Menu bez glutenu na Targach Regionalia

Menu bez glutenu oraz żywność bezglutenowa – to temat prelekcji organizowanej pierwszego dnia Targów Produktów Regionalnych Regionalia, które odbędą się 19-21 kwietnia w warszawskim centrum MT Polska. Konferencja kierowana jest do osób będących na diecie bezglutenowej, a także do hoteli i restauracji, które do swojego menu chcą wprowadzić produkty niezawierające glutenu. Spotkanie będzie też okazją, by porozmawiać na temat problemów ze znalezieniem miejsc oferujących posiłki dla osób z nietolerancją glutenu i zachęcić przedstawicieli branży do zwrócenia uwagi na takie zapotrzebowanie. Prelekcję poprowadzi ekspert z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Coraz więcej osób w Polsce, głównie ze względów zdrowotnych, ze swojego jadłospisu musi wykluczyć gluten. Taka dieta jest bardzo rygorystyczna i często wiąże się z reorganizacją posiłków. Dodatkowym problemem jest też spore ograniczenie w możliwości stołowania się poza domem, bo wciąż niewiele lokali serwuje potrawy dostosowane do potrzeb osób na diecie bezglutenowej. Więcej o tych kwestiach będzie można dowiedzieć się na specjalnej prelekcji organizowanej podczas Targów Regionalia. Ponadto, uczestnicy imprezy przez trzy dni będą mogli zapoznać się z tu ofertą zdrowej żywności i lokalnych przysmaków, a także delektować się wyjątkowym smakiem takich produktów dzięki licznym degustacjom - mówi Bartosz Sosnowski, prezes firmy MT Polska, organizującej Targi Regionalia.

O menu bez glutenu
Podczas prelekcji „Menu bez glutenu oraz żywność bezglutenowa” omówione zostaną założenia programu informacyjno-edukacyjnego, który ma za zadanie zachęcenie restauratorów do przystosowania swoich dań do potrzeb konsumentów na diecie bezglutenowej i stworzenie bazy miejsc oferujących tego typu posiłki. Spotkanie będzie też okazją, by porównać, jak pod tym kątem na tle innych krajów europejskich kształtuje się sytuacja w Polsce. Ponadto, prelekcja ma na celu zwrócenie uwagi na sposób oznaczania bezglutenowych artykułów spożywczych i pokazanie jak ważne jest, by również producenci żywności brali pod uwagę potrzeby osób nietolerujących glutenu.

Zdrowe produkty i regionalne smaki
Na uczestników Targów Regionalia, obok części merytorycznej, będzie czekać pełen przegląd ekologicznej żywności i lokalnych specjałów wytwarzanych w oparciu o tradycyjne receptury. W ofercie znajdą się regionalne produkty z Polski i zagranicy, miody i wyroby mleczarskie, a także wina regionalne. Na stoiskach nie zabraknie też wyrobów rzemieślniczych, z drewna, ręcznie robionej biżuterii i mody inspirowanej folklorem. Dodatkowo po raz pierwszy w ramach tegorocznej edycji imprezy odbędzie się Święto Piw Regionalnych. Będzie to okazja dla lokalnych browarów by zaprezentować oryginalne smaki złocistych trunków.

II Targi Regionalia odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisława Kalemby, Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wydarzenie organizowane jest w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie razem z XVIII Targami Turystyki i Wypoczynku LATO i stanowiącymi ich integralną część pierwszymi Targami Agroturystyka, które dedykowane są wypoczynkowi na łonie natury.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.targiregionalia.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską
Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską

Dołącz do warsztatu z Elizą Kozicą-Kamińską w Poznaniu 19 czerwca 2024 i zdobądź wiedzę z zakresu zwiększania konwersji zapytań ofertowych MICE. Rejestracja otwarta!

Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Blue Mountain Resort to więcej niż tylko kompleks apartamentowy. To miejsce, gdzie marzenia o idealnym wydarzeniu stają się rzeczywistością. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych gości już dziś!

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz