Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
21.04.2021

Luzowanie obostrzeń nastąpi regionami - konferencja ministra zdrowia 21.04

Luzowanie obostrzeń nastąpi regionami - konferencja ministra zdrowia 21.04

Konferencja prasowa ministra zdrowia odbyła się wcześniej niż się spodziewaliśmy. Dzisiaj (21 kwietnia) szef resortu zdrowia ogłosił, że będziemy luzować obostrzenia, ale... województwami. 

Na więcej "swobody" będą mogły sobie pozwolić te województwa, które nie przekraczają określonej liczby przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, czyli aktualnie są to: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, lubelskie, pomorskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie).


Od 26 kwietnia w 11 województwach:

  • Przywrócona zostanie tam nauka w trybie hybrydowym w klasach 1-3. 
  • Przywrócona ma zostać działalność salonów fryzjerskich i salonów beauty.

W 5 województwach, gdzie liczba zachorowań jest na poziomie ponad 30 osób na 100 tys. obostrzenia zostaną utrzymane na najbliższe dni lub tygodnie (śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie).

- "W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała" - zapowiada minister zdrowia.

Przypomnijmy, że dziś odnotowano 13,926 nowych przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób.

Kilkanaście minut przed konferencją Adama Niedzielskiego, rozpoczęła się również konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Mówił on na niej, że:

- W 2021 r. egzamin maturalny i ósmoklasisty odbędą się w zaplanowanych terminach i że nie ma żadnego zagrożenia dla stacjonarnej formuły tych egzaminów

- Będzie mniejsza liczba zadań na egzaminie ósmoklasisty, ale ten sam czas na rozwiązanie;

- Obowiązuje formuła uproszczona egzaminów, którą przedstawiliśmy w grudniu;

- Nie będzie żadnych testów na koronawirusa przed egzaminami. Nie chcemy stresować uczniów. Wystarczy reżim sanitarny;

- W maju 2022 r. będą przeprowadzone egzaminy na podstawie tych samych wymagań, które obowiązują w tym roku, czyli mniejsza liczba zadań, ale czas ten sam co wcześniej.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij