Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
22.06.2023

Fabryczna 13 - zachwycający kompleks usługowo-rekreacyjny w sercu Krakowa

Fabryczna 13 - zachwycający kompleks usługowo-rekreacyjny w sercu Krakowa

Fabryczna 13 w Krakowie stanowi absolutnie wyjątkowy kompleks usługowo-rekreacyjny, który mieści się w zabytkowych budynkach Wytworni Wódek, wybudowanej w latach 30., a późniejszej Destylarni Polmos. Ów kompleks jest częścią projektu Fabryczna City, za którego stworzenie odpowiada Grupa INTER-BUD.

W praktyce Fabryczna City to istne miasto w mieście, które do dyspozycji gości oddaje różnorodne możliwości biznesowe, rekreacyjne i mieszkaniowe. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!


W dwóch zabytkowych budynkach przy Fabrycznej 13, które połącozne są designerskim pasażem, działają atrakcyjne obiekty, takie jak:

  • Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Kraków Fabryczna City (od października 2021),
  • CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna (od grudnia 2022),
  • Muzeum Fabryka Wódki (od października 2022 r.)
  • Centrum Fitness & More Fabryka CIA/o z rozbudowaną strefą wellness,
  • Topowe koncepty gastronomiczne: Restauracja Destilo, Restauracja włoska PINO Italia, Restauracja azjatycka DOZO, Browar Nowa Wytwórnia warzący lokalne piwo, Bloom Coffee & Wine, Utopia Vodka Bar, Bar 13.

Krakowianie w ramach tegoż kompleksu mogą korzystać z bogatej oferty rekreacyjnej i gastronomicznej, zaś goście biznesowi - z bardzo szerokiego wachlarza usług komplementarnych, które są zlokalizowane w tym samym budynku. To zdecydowanie miejsce inne niż wszystkie, w którym w doskonałych proporcjach łączy się historia z nowoczesnością. Kompleks wyróżnia się też niezwykle profesjonalną obsługą oraz pełnym wsparciem w zakresie realizacji nawet najbardziej wymagających spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych.


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, goście mogą liczyć m.in. na Hotel Mercure Kraków Fabryczna City. Jest to ekskluzywny hotel o 4-gwiazdkowym standardzie, który otwarto w październiku 2021 roku. Obiekt ten charakteryzuje się nowoczesnym designem, korzystną lokalizacją, profesjonalną obsługą oraz kompleksową ofertą. Posiada on m.in. 195 komfortowych pokoi i apartamentów, idealnych na relaks po pracy lub długiej podróży. 


Fabryczna 13 to również CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna, które działa od grudnia 2022 roku. Przestrzeń ta powstała z myślą o organizatorach wydarzeń, chcących zrealizować spotkania naukowe, biznesowe czy rozrywkowe. CKF_13 to aż 2,2 tys. m2 powierzchni użytkowej, pozwalającej na zaproszenie blisko tysiąca gości. Obiekt ten jest nowoczesny, świetnie oświetlony i nagłośniony, a także wyposażony w niezawodne sprzęty multimedialne. Dodatkowo goście mogą tez liczyć na niezależną kuchnię bankietową.


Równie atrakcyjnym miejscem przy Fabrycznej 13 jest oczywiście Muzeum Fabryki Wódki, które doskonale świadczy o unikatowości tego całego kompleksu. Dzięki multimedialnej wystawie w muzeum można m.in. poznać historię tego miejsca, ale też dowiedzieć się więcej o procesie produkcji wódki oraz roli alkoholu w polskiej kulturze i gospodarce. Ponadto na gości czeka muzealny bar, w którym serwowane są autorskie retro koktajl na bazie wódek Polmos.


Ważną częścią Fabrycznej 13 jest też Centrum Fitness & More Fabryka CIA/o, czyli miejsce, w którym można realizować sportowe pasje. Jest to klub, który oferuje wyselekcjonowaną ofertę sesji grupowych premium, a także strefę relaksu, pełnowymiarowy basen sportowy z częścią rekreacyjną, kompleks saunowy oraz grotę solną.


Czymże byłoby jakikolwiek kompleks bez strefy gastronomicznej? Na szczęście w tym przypadku nie musimy się zastanawiać, ponieważ Fabryczna 13 zdecydowanie słynie z pysznych kulinariów. W Pasażu Fabryczna 13 znajdują się różnorodne restauracje, wśród których można wymienić m.in. Destilo z nowoczesną kuchnią, PINO Italia z włoskimi przysmakami, DOZO z daniami kuchni azjatyckiej, klimatyczny Browar Nowa Wytwórnia, Bar 13, Utopia Vodka Bar czy Bloom Coffee & Wine.


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij