Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
23.10.2017

Cyberbezpieczeństwo jako temat V Kongresu Profesjonalistów IT

Cyberbezpieczeństwo jako temat V Kongresu Profesjonalistów IT

W październikowej edycji Kongresu Profesjonalistów IT wzięło udział ok. 100 uczestników. Dyskutowali oni na temat cyberbezpieczeństwa firm i instytucji. Kongres organizowało Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka i NASK SA.

Prezes Klastra IT Wojciech Materna podczas swojego przemówienia mówił o tym, że mimo dbania o bezpieczeństwo, często padamy ofiarą cyberataków. Instytucje, firmy i organizacje często wykorzystują przestarzałe rozwiązania informatyczne oraz łamią podstawowe procedury, co może prowadzić do wielu zagrożeń. Według Wojciecha Materny należy edukować przedsiębiorców i przedstawicieli sketora publicznego jak dbać o bezpieczeństwo i jak bronić się przed cyberprzestępstwem.

Podczas wydarzenia rozmawiano o zagrożeniach, jakie można napotkać korzystając z internetu, a także co grozi firmom w sieci. Wymieniono m.in. utratę haseł i wyciek danych. Przywoływano wiele przykładów znanych firm, które padły ofiarą cyberataków.

Zgromadzeni zwrócili uwagę na fakt, że cyberbezpieczeństwo to nie tylko obszar informatyki, ale także prawa. Od przyszłego roku mają zacząć obowiązywać nowe przepisy związane z ochroną danych osobowych (RODO). Wymieniono najważniejsze zmiany i konsekwencje.

Zgodnie stwierdzono, że najsłabszym elementem cyberbezpieczeństwa jest człowiek. Bowiem najwięcej wycieków danych dokonują zwykli pracownicy w firmach przez swoją nieostrożność i niedokładność.

Zwrócono uwagę również na bezpieczeństwo związane z obszarami życia społeczno-gospodarczego. Podano kilka przykładów cyberbezpieczeństwa na tle przemysłowym.

Podczas V Kongresu Profesjonalistów IT w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów swoje wystąpienie miało wielu znaczących w branży informatycznej prelegentów, m.in. Sebastian Bieńkiewicz (Altkom Akademia SA), Piotr Jagielski, Karol Wróbel, Wojciech Wrzesień, Krzysztof Kossykowski (NASK SA), Marcin Rybak (Ideo).

Honorowym patronem był Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Nad wydarzeniem patronat medialny objął serwis MojeKonferencje.pl

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij