Szybkie wyszukiwanie
NEPTUNO Resort & Spa
16.05.2018

Hotel Prawdziwie Polski

Hotel Prawdziwie Polski

Zamiast wiecznie gonić za coraz wyższymi europejskimi standardami, warto pomyśleć o walorach Polski. Naszą największą narodową dumą jest historia. Wobec dawnych czasów odczuwamy respekt, a przodkom oddajemy szacunek. Dlatego warto dbać o kulturę i tradycję, szczególnie w tak ważnym czasie, czyli rocznicy 100 lat niepodległości Polski. 

Idealne miejsce na spotkanie biznesowe wcale nie musi oznaczać szklanych wieżowców i ogromnych sal szkoleniowo-konferencyjnych. Równie dobrze może sprawdzić się mniejszy obiekt, ale posiadający wyjątkową duszę.

Dokładnie dlatego warto wspomnieć o Hotelu Polskim Pod Białym Orłem, który mieści się w zabytkowej kamienicy Krakowa. Z pozoru może wydawać się niepozorny, lecz wcale tak nie jest. Tymi samymi brukowanymi uliczkami przechadzali się monarchowie i królowie. W tej samej kamienicy znajdował się niegdyś zajazd Pod Białym Orłem, od którego hotel wziął swą nazwę i po dziś dzień prezentuje prawdziwą, staropolską gościnność.


Centrum dawnych miast zazwyczaj skupiało się wokół kościoła lub katedry. Tworzono główny plac, na którym można było handlować, a ulice rozrastały się na boki. W niewielu miastach zachował się średniowieczny układ budowy miast. Zasada lokowania najważniejszych miejsc jest jednak taka sama. W Krakowie głównym punktem jest Zamek Królewski na Wawelu, z którego rozchodzi się słynna Droga Królewska. Prowadzi ona przez Bramę Floriańską i to właśnie tutaj znajduje się ta ważna kamienica. Hotel Polski Pod Białym Orłem posiada wymarzoną lokalizację dla eventów firmowych. W bliskim sąsiedztwie są wszystkie istotne zabytki miasta. Okolica oferuje także liczne lokale gastronomiczne, kulturowe i rozrywkowe. Restauracja Pijarska 17 dopełnia staropolski klimat sytą i smaczną kuchnią, w której wykorzystywane są tradycyjne przepisy i lokalne produkty.

O niezwykłości tego obiektu nie decyduje sama historia. Obecnie budynek spełnia standard czterech gwiazdek, stając się jednym z najbardziej luksusowych i wielofunkcyjnych miejsc w Krakowie. Centrum Biznesowe Hotelu Polskiego Pod Białym Orłem tworzą dwie w pełni wyposażone sale konferencyjne. W układzie kinowym może w nich zasiąść łącznie 150 osób. Pozwala to zorganizować duże szkolenie, seminarium, warsztaty lub prelekcję na dowolny temat. Aranżacja przestrzeni jest dowolna. Można przygotować ją w taki sposób, aby wpasowywała się koncepcję spotkania. Dodatkowo z okien rozpościera się przepiękna panorama Krakowa, która zapadnie w pamięć wszystkim gościom.


Właściciele i pracownicy hotelu zdają sobie sprawę, jak stresujące i trudne potrafi być wystąpienie przed ludźmi. Oferuje więc prelegentom wsparcie na każdym etapie przygotowania wydarzenia. Podstawowe wyposażenie sali składa się na flipchart, odtwarzać DVD, ekran projekcyjny, rzutnik folii oraz rzutnik multimedialny. Pozwala to poprowadzić szkolenie na najwyższym poziomie, a prezentowane materiały zostaną w pełni zrozumiane.

Profesjonalne oświetlenie oraz nagłośnienie pozwala wzmocnić przekaz wystąpienia. Systemem głośników i lamp można kierować za pomocą mobilnych paneli, co pozwala uniknąć zbędnego stresu w razie jakichkolwiek problemów technicznych. W przypadku indywidualnych zebrań i rozmów kwalifikacyjnych świetnie sprawdzi się mała sala spotkań. Hotel posiada także urokliwe patio. Goście mogą cieszyć się aromatem kawy, zapachem kwiatów i dźwiękami muzyki, która często rozbrzmiewa na tych zabytkowych uliczkach.


Myśląc hotel, mamy przed oczami bogate zaplecze noclegowe. Skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Hotel Polski Pod Białym Orłem posiada 60 pokoi gościnnych. Do wyboru są wersje 1-, 2- i 3- osobowe oraz luksusowe apartamenty o podwyższonym standardzie. Wszystkie pokoje posiadają indywidualną łazienkę, minibar, radio i suszarkę do włosów. Goście mogą swobodnie korzystać z szybkiego, niezawodnego internetu oraz telewizji. Pozwala to w wolnych chwilach poświęcić się rozrywce lub wykonywać zaległe obowiązki zawodowe. W obu przypadkach gościom zapewniona jest cisza, komfort oraz poczucie intymności.

Największe wrażenie pozostawia na gościach hotelu wystrój, który bezpośrednio nawiązuje do polskiej kultury i tradycji. W dekoracjach możemy dostrzec wiele kwiecistych boazerii i wysokiej jakości materiałów. Pokoje są wyposażone w eleganckie łoża i fotele o dworkowym designie. Miękkie wykładziny, kolorowe poduchy oraz falbany dodają pokojom przytulnej, rodzinnej atmosfery. Duże okna i lustra optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Charakterystycznym elementem są malowane na ścianach obrazy, które znajdują się w każdym pokoju gościnnym. Sceny rodzajowe oraz portrety odnoszą się bezpośrednio do naszej historii, co zawsze imponuje grupom zagranicznym.


Czterogwiazdkowy Hotel Polski Pod Białym Orłem posiada doskonałą lokalizację w pobliżu krakowskiego Starego Miasta. Dodatkowo oferuje nowoczesne sale konferencyjne, których zaplecze techniczne argumentuje wysoki standard obiektu. Najcenniejsze jest jednak to, z jakim szacunkiem odnosi się do polskości i związanych z tym pojęć. Jest doskonałym przykładem na to, że nasza kultura powinna być powodem do dumy. 

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij