Agencje członkowskie SOIT w poszanowaniu dla zrównoważonego rozwoju

Agencje członkowskie SOIT w poszanowaniu dla zrównoważonego rozwoju

Jedną z tegorocznych inicjatyw Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel jest koncentracja na edukacji swoich członków w zakresie przepisów ESG, które wprowadziła Unia Europejska. ESG to skrót od słów: E-ochrona środowiska, S-odpowiedzialność społeczna i G-zarządzanie. W trakcie Konferencji Incentive Day, która odbyła się 21 czerwca, jedno z paneli tematycznych poświęcone było wprowadzeniu do koncepcji ESG oraz dyskusji na temat działań, jakie branża Incentive Travel może podjąć, aby przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie zwiększyć wartość oferowanych usług na rynku.

W październiku Stowarzyszenie zorganizowało szkolenie dla swoich członków, prowadzone przez eksperta z IKG Technology, Panią Joannę Bańkowską. W szkoleniu wzięło udział 25 przedstawicieli z 15 agencji zrzeszonych w SOIT oraz prezes Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego działającego przy SOIT. Na początku szkolenia podkreślono istotę działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowania środowiska, odpowiedzialności społecznej i dobrego zarządzania, znanej jako koncepcja ESG. Globalne ocieplenie klimatu i jego negatywne skutki dla planety oraz ludzi stanowiły kluczowy argument. Niewłaściwe praktyki podatkowe międzynarodowych korporacji, które prowadzą do nierówności społecznych i dzieci pracujących w szkodliwych warunkach, były drugim istotnym aspektem.

W kolejnej części szkolenia omówiono cele ESG oraz istotne przepisy prawne dotyczące raportowania celów ESG przez różne rodzaje przedsiębiorstw. Następnie omówiono konkretne kroki, jakie firmy mogą podjąć, aby dostosować się do wytycznych dotyczących raportowania ESG, włączając w to szkolenie, audyt "0", opracowanie strategii ESG, wdrożenie działań i sporządzenie raportu ESG z uwzględnieniem oceny ryzyka, zgodnie z dyrektywą CSRD.

Organizatorzy wyjazdów incentive travel, którzy są często małymi i średnimi przedsiębiorstwami, prawdopodobnie będą zobligowani do sporządzania raportów ESG w przyszłości. Jednak już teraz klienci branży Incentive Travel, w tym duże korporacje, banki i firmy finansowe, przygotowują się do raportowania. Istotnym elementem raportowania jest opis łańcucha dostaw i jego wpływ na środowisko.

Agencje Incentive Travel zrzeszone w SOIT, dzięki swojej wiedzy i przygotowaniu w dziedzinie ESG, są w stanie przygotować oferty wyjazdów motywacyjnych, które nie tylko oferują atrakcyjne programy dla uczestników, ale także minimalizują wpływ na środowisko i wspierają lokalne społeczności. Poprzez optymalizację łańcucha dostaw, organizatorzy wyjazdów Incentive Travel zapewnią klientom wysokiej jakości usługi, z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju i zgodne z celami ESG.

SOIT zamierza kontynuować swoje działania edukacyjne i opracować "klucz do ESG w Incentive Travel", który pomoże agencjom członkowskim w opracowaniu strategii ESG i jej realizacji.

SOIT to organizacja, która skupia profesjonalistów z branży incentive travel i działa na polskim rynku od 2009 roku. Obecnie liczy 29 członków reprezentujących 23 agencje incentive travel, spełniających wysokie standardy członkostwa. Stowarzyszenie działa na rzecz promowania incentive travel jako skutecznego narzędzia biznesowego i angażuje się w projekty branżowe. Przy okazji corocznej Konferencji Incentive Day organizuje aukcję na cele charytatywne.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz