Coworking – trendem na 2020 rok

Coworking – trendem na 2020 rok

Nowy rok pozwala dokonać podsumowania minionych miesięcy, skonstruować wnioski oraz wysnuć prognozy na przyszłość, gdyż na rynku organizacji spotkań biznesowych można dostrzec istotne zmiany. Wśród event managerów wyraźnie widać wzrost zainteresowania obiektami, które znacząco wyróżniają się na tle konkurencji pod względem designu, lokalizacji, charakteru bądź specyfikacji. Pod tym względem, największy skok w górę odnotowujemy w sektorze przestrzeni coworkingowych i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się również w 2020 roku. Czym w takim razie jest coworking? Jakie zalety niesie wybór tej formy pracy oraz jakie cechy powinna mieć najlepsza przestrzeń coworkingowa?

Rewolucję na rynku organizacji wydarzeń śledzimy już od kilku lat, wedle której coraz mocniej odchodzi się od standardowego schematu ośmiogodzinnej pracy przy biurku. Większy nacisk kładzie się natomiast na komfort oraz dobre samopoczucie pracowników. Podczas spotkań firmowych łączy się pracę z przyjemnością. Właściciele firm oraz managerowie dostrzegli bowiem, że przyjazne otoczenie wpływa nie tylko na zwiększenie kreatywności pracowników, ale także ich zaangażowania w pracę, identyfikację z firmą, oraz współpracę w grupie. Z tych też powodów rośnie potrzeba miejsc odpowiednio dopasowanych do nowoczesnego modelu pracy. W odpowiedzi na potrzeby rynku powstały przestrzenie coworkingowe, które obecnie bardzo intensywnie rozwijają się nad Wisłą.


Osobno, ale wspólnie- czyli praca w formie coworkingu

W dobie internetu stanowisko pracy przestaje mieć tak wielkie znaczenie, jak kiedyś. Specyfika wielu zawodów pozwala pracować dosłownie wszędzie, dlatego też centrum coworkigowe okazuje świetnym rozwiązaniem dla dziennikarzy, fotografów, grafików, programistów, architektów, projektantów, copywriterów, tłumaczy i redaktorów. Ważne jest, aby mieli dostęp do wygodnego miejsca, w którym mogą w spokoju wykonywać swoje zadanie. Praca wymaga ogromnego skupienia, którego często nie możemy osiągnąć we własnym domu, gdzie pojawiają się różne czynniki rozpraszające. Wiele osób potrzebuje wyjść poza miejsce, w którym na co dzień spędza czas wolny oraz odpoczywa.


Przestrzenie coworkngowe pozwalają oddzielić domowe zacisze od miejsca pracy. Dodatkowo, dają dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz szybkiego internetu. Dzięki temu, że pracują w nich również inny freelancerzy, niwelują poczucie samotności, które może pojawić się po kliku latach ciągłej pracy z domu, a jednocześnie tworzą idealne warunki do zdobywania nowych kontaktów biznesowych. „Co-working” oznacza w tłumaczeniu właśnie „pracować razem”, dlatego centra coworkingowe dają możliwość pracy w komfortowych warunkach wynajętego pomieszczenia z dostępem do wszystkich potrzebnych urządzeń i mebli biurowych. Mimo, że każdy pracuje niezależnie od siebie to jednak wszyscy tworzą wspólnotę, która wzajemnie się motywuje i inspiruje. W pewien sposób system ten przypomina wynajmowanie pokoju w hotelu bez konieczności ponoszenia odpowiedzialności za organizację i zarządzanie całym biurem lub budynkiem.


Coworking w Polsce

Centra coworkingowe znajdują się już niemal we wszystkich większych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Klienci mają do dyspozycji większe i mniejsze biura, które mogą wynajmować w wybrane dni lub wykupić abonament na dłuższy czas. Właśnie ta mobilność sprawiła, że coworking z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularny. Właściciele jednoosobowych firm, pracownicy zdalni, a także osoby pracujące wspólnie tylko w ramach konkretnego projektu mają możliwość wynajęcia biurka w zależności od swoich potrzeb. W najlepszych centrach coworkingowych znajdują się również sale szkoleniowe lub sale konferencyjne, w których można organizować wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe, warsztaty, zebrania oraz prowadzić rozmowy rekrutacyjne.

Dobra przestrzeń do pracy oferuje atrakcyjną lokalizację, wysokiej jakości sprzęt oraz usługi administracyjne, takie jak recepcja. Jednym z przykładów najlepszych centrów coworkingowych jest zlokalizowany w centrum Warszawy, Workin. Obiekt mieści się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce, czyli przy palcu Zamkowym, w prestiżowym biurowcu najwyższej klasy biznesowej. W pobliżu znajdują się liczne połączenia komunikacyjne, hotele, restauracje, obiekty kulturalne oraz turystyczne.


Workin oferuje wynajem gabinetów do pracy, biurek, sal szkoleniowo-konferencyjnych, a także dostęp do chillzone, zaplecza sanitarnego oraz miejsc parkingowych. Łącznie obiekt udostępnia 1600 m2 nowoczesnej przestrzeni, posiadając pięć sal szkoleniowo-konferencyjnych o różnej wielkości. Oferta obejmuje kameralne pomieszczenia do prywatnych spotkań, a także duże przestrzenie eventowe dla nawet 110 osób. Sale Senator przeznaczone są dla 10 osób, dzięki czemu świetnie sprawdzają się podczas zebrań i narad. Po połączeniu mogą obsłużyć 30 osób, spełniając potrzeby grup szkoleniowych. Sala Royal natomiast posiada 8 miejsc siedzących, a z jej okien rozciąga się imponujący widok na Zamek Królewski. Sale Miodowe mieszczą po 14 osób każda, zaś po połączeniu mogą obsłużyć 50 osób w układzie kinowym.

Urszula Zyśk z Workin zauważa, że: „Równie ważny, jak wygląd i wyposażenie sal jest poziom client service. Miła i przyjazna atmosfera oraz obsługa na wysokimi poziomie, wpływa na budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Dzięki temu Klienci chętnie wracają do Workin i organizują u nas swoje wydarzenia cyklicznie.”


Przestrzeń eventowa Workin to natomiast duże, otwarte oraz bogate w kolory pomieszczenie, gdzie można organizować tzw. burze mózgów lub pracować, siedząc jednocześnie na wygodnych pufach. Goście mogą spędzać tutaj przerwy, a jednocześnie podpatrzeć, jak pracują inne firmy w systemie coworkingowym. Ponadto, Workin posiada własne bistro zapewniające aromatyczną kawę i herbatę oraz może przygotować catering wedle upodobań klienta. Zasiadając przy barowych krzesłach lub na miękkich kanapach można na chwilę oderwać się od pracy, nabrać zdrowego dystansu oraz uciąć sobie krótką pogawędkę z innymi członkami społeczności coworkingowej.


Centrum Workin to wprost idealne miejsce dla kreatywnych ludzi, dla których miejsce pracy jest czymś więcej niż zamkniętymi czterema ścianami. Dzięki temu, że centrum łączy reprezentacyjny charakter lokalizacji, designerskie wnętrza oraz dostęp do wysokiej jakości sprzętu audiowizualnego oraz ultraszybkiego łącza internetowego, można śmiało powiedzieć, że jest wzorem przestrzeni coworkigowej, za którym w kolejnych latach powinny podążyć inne obiekty, aby dostosować się do nowych trendów na rynku pracy indywidualnej oraz organizacji spotkań biznesowych. 

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz