Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
14.08.2013

Centrum Kongresowe Targów Kielce gotowe do otwarcia

Największy w tej części Polski obiekt konferencyjny szykuje się do otwarcia. Najdroższa inwestycja w historii Targów Kielce będzie dostępna dla klientów od 28 sierpnia

Koszt rozbudowy Centrum Kongresowego pochłonął ponad 70 milionów złotych. Nic więc dziwnego, że organizatorzy planują wydarzenie z pompą. Otwarcie uświetni m.in. występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Znani na świcie aktorzy przygotują spektakle „Dom Bernardy Alba” na motywach tekstu Federico Garcia Lorca oraz „Poławiacze Papieru”, do którego inspiracją był „Zamek” Franza Kafki. Drugi spektakl wzbogaca muzyka Wojciecha Kilara z filmów „Salto” i „Perła w koronie” – mówi prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Najnowszej generacji obiekt na 1000 osób powstał m.in. dzięki unijnemu dofinansowaniu. Dzięki tym środkom powstał wejściowy terminal od strony wschodniej oraz hale E i F. Teren wokół pawilonów wystawienniczych wciąż jest w trakcie modernizacji. Do końca roku od strony zachodniej ma powstać ostatni element rozbudowy – terminal wejściowy.

Dzięki rozwiązaniom – modułowym salom - stanie się miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże. Największa sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób również zagwarantują możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również w pełni wyposażone, przestronne Centrum Prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów – dodaje prezes Mochoń.

Obiekt ma świadczyć wysokiej jakości usługi i kompleksową obsługę klienta biznesowego. Ma również gwarantować bezpieczny i szybki dojazd do obwodnic Kielc - łódzkiej i warszawsko – krakowskiej. Wkład unijny do inwestycji wynosi ponad 70 mln złotych. To największy wartościowo projekt realizowany w ramach RPW.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij