Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
14.10.2021

Mercure Kraków Fabryczna City już otwarty!

Mercure Kraków Fabryczna City już otwarty!

Od 12 października Hotel Mercure Kraków Fabryczna City przyjmuje już pierwszych gości. Nowy hotel na mapie Krakowa znajduje się w zabytkowych 100-letnich budynkach na terenie dawnej gorzelni i jest on jednym z elementów Fabryczna City, czyli usługowego i konferencyjnego kompleksu, którego otwarcie ma nastąpić wiosną 2022 roku. Oprócz centrum konferencyjnego, w inwestycji Fabryczna City powstanie też multimedialne Muzeum Fabryka Wódki.

Co oferuje swoim gościom Hotel Mercure Kraków Fabryczna City?

195 nowocześnie wyposażonych pokoi, w tym 49 przestronnych pokoi z sofą i aneksem kuchennym, 34 pokoi łączonych i 10 apartamentów. 


Hotel znajduje się przy ulicy Fabryczna 13, na zrewitalizowanym terenie Państwowej Wytwórni Wódek POLMOS. Wnętrza nawiązują do lokalizacji i oddają klimat tętniącego życiem industrialnego Krakowa. 


Co szczególnie ważne z punktu naszego widzenia - na terenie Fabryczna City powstanie nowoczesna i przestronna część konferencyjna, która sprawi, że nowy krakowski obiekt będzie największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. Na powierzchni prawie 3500 m2 powstanie 10 nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych. 

- Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości. Jest idealna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i tych szukających wygodnych rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen z częścią odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.


Atuty Hotelu Mercure Kraków Fabryczna City

Na terenie kompleksu Fabryczna City powstała Restauracja Destilo, gdzie w przestrzeni fabrycznego loftu hotelowi goście mogą delektować się daniami kuchni galicyjskiej przygotowywanych z wykorzystaniem lokalnych produktów rolnych. We wnętrzach znajdziemy elementy drewna, cegły, a także elementy dawnej fabryki. Goście będą mieli w pobliżu również do wyboru 5 innych restauracji z różnorodną kuchnią, bowiem otworzyły się one wraz z hotelem w Pasażu Fabryczna 13. 

Na gości czeka też wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych - powstała tu duża przestrzeń o powierzchni około 1500 m2. Luksusowa strefa basenowa i butikowy klub fitness w standardzie premium z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości.

Brzmi to bardzo interesujące - koniecznie musimy odwiedzić w najbliższym czasie!

INFORMACJA PRASOWA


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij