Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
25.07.2012

Budowa ICE Kraków na półmetku

Największe w małopolsce centrum kongresowe ICE Kraków ma powstać do końca 2014 roku. Będzie kompleksowym rozwiązaniem dla organizatorów spotkań i miejscem, które umocni pozycję Krakowa jako miasta sprzyjającemu turystyce biznesowej.

Budowa centrum trwa niemal od 2 lat. Kamień węgielny pod budowę ICE został wkopany w październiku 2010 roku. Na razie prace przebiegają zgodnie z planem i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi goscie odwiedzą ICE już w 2014 roku.

Budynek ma być najwiekszym i najnowocześneijszym centrum kongresowym w małopolsce. ICE Kraków to aż 5000 m2 przestrzeni konferencyjnej na któej znajdzie się sala Audytoryjna gotowa do przyjęcia 2100 osób, Sala Teatralna dla 600 osób i Sala Kameralna dla 600 osób. Ponadto w centrum znajdzie się kompleks sal konferencyjnych, pokoje wielofunkcyjne oraz przestronne foyer idealne do zorganizowania wystawy.

Centrum Kongresowe ICE Kraków oprócz kopleksowości oferty kongresowo-konferencyjnej zachwyca projektem. Stworzył go zespół dwóch pracowni - Ingarden & Ewý Architekci z Krakowa oraz Arata Isozaki & Associates z Tokyo. Budynek będzie nowoczesną bryłą, która dostosowana będzie do sąsiadującej przestrzeni. Foyer będzie całkowicie przeszklone, dzięki czemu uczestnicy spotkań będą mogli podziwiać okolicę, m.in. Zamek Królewski.

Postępy budowy można obserwować online na: http://www.icekrakow.pl/zobacz-ice/kamera
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij