Barki na Wiśle opłacalny biznes?

Prowadzenie interesu na Wiśle jednak się opłaca. Kiedy restauratorzy na Kazimierzu wydają za wynajem swoich lokali nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, właściciel zacumowanej na rzece barki mieści się w 2 tysiącach. Nic więc dziwnego, że statków przybywa.

Na bulwarze Kurlandzkim, w okolicy niedawno przerzuconej przez rzekę kładki, stanęła właśnie barka - hostel "Basia". Z kolei remontowana w porcie na Dąbiu "Maria" ma zacumować w wakacje pod Wawelem jako hotel dla wycieczek szkolnych. To nie koniec. Do Zarządu Infrastruktury Sportowej (ZiS), opiekującego się bulwarami Wisły wpływają kolejne wnioski od przedsiębiorców.

Jerzy Wiśniewski, właściciel Barki "Victoria" stojącej pod mostem Dębnickim, miesięcznie płaci za cumowanie ok. 1800 zł. Około 400 zł do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej za miejsce na wodzie i 1400 do ZIS za pale i trap.

Właściciele barek zarzekają się, że to wcale nie jest złoty interes. Twierdzą, że największe koszty, jakie ponoszą, to pozyskanie i remont barki, a potem zdobycie pozwoleń w Polskim Rejestrze Statków. Czynsz na wodzie może i jest mniejszy niż w tradycyjnym lokalu, ale za to nakłady na wyremontowanie barki i przygotowanie jej do nowej funkcji są ogromne.

Skąd w Krakowie biorą się barki? Zainteresowani lokalem lub nawet mieszkaniem na wodzie szukają ich na Allegro lub jadą do Holandii, słynącej z takiej oferty. Tak zrobiła krakowska firma Pathways, która sprowadziła z Holandii zabytkową barkę Arlinę. Dzisiaj to centrum szkoleniowe i restauracja na bulwarze Kurlandzkim.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz