Kongres Zarządzanie Metropoliami XXI wieku w Gdańsku

W dniach 26-27 listopada Urząd Miejski w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają na Kongres "Zarządzanie metropoliami XXI wieku".

Spotkanie odbędzie się w nowym centrum konferencyjno-targowym Gdańska - AmberExpo. Kongres "Zarządzanie metropoliami XXI wieku" to publiczna debata, która ma na celu inspirację uczestników do rozważań nie tylko o przyszłości naszych metropolii i miastach z ich otoczenia, ale także o metropoliach norweskich, niemieckich oraz o Kaliningradzie. Program kongresu jest niezwykle różnorodny i zawiera sesje tematyczne związane z zarządzaniem miasta, poszerzeniem pola kultury, jakością życia, przestrzenią komunikacyjną miasta czy innowacyjną gospodarką. Jednym z tematów podjętych podczas kongresu będzie TURYSTYKA, prognozowanie kierunków rozwoju turystyki do 2030 r. wskazanie trendów, pożądanych rozwiązań dla turysty indywidualnego, grupowego oraz biznesowego oraz próba odpowiedzi na pytanie: "Czy turystyka to dochodowy interes dla metropolii XXI wieku".

W ramach sesji dotyczącej turystyki odbędą się trzy panele:
1. Turystyka biznesowa siłą napędową metropolii
2. Innowacyjna turystyka w gospodarce
3. Efektywny wizerunek turystyczny

Panel "Turystyka biznesowa siłą napędową metropolii" poprowadzi Anna Górska - Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau/Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Branża turystyki biznesowej należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie i dziś ten, kto nie podąża za najnowocześniejszymi rozwiązaniami najzwyczajniej wypada z gry. Uczestnicy panelu wraz z grupą ekspertów zastanowią się min. jak wykorzystać korzyści płynące z rozwoju turystyki biznesowej w Gdańsku i metropolii jako siły napędowej gospodarki Gdańska, jakie są aktualne trendy rozwoju turystyki, jakie wspólne działania powinny być podejmowane, aby w efekcie doprowadzić do wzrostu udziału turystyki biznesowej w turystyce ogółem, wzrostu liczby imprez o charakterze biznesowym w Gdańsku a tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego w Gdańsku.

Natomiast panel "Innowacyjna turystyka w gospodarce", który poprowadzi Marta Chełkowska - Dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku to rozważania nad potrzebami współczesnego turysty, a także tworzeniem i promocją efektywnych produktów turystycznych w metropolii, co pozwala na zwiększenie efektu synergii na danym terenie, ale także pozwala wyróżniać się na konkurencyjnym rynku, co jest niezwykle istotne w przyszłej metropolii.

Panel "Efektywny wizerunek turystyczny" poprowadzi Elżbieta Wąsowicz - Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Podczas dyskusji z ekspertami i uczestnikami zostaną postawione liczne pytania dotyczące przyszłej grupy docelowej dla turystyki w metropolii gdańskiej, a także wyróżników turystycznych miasta w roku 2030. Wizerunek miasta i metropolii jest kształtowany przez szereg czynników: historię, kulturę, produkty turystyczne, wskaźniki ekonomiczne czy bieżące wydarzenia jak Euro 2012.

Eksperci i uczestnicy panelu wspólnie zastanowią się jak w tej zmieniającej się rzeczywistości przyciągnąć turystów, jakiego rodzaju decyzje i działania powinny zostać podjęte, aby podtrzymać wizerunek miasta i metropolii, poprawić go bądź całkowicie zmienić. Kongres będzie okazją do dialogu przedstawicieli różnych grup społecznych, środowisk naukowych, biznesowych, doradczych, grup eksperckich i środowisk twórczych. Podczas kongresu uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z pierwszej w Polsce mobilnej aplikacji na smartfony - GCBeVENT.

Powyższe panele dot. turystyki uzyskały patronat honorowy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Polska Organizacja Turystyczna, MeetingPlanner.pl oraz MICE Poland.
Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie www.miastoplus.com.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz