ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją

ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku, oferujący 256 wyjątkowych pokoi i 9 eleganckich sal konferencyjnych, zakończył rok 2023 z rekordowymi wynikami zarówno finansowymi, jak i sprzedażowymi! W minionym roku odbyło się tu niemal 550 różnorodnych wydarzeń, w tym 79 uroczystości okolicznościowych i wesel, oraz aż 467 spotkań biznesowych, organizowanych przez firmy, instytucje publiczne oraz biura podróży.

Dwór Uphagena, będący częścią kolekcji ARCHE, to nie tylko doskonałe miejsce dla biznesu, lecz również autentyczna przestrzeń z duszą, stanowiąca platformę dla spotkań i wymiany artystycznych oraz kulturowych doświadczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych obiektów noclegowo-konferencyjnych, które zwykle ograniczają swoje sale jedynie do zamkniętych wydarzeń firmowych, Dwór Uphagena dąży do przełamania tego stereotypu, prezentując się jako miejsce o znacznie szerszym spektrum działalności. Jego celem nie jest jedynie generowanie zysków, lecz także stworzenie przestrzeni sprzyjającej spotkaniom, integracji społecznej oraz działaniom interpersonalnym.


Czekające w obiekcie przestronne, klimatyczne i doskonale doświetlone sale nie tylko nadają się do organizacji wydarzeń komercyjnych. Jak zauważa Ewelina Szutta, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu: „Nasze sale stanowią doskonałą przestrzeń do prezentacji różnorodnych form sztuki: malarstwa, fotografii, rzeźby, muzyki czy spektakli audio-wizualnych”. W DNA Grupy ARCHE tkwi aktywność społeczna i artystyczna, dlatego też od samego początku kładziemy duży nacisk na organizację wydarzeń non-profit.

Rok 2024 obiekt rozpoczął z dużym rozmachem, prezentując wyjątkowe dzieła Oskara Zięty. Spotkanie tych dwóch niezwykłych światów - metalu uformowanego w kształty, które wykraczają poza granice wyobraźni, oraz XIX-wiecznych wnętrz zabytkowego budynku - było niezwykle inspirującym doświadczeniem. Pani Małgorzata Udała, obecna na wernisażu przedstawicielka artysty, przybliżyła gościom tajniki procesu technologii FiDU (niem. Freie Innendruck Umformung), dzięki której przedmioty pracowni przybierają kształt nadmuchanych, lśniących baloników.

Oskar Zięta jest cenionym artystą o uznaniu na całym świecie, a Dwór Uphagena dał mu możliwość zaprezentowania swoich. To idealny dowód na to, że obiekt stara się być otwarty na różnorodne twórcze wyrazy artystów, zapewniając każdemu możliwość wyrażenia siebie oraz prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością, w wyjątkowych przestrzeniach.


Jak zauważa Magdalena Zdybel, Revenue & Marketing Manager: „Nasze wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla publiczności, a mieszkańcy Dolnego Miasta są tu zawsze mile widziani”. Ich entuzjazm i aktywne uczestnictwo przyczyniają się do aktywizacji okolicy oraz integracji społecznej dzielnicy.

Każdy wernisaż, koncert czy wystawa to także świetna okazja dla młodych artystów do spotkania inspirujących twórców, osobistego dialogu z nimi oraz podziwiania ich dzieł na żywo. Podczas wydarzeń goszczą m.in. studenci Akademii Sztuk Pięknych, pracownicy innych instytucji kulturalnych, muzeów, lokalnych organizacji, stowarzyszeń, filantropi oraz przedstawiciele władz miasta.

Co ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk planuje na ten rok? Sonia Żarska-Wereszko, Specjalistka ds. Marketingu i Animacji Społecznej, zdradza: „Nasz kalendarz artystycznych wydarzeń nadal się rozrasta. Jego niezwykle ekscytującym punktem będzie bez wątpienia wystawa fotografii pod tytułem: „Historia trwa, opowieść nigdy się nie kończy: Wiedźmin w Gdańsku”, której wernisaż odbędzie się 6. kwietnia.


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum