Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
7.10.2020

Bezpieczny Obiekt MICE - zdobądź odznakę!

Bezpieczny Obiekt MICE - zdobądź odznakę!

Przez ostatnie miesiące wiele na rynku hotelarskim pojawiło się tzw. certyfikatów, czyli dokumentów potwierdzających, że dany hotel spełnia warunki bezpieczeństwa i wszelkie restrykcje. Tym razem mamy dla Was coś przeznaczonego stricte dla obiektów posiadających zaplecze biznesowe. 

Bezpieczny Obiekt MICE powstał z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej przy współpracy z branżą przemysłu spotkań. Organizacja opracowała certyfikat z wytycznymi zaakceptowanymi przez GIS. Obiekty, które chcą otrzymać certyfikat i posługiwać się znakiem graficznym, muszą zobowiązać się do ich przestrzegania.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi:

 

Czym jest Bezpieczny Obiekt MICE?

To akcja, która powstała, by zapewnić turystom biznesowym, profesjonalnym organizatorom kongresów (PCO) oraz zleceniodawcom eventów dostęp do informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). 

Kto może ubiegać się o certyfikat i odznakę Bezpiecznego Obiektu MICE?

Każdy podmiot, który na terenie naszego kraju świadczy działalność związaną z organizacją konferencji, szkoleń, kongresów, wystaw, targów i innych spotkań MICE. Dotyczy również obiektów, które prowadzą działalność kulturalną, rekreacyjną, a także podmiotów które zajmują się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

Ile kosztuje taka usługa?

Nic. Zgłoszenia można dokonać bezpłatnie. Nie jest to oczywiście obowiązkowa usługa. Obiekty, które przestrzegają wytycznych sanitarnych i chcą przekazać tę informację swoim Klientom, dzięki takiej oznace mogą to zakomunikować w odpowiedni sposób. Mają za sobą przy okazji potwierdzenie ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej. Klienci będą więc taki obiekt darzyć większym zaufaniem.

Jak długo obiekt może posługiwać się tytułem Bezpiecznego Obiektu MICE?

Odznaka, a dokładniej znak graficzny, może być używany do działań marketingowych przez rok od chwili potwierdzenia przestrzegania zasad i wytycznych ustalonych przez Polską Organizację Turystyczną i Poland Convention Bureau. Każdy obiekt musi przejść kontrolę zewnętrzną (wizytę sprawdzającą) w celu potwierdzenia przestrzegania wymaganych zasad i procedur. 

Czym jest Karta dostosowania obiektu i jakie zobowiązania obejmuje?

Karta dostosowania obiektu to zbiór wytycznych dla funkcjonowania obiektów konferencyjno-kongresowych w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce. Wytyczne te zostały podzielone na 4 części: 1. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu realizacji wydarzenia/spotkania, 2. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom/pracownikom obsługi/ dostawcom wydarzenia/spotkania, 3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/obsługi wydarzenia/ spotkania, 4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/uczestnika wydarzenia/spotkania zakażenia koronawirusem.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij