Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
16.11.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie na sprzedaż

W połowie 2011 r. rozpocząć się mają negocjacje w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich - zapowiada resort Skarbu Państwa.

Trwają prace nad analizą MTP oraz jego wyceną. Obecnie spółka jest jedną z najdłużej działających firm zajmujących się organizacją targów. - Resort skarbu wybrał w połowie września doradcę prywatyzacyjnego dla Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 6 grudnia ma on złożyć w ministerstwie analizy przedprywatyzacyjne, zawierające także oszacowanie wartości spółki. Do końca pierwszego kwartału 2011 roku chcemy zakończyć wszystkie działania przygotowujące Targi do prywatyzacji - powiedział wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Targi Poznańskie posiadają największe w Polsce zaplecze targowe i konferencyjne - znajduje się tam 16 pawilonów o wysokim standardzie. Łącznie powierzchnia hal wynosi ponad 110 tys. m kw., natomiast teren otwarty to prawie 35 tys. m kw. Dodatkowo obiekt dysponuje 81 nowoczesnymi salami konferencyjnymi. MTP istnieje od 1954 roku, a od 1990 Skarb Państwa posiada 60 proc. udziałów w spółce. Pozostałe 40 proc. należy do miasta Poznania. W 2009 roku w prawie 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział 310 tys. osób zwiedzających i 10 tys. Dużą ich część, bo aż 2,3 tys. stanowiły firmy zagraniczne z 70 krajów świata.

Źródło: horeca.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij