Gdzie najlepiej zorganizować konferencję?

Gdzie najlepiej zorganizować konferencję?
Jest wiele miejsc dogodnych do urządzenia tego typu imprez. Hotele, pensjonaty w samym sercu lasu, czy na pięknych starówkach. Jednak jak wybrać miejsce, które zaprze dech w piersiach i nakłoni do przyjazdu naprawdę wielu uczestników?

Nietypowe miejsca na konferencję prasową, czy naukowy zjazd nie są już niczym nowym. Organizacja serii wykładów, szkoleń, bądź spotkań biznesowych w wymyślnych okolicznościach przestaje już szokować. To wręcz obowiązek, gdy chcemy zapełnić pełne audytorium i liczyć na sukces wydarzenia. Jednak dopóki nie ma problemów z odnalezieniem ośrodka, a obsługa cateringowa zdąży z poczęstunkiem na czas – warto zainwestować w fanaberie organizatorów, aby zapewnić luksus i prestiż wydarzeniu.

Do stale popularnych regionów należą Warmia i Mazury. Te jedne z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystyczno – krajobrazowo – szkoleniowych Polski, są częstym miejscem integracji pracowników z warszawskich korporacji. Żeglarstwo, wioślarstwo, surfing, wyciągi, a przy tym rajdy quadami, paintball, poduszkowce, rafting oraz gry scenariuszowe organizowane przez firmy PR-owe to prawdziwe morze dla tych, którzy chcą zorganizować wyjazd, czy też konferencję inną niż wszystkie. Szkolenie na polu biwakowym, a może w siodle?

Atrakcją wciąż aktualną jest polskie morze. Świadczy o tym chociażby Jastarnia, czy Krynica Morska, tętniąca od wielu lat turystyką biznesową. Uczestnicy konferencji, czy zebrania na pewno skuszą się na motorówkę, czy windsurfing. Zimą do dyspozycji są skutery śnieżne, hokej, oraz spacery po pięknym wybrzeżu.

Kolejnym regionem często uczęszczanym przez szkoleniowców są polskie góry. Popularna Bukowina Tatrzańska, czy Dolina Chochołowska to miejsca wciąż pełne przyjezdnych, niezależnie od pory roku, a wszystko za sprawą organizatorów incentive. Imprezy z adrenaliną, czyli skoki ze spadochronem, jaskinie, dziesiątki wyciągów, narty, skutery i liczne trasy rowerowo – spacerowe są jednym z głównych powodów, dla których warto zorganizować nietypowy wyjazd w te strony.

Historyczne miejsce na konferencję? Czemu nie! Kopalnia Soli w Wieliczce, Akwarium Morskie w Gdyni, Poznańska Palmiarnia, czy Stocznia Gdańska – to jedne z wielu pomysłów na awangardowe miejsce, które zapadnie w pamięć wielu uczestników. Miejsca mroczne, tajemnicze, pełne legend zamki, pałace rok rocznie zyskują na popularności tych, którzy organizuję konferencje czy naukowe zjazdy.

Coraz częściej wykorzystywane są również ośrodki kultury jak Teatr Polski, Opera Bałtycka, Sala Kongresowa w Warszawie, a także Teatr Wybrzeże. Miejsca, w których na co dzień gości kultura i sztuka, przekształcają się w sale pełne projektorów i intelektualnego ducha. Wytworny wystrój sal, foyer, magiczna atmosfera sal teatralnych, a nade wszystko artystyczny wizerunek wpływają korzystnie na postrzeganie obiektów kulturalnych, jako miejsc zjazdów, konferencji zwłaszcza latem, gdzie repertuar jest skromniejszy, a teatry czy opery potrzebuję solidnego zastrzyku finansowego. Dlatego też domy sztuki kojarzone z prestiżem, elegancją, szykiem i niecodzienną atmosferą coraz częściej goszczą w swoich progach naukowców, delegatów, dyplomatów, będąc łakomym kąskiem dla agencji eventowych i firm organizujących duże wydarzenia.

Alternatywą coraz częściej stosowaną są konferencje organizowane na wodzie. Rejs po Pojezierzu Mazurskim, czy prom linii Stela Line spełniają wszerlkie warunki bezpieczeństwa, nie odbiegające poziomem audytoriów od hoteli o wysokim standardzie na lądzie. „Wodne konferencje” to propozycja dla spragnionych szaleństwa naukowców, a przy tym świetna okazja do rozbudowanie sieci kontaktów – czyli networking'u.

Nietypowym obiektem jest tu holenderska barka, zacumowana w okolicach Krakowa. Statek o długości prawie 54m jest świetnym ośrodkiem konferencyjno – szkoleniowym.
Popularniejsze stają się również kilkudniowe konferencje położone na peryferiach miast, najczęściej w miejscach określanych jako „w środku niczego”. Wyjazd na łono natury, z dala od wszystkiego pozwala uczestnikom wynieść nieco więcej z sali konferencyjnej niż tylko odpowiedni zasób wiedzy.

Pamiętajmy, iż mimo że sale są świetnie wyposażone, znajdują się w dogodnej lokalizacji, gwarantują dobrą komunikację, a w związku z tym łatwość dotarcia i powrotu, nie są punktem kluczowym konferencji. Liczą się wspomnienia. Miejsca niezwykłe, nietypowe, do których wróciłoby się ponownie, a przy tym świetni, zaproszeni goście i uczestnicy – to właśnie buduje atmosferę ponownego spotkania.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum