Gdańsk Convention Bureau po konferencji ICCA

Tegoroczne szkolenie ICCA Research, Sales&Marketing Programme zgromadziło niemal 150 uczestników z całego świata. W konferencji w Amsterdamie wzięli udział przedstawiciele convention bureaux, centrów kongresowych, firm eventowych m.in. z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Skandynawii czy USA.

ICCA RSMP źródłem wiedzy

W dniach 8-10 lipca zaproszeni do siedziby ICCA wymieniali między sobą pomysły i doświadczenie. ICCA RSMP to coroczna tradycja i jedyna taka szansa na poszerzenie wiedzy przedstawicieli przemysłu branży spotkań. To również okazja na wzięcie udziału w warsztatach podczas których można zdobyć cenną wiedzę od liderów branży.

Research, Sales&Marketing Programme to akcja, która stawia na networking i prace w grupach by najefektywniej wykorzystać trzy intensywne dni szkolenia. Poprzednie spotkanie miało miejsce w austriackim Bregenz a w 2011 Gdańsku gdzie zgromadziło się ponad 130 uczestników z całego świata.

Obecnie ICCA (International Congress&Convention Association) skupia ponad 800 podmiotów Jest to największe na świecie stowarzyszenie tego typu. Gdańsk Convention Bureau/GOT jest jego aktywnym członkiem od 2007 roku. Prezes Gdańsk Convention Bureau/GOT Anna Górska w tym roku została również Przewodniczącą Oddziału Europy Centralnej ICCA.

Gdańsk Convention Bureau wysoko w ICCA
Nowe technologie, badania statystyczne, program Ambasadorów i wiele innych były tematem tegorocznych spotkań, podczas których Gdańsk wielokrotnie był wskazywany jako przykład pozytywnych działań. Na uznanie szczególnie zasłużył skok jaki odnotował w rankingu ICCA w 2011 roku.

Znakomitym doświadczeniem dla Gdańsk Convention Bureau był udział w panelu, gdzie zadaniem uczestników było sporządzenie odpowiedniej oferty na konkretne zapytania dotyczące konferencji. Była to świetna nauka dla tych, którzy po raz pierwszy mieli okazję krok po kroku odpowiadać na RFP (Request For Proposal) - od organizację sali konferencyjnej, po przygotowanie social programme i CSR.

Szczególnie cenny okazał się udział w tzw. Business Exchange (BE). Polegał on na wymianie informacji na temat konferencji, kongresów zorganizowanych w ich destynacjach, które ze względu na określona rotację w kolejnych latach muszą odbyć się w innych krajach. Tu Gdańsk mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami w realizacji dwóch konferencji z 2012 rok (WOCCU – 1000 delegatów i EUMETSAT - 400 uczestników), w zamian za informacje o potencjalnych przyszłych imprezach w Trójmieście.


***
O GDANSK CONVENTION BUREAU:
Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz