. Ponadto, eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji będą dyskutować na temat obszarów regulowanych prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagań technicznych, a dzięki Wyatt Technology Europe GMBH odbędzie się wykład w języku angielskim „Recent Advances of Instrumentation for the Characterization of Macromolecules”.

Dzień kryminalistyki laboratoryjnej

Drugiego dnia targów głównym wydarzeniem będzie seminarium pt. „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych” przygotowane przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Osoby zainteresowane pracą na rynku Science będą mogły natomiast wziąć udział w forum wykładowym „Jobvector career day” organizowanym przez portal pracy dla naukowców jobvector.pl. Ponadto Ambidata Digital Innovation Solutions&Consulting Lda przygotuje wykład „The DigitalLab”, a specjaliści z Labo Bazy Zawielak i Wsp. przedstawią fakty i mity nt. wody w laboratorium. O hodowlach komórkowych w inkubatorach CO2 i nowościach firmy Binder opowiedzą eksperci z Labart. Poza tym, Air Liquide Polska zorganizuje seminarium „Zasady spójności w procesie produkcji gazów specjalnych”, a na koniec dnia firma Donserv poprowadzi wykład „Technika NIR – narzędzie do identyfikacji i kontroli jakości substancji”.

Punkty edukacyjne dla diagnostów laboratoryjnych

Poza konferencją organizowaną przez KIDL pozwalającą zebrać sześć punktów edukacyjnych, które są wymagane w procesie doskonalenia zawodowego, diagności mogą zdobyć trzy punkty za uczestnictwo w dwóch konferencjach: „Nauka jest kobietą” i „Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne”. Z kolei dzięki seminarium CLKP „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych” diagności będą mogli uzyskać pięć punktów edukacyjnych, co w sumie przez trzy dni targów daje liczbę 14 punktów edukacyjnych.

Jak wziąć udział w targach i na nie dojechać?

By wziąć udział w targach i wydarzeniach towarzyszących należy zapisać się na targi poprzez www.targieurolab.pl/rejestracja lub na miejscu godzinach otwarcia targów. Rejestracja on-line aktywna jest do 7 marca do godz. 15.00. Posiadaczy kart MT Polska nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Kartę należy uaktywnić na targach w punkcie rejestracji.

Na EuroLab najwygodniej dojechać można bezpłatnymi autobusami targowymi. Na trasie Pałac Kultury i Nauki (odjazd spod Sali Kongresowej, ul. Emilii Plater) – Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c będzie kursować sześć autobusów w odstępach ok. 10-15 minutowych. Pierwszy kurs autobusu na targi odbędzie się o godz. 8.00. W drodze powrotnej będzie można również skorzystać z autobusu targowego. Centrum MT Polska – miejsce, w którym odbędą się targi, położone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Centrum zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. W sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych miejsc Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego - Pociągi Kolei Mazowieckich.

Honorowy patronat nad XIII edycją EuroLab objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. Michał Kleiber oraz Jerzy Miller, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodatkowe informacje znajdują się na www.targieurolab.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Blue Mountain Resort to więcej niż tylko kompleks apartamentowy. To miejsce, gdzie marzenia o idealnym wydarzeniu stają się rzeczywistością. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych gości już dziś!

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz