Agencje członkowskie SOIT w poszanowaniu dla zrównoważonego rozwoju

Agencje członkowskie SOIT w poszanowaniu dla zrównoważonego rozwoju

Jedną z tegorocznych inicjatyw Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel jest koncentracja na edukacji swoich członków w zakresie przepisów ESG, które wprowadziła Unia Europejska. ESG to skrót od słów: E-ochrona środowiska, S-odpowiedzialność społeczna i G-zarządzanie. W trakcie Konferencji Incentive Day, która odbyła się 21 czerwca, jedno z paneli tematycznych poświęcone było wprowadzeniu do koncepcji ESG oraz dyskusji na temat działań, jakie branża Incentive Travel może podjąć, aby przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie zwiększyć wartość oferowanych usług na rynku.

W październiku Stowarzyszenie zorganizowało szkolenie dla swoich członków, prowadzone przez eksperta z IKG Technology, Panią Joannę Bańkowską. W szkoleniu wzięło udział 25 przedstawicieli z 15 agencji zrzeszonych w SOIT oraz prezes Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego działającego przy SOIT. Na początku szkolenia podkreślono istotę działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowania środowiska, odpowiedzialności społecznej i dobrego zarządzania, znanej jako koncepcja ESG. Globalne ocieplenie klimatu i jego negatywne skutki dla planety oraz ludzi stanowiły kluczowy argument. Niewłaściwe praktyki podatkowe międzynarodowych korporacji, które prowadzą do nierówności społecznych i dzieci pracujących w szkodliwych warunkach, były drugim istotnym aspektem.

W kolejnej części szkolenia omówiono cele ESG oraz istotne przepisy prawne dotyczące raportowania celów ESG przez różne rodzaje przedsiębiorstw. Następnie omówiono konkretne kroki, jakie firmy mogą podjąć, aby dostosować się do wytycznych dotyczących raportowania ESG, włączając w to szkolenie, audyt "0", opracowanie strategii ESG, wdrożenie działań i sporządzenie raportu ESG z uwzględnieniem oceny ryzyka, zgodnie z dyrektywą CSRD.

Organizatorzy wyjazdów incentive travel, którzy są często małymi i średnimi przedsiębiorstwami, prawdopodobnie będą zobligowani do sporządzania raportów ESG w przyszłości. Jednak już teraz klienci branży Incentive Travel, w tym duże korporacje, banki i firmy finansowe, przygotowują się do raportowania. Istotnym elementem raportowania jest opis łańcucha dostaw i jego wpływ na środowisko.

Agencje Incentive Travel zrzeszone w SOIT, dzięki swojej wiedzy i przygotowaniu w dziedzinie ESG, są w stanie przygotować oferty wyjazdów motywacyjnych, które nie tylko oferują atrakcyjne programy dla uczestników, ale także minimalizują wpływ na środowisko i wspierają lokalne społeczności. Poprzez optymalizację łańcucha dostaw, organizatorzy wyjazdów Incentive Travel zapewnią klientom wysokiej jakości usługi, z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju i zgodne z celami ESG.

SOIT zamierza kontynuować swoje działania edukacyjne i opracować "klucz do ESG w Incentive Travel", który pomoże agencjom członkowskim w opracowaniu strategii ESG i jej realizacji.

SOIT to organizacja, która skupia profesjonalistów z branży incentive travel i działa na polskim rynku od 2009 roku. Obecnie liczy 29 członków reprezentujących 23 agencje incentive travel, spełniających wysokie standardy członkostwa. Stowarzyszenie działa na rzecz promowania incentive travel jako skutecznego narzędzia biznesowego i angażuje się w projekty branżowe. Przy okazji corocznej Konferencji Incentive Day organizuje aukcję na cele charytatywne.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesna przestrzeń eventowa w Poznaniu - polecamy eNstudios!
Nowoczesna przestrzeń eventowa w Poznaniu - polecamy eNstudios!

Zapraszamy do nowoczesnej przestrzeni eventowej w Poznaniu - eNstudios! To unikalne miejsce blisko autostrady A2, lotniska Ławica i dworca PKP. Kreatywność, innowacje i rozrywka to prawdziwa misja tego obiektu! Czekają tam wyjątkowe sale konferencyjne w industrialnym stylu, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

Wyjątkowy hotel godzinę drogi od Centrum Warszawy - Pałac i Folwark Łochów Arche Hotel. Zorganizuj tam spotkanie biznesowe!
Wyjątkowy hotel godzinę drogi od Centrum Warszawy - Pałac i Folwark Łochów Arche Hotel. Zorganizuj tam spotkanie biznesowe!

Ten kompleks konferencyjno-wypoczynkowy w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego zachwyca swoim urokiem i nowoczesnością. Z dwoma unikalnymi miejscami - Pałacem i Folwarkiem - zaprasza do organizacji najbardziej wymagających spotkań biznesowych.

Grupa Hotele Nadmorskie triumfuje na Gali Luksusowej Marka Roku 2023!
Grupa Hotele Nadmorskie triumfuje na Gali Luksusowej Marka Roku 2023!

Grupa Hotele Nadmorskie triumfuje na Gali Luksusowej Marka Roku 2023, odnosząc zwycięstwo, które zapisze się w historii. Ich nieustająca pasja, wysiłek i zaangażowanie doprowadziły do uhonorowania ich tytułem "Luksusowa Marka Roku 2023". 

Konferencja w zamku? Na eventy biznesowe poleca się Zamek w Uniejowie, Dom Pracy Twórczej!
Konferencja w zamku? Na eventy biznesowe poleca się Zamek w Uniejowie, Dom Pracy Twórczej!

Odwiedź niepowtarzalny Zamek w Uniejowie, idealne miejsce na wyjątkowe konferencje. Bogata historia fortyfikacji tworzy inspirującą atmosferę. Oferuje on eleganckie sale konferencyjne z najnowocześniejszym sprzętem audiowizualnym, doskonałe do organizacji szkoleń i bankietów dla 150 osób. Ale to nie wszystko!

4-gwiazdkowy hotel w Janowie Podlaskim, eleganckie miejsce na konferencje i szkolenia - poznaj Zamek Janów Podlaski!
4-gwiazdkowy hotel w Janowie Podlaskim, eleganckie miejsce na konferencje i szkolenia - poznaj Zamek Janów Podlaski!

Zamek Janów Podlaski to połączenie historii i luksusu. Ten 4-gwiazdkowy hotel, mający swoje korzenie sięgające XV wieku, to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Przekonaj się o tym!

Archiwum
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Akceptuję