Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
13.01.2013

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH W dniach 26-27 stycznia 2013 r. Elitarny Klub Kota Rasowego po raz pierwszy w Dzielnicy Wilanów organizuje Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych.

Impreza odbędzie się w nowoczesnej Hali Sportowej przy ul. Wiertniczej 26 w Warszawie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będziemy mogli podziwiać koty wszystkich ras. Patronat Honorowy nad wystawą objął Burmistrz Dzielnicy Wilanów - Pan Ludwik Rakowski.

W wystawie weźmie udział ok. 320 przedstawicieli kociej arystokracji różnych ras i odmian barwnych z Polski i Europy, a wśród nich koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, cornish rex'y, persy, egzotyki, rosyjskie niebieskie i wiele innych. Koty oceniane będą przez 8 międzynarodowych sędziów.

Szczególnie emocjonujące będą finały - tzw. Best In Show – czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy (sobota – godz. 16.30, niedziela - godz. 16.00) na który organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wystawa jest nie tylko świętem dla hodowców kotów - stanowi również świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie czasu. Odwiedzający wystawę będą mogli oprócz podziwiania kocich piękności, nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskania informacji o specyfice rasy i zasadach jej pielęgnacji. Na samej wystawie obowiązuje zakaz sprzedawania kotów.

Szczególnie mile widziane są rodziny z dziećmi. Organizatorzy przygotowali dla nich specjalne atrakcje. Maluchy będą mogły wykazać się w konkursach plastycznych, a buzie wszystkich chętnych upodobnią się do kocich pyszczków.

Celem wystawy będzie nie tylko pokazanie piękna kotów rasowych mieszkających w naszych domach, ale także kształtowanie właściwych postaw wobec zwierząt. W związku z tym, w wystawie wezmą też udział organizacje pozarządowe, które działają na rzecz bezdomnych zwierząt.

Na zorganizowanym kiermaszu, każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla zwierząt, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką. Dla wystawców i osób zwiedzających będzie dostępny barek gdzie będzie możliwość zjedzenia ciepłego obiadu, napicia się kawy lub herbaty i zjedzenia smacznego ciasta.

Wystawa czynna dla zwiedzających w sobotę w godz. 9.30 – 17.30, w niedzielę 9.30 – 17.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij