Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
25.05.2010

II Europejski Kongres Gospodarczy już w maju!

Największa impreza biznesowa środkowo-wschodniej Europy – Europejski Kongres Gospodarczy planowany na koniec kwietnia z racji tragedii pod Smoleńskiem jest przesunięty na 31 maj – 2 czerwca 2010r.

Blisko 3500 uczestników, 700 prelegentów, wybitnych osobistości świata polityki, biznesu i ekonomii, kilkadziesiąt debat i sesji naukowych – takie są plany II kongresu, skupiające uwagę mediów polskich i zagranicznych.

To największe, polskie wydarzenie biznesowe będzie miało miejsce w Katowicach i poruszy tematy wyzwań dla współczesnej Europy, polityki energetycznej Unii Europejskiej, platform technologicznych i rozwiązań dla lotnictwa, motoryzacji i nieruchomości.

Konferencja gospodarcza organizowana pod patronatem Jerzego Buzka, Leszka Balcerowicza i Aleksandra Grada w tym roku skupi się nad znalezieniem rozwiązania wdrożenia Pakietu Klimatycznego do państw UE.

Jak powiedział Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Jerzy Buzek: „Chcielibyśmy aby Europejski Kongres Gospodarczy 2010 dotyczący całego naszego kontynentu przyniósł odpowiedzi na podstawowe pytania, które nas dręczą. W zeszłym roku mówiliśmy jak wyjść z kryzysu i jak przygotować się do szczytu klimatycznego w Kopenhadze. Wydaje się, że jesteśmy już po kryzysie, taką mamy nadzieję, że ten najgorszy punkt mamy już za sobą. Teraz zastanawiamy się jak z tego szybko wyjść i skutecznie rozwijać gospodarkę przez następne lata.

Źródło: eec2010.eu
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij