Luzowanie obostrzeń nastąpi regionami - konferencja ministra zdrowia 21.04

Luzowanie obostrzeń nastąpi regionami - konferencja ministra zdrowia 21.04

Konferencja prasowa ministra zdrowia odbyła się wcześniej niż się spodziewaliśmy. Dzisiaj (21 kwietnia) szef resortu zdrowia ogłosił, że będziemy luzować obostrzenia, ale... województwami. 

Na więcej "swobody" będą mogły sobie pozwolić te województwa, które nie przekraczają określonej liczby przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, czyli aktualnie są to: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, lubelskie, pomorskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie).


Od 26 kwietnia w 11 województwach:

  • Przywrócona zostanie tam nauka w trybie hybrydowym w klasach 1-3. 
  • Przywrócona ma zostać działalność salonów fryzjerskich i salonów beauty.

W 5 województwach, gdzie liczba zachorowań jest na poziomie ponad 30 osób na 100 tys. obostrzenia zostaną utrzymane na najbliższe dni lub tygodnie (śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie).

- "W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała" - zapowiada minister zdrowia.

Przypomnijmy, że dziś odnotowano 13,926 nowych przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób.

Kilkanaście minut przed konferencją Adama Niedzielskiego, rozpoczęła się również konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Mówił on na niej, że:

- W 2021 r. egzamin maturalny i ósmoklasisty odbędą się w zaplanowanych terminach i że nie ma żadnego zagrożenia dla stacjonarnej formuły tych egzaminów

- Będzie mniejsza liczba zadań na egzaminie ósmoklasisty, ale ten sam czas na rozwiązanie;

- Obowiązuje formuła uproszczona egzaminów, którą przedstawiliśmy w grudniu;

- Nie będzie żadnych testów na koronawirusa przed egzaminami. Nie chcemy stresować uczniów. Wystarczy reżim sanitarny;

- W maju 2022 r. będą przeprowadzone egzaminy na podstawie tych samych wymagań, które obowiązują w tym roku, czyli mniejsza liczba zadań, ale czas ten sam co wcześniej.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz