Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
31.01.2011

Hotele butikowe wygrywają z sieciowymi

Polacy wolą małe, ale unikatowe hotele, zamiast dużych luksusowych sieciówek, jak wynika z rankingu miesięcznika Forbes.

W zestawieniu najpopularniejszych hoteli miesięcznika Forbes górują hotele butikowe. Ranking ukazał preferencje Polaków. Najbogatsi klienci hoteli częściej wybierają hotele z duszą. Na dalszy plan natomiast odsuwają hotele sieciowe, które urządzone są w tym samym stylu i brakuje im oryginalności.

Największą zaletą niewielkich hoteli butikowych jest ich niepowtarzalny styl i unikalna atmosfera. Każdy z takich hoteli urządzony jest w innym stylu, najczęściej odpowiadającym architekturze miejsca, w których się znajduje. Design wnętrz często nawiązuje do historii miasta lub dzielnicy, a każdy z pokoi ma swój niepowtarzalny klimat.

Pierwsze miejsca w rankingu Forbesa zajęły hotele: Le Regina i Rialto w Warszawie oraz Copernicus w Krakowie. Wyprzedziły tak znane marki jak Hilton, Radisson, Novotel, czy Hyatt.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij