GCB wraca z Mobile Trends z nagrodą!

Kilkunastu prelegentów z branży IT i kilkadziesiąt aplikacji mobilnych w nominowanych w konkursie - podsumowanie Mobile Trends Conference 2013, która odbyła się w dniach 21-22 lutego 2013 w Krakowie.

Mobile Trends 2013 odbyła się w dniach 21 - 22 luty 2012 roku w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Konferencja zgromadziła branżę IT, programistów, specjalistów nowych technologii w sektorze Mobile.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać opinii ekspertów takich jak: Monika Mikowska (jestem.mobi), Łukasz Kłosowski (GoMobi.pl), Mariusz Gasiewski (Google), Krzysztof Marzec (Interia.pl) czy Vitaliy Rudnytskiy (SAP) na temat prognozowanych zmian na rynku rozwiązań mobilnych, aplikacji na smartfony i tablety. Prelegenci przedstawili kilka przykładów dobrych aplikacji mobilnych, właściwie przygotowanych programów testowania aplikacji oraz wyczulili branżę na konstruowanie planów tworzenia produktów mobilnych, tak aby przewidywały one wprowadzanie poprawek do systemów oraz rozwój aplikacji. Równie ważne są systemy zabezpieczeń takich produktów oraz ochrona danych przez nie gromadzonych.

Pierwszy dzień konferencji (Business Day) zwieńczyła Gala połączona z ceremonią wręczenia nagród Mobile Trends Awards, przyznawanych corocznie przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów. Podczas gali wręczone zostały nagrody w 16 kategoriach.

GCBeVENT, jedna z pierwszych w Polsce aplikacji mobilnych dedykowanych konferencjom i kongresom, została nominowana i zajęła 1 miejsce w kategorii Aplikacja mobilna - komunikacja i społeczności. Produkt stworzony na zlecenie Gdańsk Convention Bureau, wykonany przez gdyńską firmę DeSmart, konkurował w swojej kategorii z pozostałymi finalistami:

Smartzilla oraz AT GROUP za aplikację Mobilny Samorząd
Mobiler oraz Edipresse-Wizaż za aplikację KWC (Kosmetyk Wszech Czasów)
LuckyDevs za aplikację GoldenDroid

Poza GCBeVENT, Gdańska Organizacja Turystyczna (wraz z wykonawcą KSI) otrzymała także drugą nominację. Tym razem za aplikację mobilną gdansk4uMOBILE w kategorii Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną. Nagrodę otrzymał Urząd Miasta Szczecin za aplikację Visit Szczecin. (Realizator: MoveApp).

Jestem dumna, że nasza nowa aplikacja (GCBeVENT) już zdobyła uznanie wśród polskich ekspertów świata mobilnych technologii. To dla nas ogromne wyróżnienie. Innowacje zawsze cechowały wszystkie działania GCB. Dzięki takim nagrodom upewniam się, że strategia naszych działań jest właściwa, wzrasta również świadomość roli Convention Bureau w Polsce i tego czym się zajmujemy. - Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum