Bezpieczny Obiekt MICE - zdobądź odznakę!

Bezpieczny Obiekt MICE - zdobądź odznakę!

Przez ostatnie miesiące wiele na rynku hotelarskim pojawiło się tzw. certyfikatów, czyli dokumentów potwierdzających, że dany hotel spełnia warunki bezpieczeństwa i wszelkie restrykcje. Tym razem mamy dla Was coś przeznaczonego stricte dla obiektów posiadających zaplecze biznesowe. 

Bezpieczny Obiekt MICE powstał z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej przy współpracy z branżą przemysłu spotkań. Organizacja opracowała certyfikat z wytycznymi zaakceptowanymi przez GIS. Obiekty, które chcą otrzymać certyfikat i posługiwać się znakiem graficznym, muszą zobowiązać się do ich przestrzegania.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Najważniejsze pytania i odpowiedzi:

Czym jest Bezpieczny Obiekt MICE?

To akcja, która powstała, by zapewnić turystom biznesowym, profesjonalnym organizatorom kongresów (PCO) oraz zleceniodawcom eventów dostęp do informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). 

Kto może ubiegać się o certyfikat i odznakę Bezpiecznego Obiektu MICE?

Każdy podmiot, który na terenie naszego kraju świadczy działalność związaną z organizacją konferencji, szkoleń, kongresów, wystaw, targów i innych spotkań MICE. Dotyczy również obiektów, które prowadzą działalność kulturalną, rekreacyjną, a także podmiotów które zajmują się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

Ile kosztuje taka usługa?

Nic. Zgłoszenia można dokonać bezpłatnie. Nie jest to oczywiście obowiązkowa usługa. Obiekty, które przestrzegają wytycznych sanitarnych i chcą przekazać tę informację swoim Klientom, dzięki takiej oznace mogą to zakomunikować w odpowiedni sposób. Mają za sobą przy okazji potwierdzenie ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej. Klienci będą więc taki obiekt darzyć większym zaufaniem.

Jak długo obiekt może posługiwać się tytułem Bezpiecznego Obiektu MICE?

Odznaka, a dokładniej znak graficzny, może być używany do działań marketingowych przez rok od chwili potwierdzenia przestrzegania zasad i wytycznych ustalonych przez Polską Organizację Turystyczną i Poland Convention Bureau. Każdy obiekt musi przejść kontrolę zewnętrzną (wizytę sprawdzającą) w celu potwierdzenia przestrzegania wymaganych zasad i procedur. 

Czym jest Karta dostosowania obiektu i jakie zobowiązania obejmuje?

Karta dostosowania obiektu to zbiór wytycznych dla funkcjonowania obiektów konferencyjno-kongresowych w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce. Wytyczne te zostały podzielone na 4 części: 1. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu realizacji wydarzenia/spotkania, 2. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom/pracownikom obsługi/ dostawcom wydarzenia/spotkania, 3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/obsługi wydarzenia/ spotkania, 4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/uczestnika wydarzenia/spotkania zakażenia koronawirusem.

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz